Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kedvesség Vs. Zsugoriság....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kedvesség Vs. Zsugoriság. Hogyan lehet ráébreszteni a férfit arra, hogy apró figyelmességekkel kedveskedjen? Virág, csoki stb.

Figyelt kérdés
Mi van akkor, ha valaki ebben nem érzi az ajándékozás okozta örömet a másiknak? (Az anyagi lehetőségek ezt bőven lehetővé teszik) Nem hiszek abban, hogy hagyd ott és kész, de félek, ha bajba kerülnék nem törődne velem, mondván, hogy túl sokba kerülök. Nem érzem magam ez ügyben biztonságban és szeretnék tenni érte mert egyébként szeretjük egymást,2 éve tart a kapcsolat, amelyben az idő jelentős részét távol tölti a munkája miatt.(Külföldön logisztikával foglalkozik egy multinál) Köszönöm az átgondolt, nem minősítő jellegű, segítőkész és nyitott válaszokat.
2015. febr. 1. 17:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

nálunk úgy alakult ki a dolog, hogy én gyakran megleptem őt tényleg kis apróságokkal, (nem feltétleül várásolt, hanem pl csinálok neki szendvicset amit a munkába visz, abba írok kis üzeneted, vagy szivecske stb...) és egy idő után (nem azonnal) rájött hogy ezek neki is tetszenek, és én is örülnék neki, így én is egyre gyakrabban kapok tőle.

Tehát ha te megleped őt, és igazán örül ennek, akkor rá fog jönni hogy ha ő meglep téged akkor az neked is jól fog esni. De ez nem egyik napról a másikra történik.

2015. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. febr. 1. 19:08
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Gary Chapman könyvét az 5 szeretetnyelvről. A tömör lényeg az, hogy mindenkinek megvan a maga fő szeretetnyelve, és ha a párok egy "nyelven" beszélnek, akkor kiegyensúlyozott lesz a kapcsolatuk. Valaki pl. az ölelést szereti, valaki a dícsérő szavakat, valaki meg az apró ajándékokat. Neked úgy tűnik ez fontos, neki meg nem. És lehet, nem is gondol arra, hogy neked ez fontos lenne.


Engem pl. szintén nem szokott meglepni a férjem minden aprósággal, de nekem nincs is rá igényem. Amire szükségem van, megvesszük, ennyi. Viszont rengetegszer megöleljük egymást, és ez kell.


Olvasd el a könyvet, és beszéld meg vele az olvasottakat. Szerintem nem is tudja, hogy neked ez ennyire fontos.

2015. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmi vagy jön magától, vagy sehogy.

Aki sóher, az akkor sem fog neked semmit venni, ha akármennyi pénze van. Az ilyen emberek nem változnak. Én úgy vagyok ezzel, hogy ha valakinek magától nem jut eszébe, én nem fogok szólni ez miatt. Ha csak azért vesz valamit vagy hív meg valahova mert mondom neki, célozgatok rá, akkor az már nem olyan mintha magától csinálná.

2015. febr. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

"félek, ha bajba kerülnék nem törődne velem"

Itt szerintem nem az a legfőbb probléma, hogy nem elég figyelmes. Számomra egy kapcsolatban alapvető elvárás, hogy számíthassunk egymásra. Ha úgy érzed, cserbenhagyna, akkor egyáltalán miről beszélünk?

2015. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudnék olyan ajándéknak örülni, amit a férjem csak azért ad nekem, mert kihisztiztem, hogy néha apróságokkal lepjen meg.

Ha nem magától adja, akkor inkább nem kell.

2015. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 15. válaszoló: .... igen... Teljesen jól látod. A bizalom nem tud kialakulni, ha nem érzek figyelmet,amit legalább figyelmességek képében szeretnék érezni. Ébresztően hatott rám minden hozzászólás, lesz min gondolkoznom. A kulturált és normális válaszokért külön hálás vagyok mindegyikőtöknek!
2015. febr. 2. 19:20
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem igazán sóher emberek nincsenek. Te egyszerűen nem a megfelelő nő vagy mellette. Nincs meg benned az, ami neki kell, amitől azt érezné, hogy örömet akar okozni neked amivel csak tud, gondoskodni akar rólad stb.


Ez teljesen komoly, hány nő járt így, hogy éveket töltött egy ilyen mellett, azt hitte, hogy ilyen és mikor szétmentek hogy nézte végig, hogy a következő barátnőjére meg mindent ráaggat, megvesz neki, meg azt se tudja, mivel járjon a kedvébe, gyorsan el is veszi, gyerekük lesz stb.


Az előző meg éveket töltött mellette úgy, hogy sehova se tartott a kapcsolatuk és folyton filléreskedett vele.

2015. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!