Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ha valaki otthon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ha valaki otthon van táppénzen, akkor minden háztartási munka az ő feladata?

Figyelt kérdés
Műtét utáni táppénz.
2014. dec. 7. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Ez erösen függ attól, hogy milyen mütétröl és milyen munkáról van szó.
2014. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Normál házimunka: porszívózás, felmosás, mosás, mosogatás, ilyenek.


Törött alkarcsont miatti műtét a bal kézen.

2014. dec. 7. 16:42
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Műtét után azért marad otthon mert nem munkaképes, ezért kapja kapja a táppénzt. A beavatkozástól függően vagy nem emelhet, kevesebbet mozoghat, stb. Egy mosogatás azért belefér, de az nem, hogy a porszívóval hajlongjon.


Épp az lenne a lényeg, hogy segíti a család a felépülését.

2014. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ilyen esetben semmit nem kellene csinálnia, amíg meg nem gyógyul.
2014. dec. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Akkor a mosogatás nekem nem fér bele, mosogatógépbe be lehet pakolni egy kézzel, de a kézi mosogatás felejtős.

Mosás: mosógépbe szintén bepakolhat.

2014. dec. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ha az egyik kezed nem használható, akkor értelemszerüen nem, (és ellentétben az elözö véleményével, mosogtni sem lehet egy kézzel)
2014. dec. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Könyéktől csuklóig van bekötve a keze.

A mosásnál nyilván nem a gépbe bepakolás okoz gondot, hanem a ruhák kirázása, teregetése utána.

2014. dec. 7. 16:49
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Persze bele lehet szerencsétlenkedni a ruhát a mosógépbe egy kézzel is, de én biztos nem várnám el a szerettemtől. Inkább megcsinálnám 2 perc alatt munka után.
2014. dec. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Azert van a tappenz hogy otthon pihend ki magad nyugodtan mielott meloba visszamennel es ne halj ehen, amugy meg ha jobb kezzel le tudod torolni a port akkor azt azert megteheted de ne vidd tulzasba a munkat, pihennie kell a szervezetnek nem terhelni feleslegesen
2014. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Ha magamból indulok ki, nem.

Kb. egy hónapja műtöttek, eleinte tele voltam nyomva fájdalomcsillapítóval, átaludtam az egész napot. Felkelni is alig volt erőm. Nagyon jól esett, hogy semmivel nem kellett foglalkoznom, mindent elém tettek gyakorlatilag, gondoskodtak rólam.

Ahogy javulgattam, úgy lettem egyre aktívabb, nagytakarításba és sokfogásos kaják főzésébe utána sem fogtam bele, de akkor már azért csinálgattam ezt-azt.

Nyilván más, ha az embernek az egyik karja van "meglőve". Mosogatni, tisztítószerben nyúlkálni semmiképpen nem engedném a szerettemet ilyen állapotban. A mosást sem erőltetném, max úgy, hogy ő bepakol és kimos a gép mire hazaérek, én már kitudok teregetni.

Portörlést vizes ronggyal szintén nem (ki kell csavarni ugye), porszívózást is csak ha nagyon nem bír megülni a hátsóján, de a lelkére kötném, hogy a műtött kéz felkötve és véletlenül se erőltesse meg. Ha egy kézzel nem megy, akkor inkább hagyja.

Ergo én úgy gondolom, hogy műtét után nem véletlenül van otthon az ember és nem véletlenül nem jár az agya a háztartás körül. Eszembe sem jutna soha elvárni a páromtól, hogy ilyen állapotban mindent megcsináljon otthon, sőt! Mindent megtennék, hogy semmire se legyen problémája!

2014. dec. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!