Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha összeházasodunk és nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha összeházasodunk és nem lesz házassági vagyonjogi papír attól még elvehetné perelhetné tőlem ha külön mennék ami házasság előtt megvolt?

Figyelt kérdés
Párom nem nagyon akarja aláírni a házassági papírt neki kevesebb van mint nekem.Én azt mondtam ez nem jelent semmit házasság után amit szerzünk úgy is minden közös lesz.Nem tudom ettől függetlenül aláírassam a vele.Én is megtenném érte ha ezt akarná.Úgy érzem ez nem jelent semmit egyfajta korrekt dolog ha lenne valami akkor ne legyen probléma.Persze nem így áll hozzá az ember de nem lehet tudni.
2015. jan. 8. 11:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
A házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak számít, abból válás esetén a másik félnek semmi sem jár. Akkor sem, ha nincs házassági szerződés.
2015. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
35%

Hát barátom, erősen provokatív kamunak tűnik a kérdés.

Aki szerződést akar íni, az azért egy bizonyos kategória, te a stílusod, írásmódod alapján csak valami butus vagy, aki unatkozik.

Házassági papír? Mi az a házassági papír?

2015. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi és ami van bankszámlám és ha esetleg azt mondja abban X forint az övé mert tett bele akkor azt gondolom nem tudom bizonyítani.
2015. jan. 8. 11:26
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Aki nem akarja aláírni, annak hátsó szándékai vannak.
2015. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
32%

Anno én is akartam egy ilyen papírt de végül rájöttem, hogy fölösleges mert amúgy sincs semmink amink meg lesz azt együtt szerezzük meg tehát közös.

Viszont ha lett volna lakás/ház/autó vagy akármilyen nagyobb értékű vagyontárgyam amiért egyedül dolgoztam évekig és csak az én érdemem akkor írattam volna. Szerelem ide vagy oda rengeteg elrettentő esetet láttam.

Úgy gondolom a korrekt emberek nem akadnak fel az ilyen papírok aláírásán.

2015. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%
mennyi az annyi??
2015. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Házassági vagyonjogi szerződés
2015. jan. 8. 11:27
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Szépen el kell tenni a számlakivonatokat (akár a netről letöltve, kinyomtatva), azokon elég egyértelműen látszik honnan származik a pénz. Ha az ő fizetése az is, ha ő utalta rá az is. Ha viszont semmilyen módon nem köthető hozzá, akkor az a tiéd marad. Viszont ha így állsz hozzá gyereket ne vállalj vele, azután gyerektartást kell fizetni válás után, jobb ha tudod.
2015. jan. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

# 2-es válaszoló:

Ezt házassági szerződésnek hívják és létezik. A kérdező meg pont nem tűnik butának/kamusnak (szerintem).

2015. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nekem több van ezért is szeretném,hogy ebből később ne legyen vita.Én is arra gondoltam,hogy eseteg valami szándéka lenne ha külön mennék mert másképp aláírná.Igen több ingatlan van ami az enyém én tulajdonom neki is van ezért sem értem a hozzáállását.
2015. jan. 8. 11:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!