Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » "Minden kapcsolatban vannak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Minden kapcsolatban vannak nehézségek, veszekedések"- tényleg? Van itt olyan kisgyermekes házaspár, ahol nincs otthon feszültség soha?

Figyelt kérdés
Ezt szinte minden ember szájából hallani manapság. Tényleg minden kapcsolatban törvényszerű a feszültség?
2014. ápr. 23. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Én úgy gondolom a mi házasságunk az, ahol nincs feszültség, veszekedés.

Toleráljuk egymás dolgait, segítünk egymásnak, mindent közösen csinálunk. Egy kasszán vagyunk, a pénzen sem veszekszünk.


Igen, engem is sokszor hívnak fel barátnők sírva, hogy otthon ezen vagy azon össze kaptak, nem beszélnek 3 napja....

2014. ápr. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Biztosan van, de nagyon ritka. Nálunk előfordul veszekedés vagy feszültség, de ettől még jó a házasságunk. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy ahol van néha egy kis veszekedés, azok már nem is szeretik egymást.
2014. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt tapasztalom. Nagyon toleráns, végtelenül türelmes, nyugodt ember a férjem, mi még úgy igazán sosem veszekedtünk. Nagy a nyugalom itthon. Nagyon hasolítunk, a közös kassza nálunk is él, azonos az értékrendünk, spórolósak vagyunk, türelmesek. Volt, hogy egy-két dologban nem értettünk egyet (semmi komoly), de ott észérveket gyűjtöttünk és azok alapján döntöttünk. Nagyon szerencsésnek érzem magam, hogy mi ketten egymásra találtunk, és nagyon szomorúan látom, hogy milyen kevés nyugodt család van körülöttünk, ezért is tettem fel a kérdést itt. Biztosan vannak még ilyen családok, csak az utcán nem ezt látjuk, csak a gyerekkel való kiabálást, a barátoknál meg a sok drámát, ami korábban más kapcsolatokban velünk is megesett, sajnos. Örülök, hogy ti is ilyen szerencsések vagytok. Hány gyermeketek van? :)
2014. ápr. 23. 09:41
 4/12 A kérdező kommentje:
Ebben biztos vagyok, hogy attól még szeretik egymást a felek. Szerinted mi kellene ahhoz, hogy még az a néhány veszekedés se legyen? Hol lehetne javítani a kapcsolatokon manapság?
2014. ápr. 23. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Apróbb viták mindenhol vannak aki azt állítja náluk nincs az hazudik,de nem mindegy milyen mi például ritkán vitatkozunk,veszekedni nem szoktunk,feszültség sincs köztünk csak nagyon ritkán,de az sem tart sokáig,mert nem tudunk egymásra haragudni,közösen csináljuk a dolgainkat mindent megbeszélünk azt is ha a másikkal van problémánk.Harmonikusnak mondanám a kapcsolatunkat.
2014. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk a munka utáni feszültség... 3 éves a lányunk, dolgozunk mindketten, én mellette végzem az egyetemet. Munka után kevésbé tolerálunk dolgokat, pl. a férjem időnként ahol kiesik a nadrágjából, ott hagyja, én meg megyek és felveszem, közben megkérdezem, hogy miért esett nehezére két lépést tenni, és legalább a székre tenni :) de ez havi2-3 alkalom, de ő is fel tud pillanatnyilag háborodni, ha nem figyeltem a parkolásra, és ő vagy nem fér be, vagy befér, de nehezen. Nálunk ilyenek vannak, de ezek nem tartósak, általában 10 perc és bocsánatot kérünk egymástól, és nem hozzuk fel többet, mintha meg sem történt volna. Szóval akkor és ott nagyon feszült a helyzet, utána nem. Hál'Isten.
2014. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Mi is sokat vitatkozunk a párommal, de inkább csak apróságokon. Vele az a legnagyobb problémám, hogy soha semmiért nem kér bocsánatot, még akkor sem, ha ő is tudja, hogy nekem van igazam, és ő tévedett. Pasi. De ettől függetlenül szeretem, már megszoktam, hogy ilyen.

Viszont! A kollégám, akivel hosszú évekig egy irodában ültünk kettesben MINDIG úgy édelgett telefonon a feleségével, hogy komolyan, néha rossz volt hallgatni (azokat a tipikus gejl, mézes-mázos ígyszeretlek-úgyszeretlek, te tedd le - neeem, te tedd le - típusú beszélgetéseket kellett végighallgatnom). Na, ők az a tipikus pár, akik SOHA nem szólalkoznak össze. Náluk is van 3 gyerkőc, szerintem soha senkinek nem tudnának ártani, mondjuk vallásosak nagyon. Szóval igen, szerintem vannak ilyen párok (csak azt nem értem, hogy ők sosem feszültek?).

2014. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
69%
Mi 5 eve vagyunk egyutt, eddig ketszer vitaztunk komolyabban. Hagyjuk egymast elni, mindenkinek megvan a sajat tere. Most 4 hos a lanyunk, szuletese ota csak meg szorosabb a kapocs.
2014. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Mi viszonylag gyakran "zsörtölődünk", de veszekedni talán még sose veszekedtünk.


Az az érdekes, hogy párom előtti kapcsolataimban soha(!) nem veszekedtem senkivel, pedig hosszabb kapcsolataim voltak. Valahogy az együttélés és az, hogy ennyire fontos a másik, az sajna azt is magával hozta, hogy a feszültségeimet is jobban megosztom vele (mint minden más érzésemet is), ezért sajnos vannak összetűzések, ha valamelyikünk fáradt vagy nyűgös.


De pl. apukám látott egyszer összeveszni minket és azóta is azon röhög, hogy "ti ezt tényleg veszekedésnek hívjátok?!" :D

2014. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

kisebb összezörrenések sűrűn vannak, de tényleg csak olyanok, mint pl: általában szó nélkül elmosogatok, de ha rossz napom van, akkor belekötök, hogy miért nem ő csinálja meg. Ebből feszkó, ő is bedurcázik. Kb. ilyenek durván minden héten vagy kéthetente vannak. Nagyobb viták is szoktak lenni, sajnos sűrűn volt régen, de márc-áprilisban szerencsére nem volt, ez nálunk tök jó. Én annak tudom be, hogy sok volt a stressz, idegeskedtünk mindig a fizu miatt, most a férjem jobb munkakörbe került, talán egy picit többet is fog keresni, kicsit javult a házaséletünk is, és tudunk egymással foglalkozni. A férjem azt mondta egyébként, hogy unalmas lenne, ha nem lenne vita.

7 éve vagyunk együtt 2 hónap híján.

2014. ápr. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!