Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nálatok volt ilyen a gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok volt ilyen a gyerek (ek) születése után? Hogyan kezeltétek? Változott végül a dolog?

Figyelt kérdés

A férjemmel 5 éve élünk együtt, 1 éves a lányunk. Amióta a lányunk is velünk eszik, a férjem is elvárja, hogy kiszolgáljam. Korábban felváltva csináltuk ezeket a dolgokat, most viszont azt akarja, hogy neki csak le kelljen ülni az asztalhoz aztán felállni.


Beszéltem már vele, azt mondta, szerinte így természetes. Szerintem viszont nem. Néha nekem is jól esne, ha üresen találnám a mosogatót vagy nem kellene főznöm.


Nálatok volt ilyen?


2015. jan. 1. 14:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Ez csak a gyemek születése után mutatkozott meg a férjednél, vagy már előtte is lusta volt elmosogatni?
2015. jan. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Előtte nem volt ilyen. Szülés után sem, csak amióta a gyerek is velünk eszik rendes kaját, és őt nyilván kiszolgálom.
2015. jan. 1. 14:34
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem volt ilyen, de elkényelmesedés igen.

Ne szolgáld ki. Mondd meg, hogy te a felesége, a társa vagy és nem a cselédje. Vagy közösen végzitek ezek után vagy ennyi volt.

Kérdezd meg, hogy ő azt szeretné ha majd a lánya is egy cseléd legyen ajd a párkapcsolatában??


Ha 1 éves a gyerek, gondolom otthon vagy még vele. Nálunk is így kezdődött, de a GYED alatt megcsináltam minden házimunkát, elvégre otthon voltam, belefért.

A gondok igazán akkor kezdődtek amikor visszamentem dolgozni. Utána amikor hulla fáradt voltam akkor is elvárta volna, hogy mindent én csináljak.

2015. jan. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%
az, hogy, megterítek kiszedem az ételt akárkinek, az egy pár másodperces feladat, ezt szívesen megteszem bárkinek, mosogatást osszátok be, bár én ha otthon vagyok, nem dolgozom, megcsinálom az összes házimunkát, mivel a férjem napi 10-12 órát melózik, nem lenne korrekt, h ő mosogasson.
2015. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
16%
Kezd el Apaként kezelni őt. Kezdetben adhatsz az asztalnál apróbb feladatokat a kicsi körül. Például darabolja fel a husiját és ilyeneket. Vagy szórakoztassa a kicsit hogyha nem akarja kinyissa a száját és te beletehesd az ennivalót. Nagyon lassan , szinte észrevétlenül szokja meg hogy szülőként van ő is a történetben és nem a második gyerekedként. Mi lenne ha neked dolgod lenne ? Ő el tudná látni? Vagy csak ülnének?
2015. jan. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ő is eteti a gyereket, és természetesen el tudnál látni nélkülem is. Hogy jön ez ide?


Én is dolgozok itthonról - bár ennek szintén semmi köze ehhez. Korábban is mindketten dolgoztunk, mégis természetes volt, hogy ő nem gyerek akit ki kell szolgálni.

2015. jan. 1. 15:20
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
6 De mit jelent a kiszolgálás? Nyilván nem te teszed a szájába az ételt. Nálunk én megfőzöm a vacsorát, kiteszem a tálat az asztalra, szedek belőle a tányérokra és eszünk, ha kisgyerek van, azt nyilván etetni kell, ebbe általában az apák is örömmel besegítenek. Ez a gond, hogy ebben nem segít? Mert a mosogatás, főzés, szerintem (és ez csak az én teljesen szubjektív véleményem), a te dolgod, mert te nem dolgozol annyit, mint a férjed. Nálunk ilyen a munkamegosztás, de igyekszünk egyenlően elosztani a feladatokat, pl. amikor a férjem munkanélküli volt, akkor mosogatott, takarított, minden. Most, hogy dolgozik, néha ha van kedve hétvégén megcsinál nagyobb takarításokat, amiket én utálok, vagy nehéz nekem megcsinálni, de nem várom el tőle, mert rengeteget dolgozik és pihennie is kell valamikor.
2015. jan. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

most ki fogsz röhögni, de szerintem a te pasid is féltékeny a gyerekre, mint az én férjem.

nálunk ez akkor jött elő mikor választani kellett hogy merre menjünk a boltba, és mindig a gyereket kérdeztem, mert úgy voltam vele, hogy apuka úgyse fog hisztizni. Hát egy idő után besokallt, és ilyen kis marhaságon vesztünk össze, hogy miért mindig a gyerek az első.

Egy nőnek ez természetes, de a hapsiknak nem. Azóta nem érdekel, ha hisztizik, a gyerek, egyszer apa választ utat, egyszer ő. Apuka látja a próbálkozásom, és ő is engedékenyebb:))

na lehet kicsit hülyén fogalmaztam, mert másnapos vagyok, de gondold végig a kapcsolatotokat: nem lehet, hogy véletlenül a kislány kerül mindig előtérbe? mert nálunk ez volt...

2015. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem ezt a "kiszolgálást"?

Nálunk mindig is az volt a természetes, hogy megterítem az asztalt, a tálat az asztalra teszem, és a család minden tagjának szedek a tányérjába.

Ez szerintem NEM kiszolgálás.

Ha csak ennyit vár el a férjed, akkor ezzel nincs semmi baj.

2015. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, erről van szó. Ez eddig nem volt az "én feladatom". Szívesen csinálom, de nem minden nap.
2015. jan. 1. 15:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!