Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit szólnál, ha kiderülne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnál, ha kiderülne, hogy míg te dolgozol a férjed egyedül hagyja a gyereket?

Figyelt kérdés

Ma panaszkodott egy ismerősöm, hogy nem tudja mit kezdjen a férjével, mert kiderült, hogy amikor ő dolgozik és azt hiszi a gyerek otthon van biztonságban az apjával, az apa nincs is otthon. Engem szószerint kirázott a hideg mikor arra gondoltam, hogy szegény kislány egyedül van otthon, néha még sötétedés után is.

Nekem még nincs gyerekem lehet ezért látom ezt ennyire drasztikusnak, de én erősen átgondolnám a válást, mert nem tudnék egy megbizhatatlan emberrel együtt élni.

Pedig normális(nak tűnik) a férfi, rendes apuka és férj kívűlről nézve. Ki tudja hány ilyen ember van még a világban, aztán meg kikészülnek, ha szegény kisgyerekkel történik valami. :(


2015. febr. 2. 14:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
56%
nekem inkább az a a kérdésem: nincs egy darab ovi se ahol lehetne az a gyerek?(már ha hétköznapról van szó) vagy nem él egy nagyszülő se?
2015. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
57%
11. Dolgozhat az anyuka délután is, akkor gondolom az apa hozza el az oviból, mivel ott nem töltheti az éjszakát. Hazamennek, és lelép pár órára. Óriási felelőtlenség ez! De dolgozhat anyuka hétvégén is, sok olyan hely van, ahol kell, akkor sincs ovi. A nagyszülők, hogy jönnek ide? Ha az apa nem dolgozik, miért a nagyszülők vigyáznának a gyerekre?
2015. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
55%

Ezen kiakadtam! Én azon kiakadtam, mikor a férjem bevallotta a minap, hogy néha, mikor megy egy kisboltba autóval a lányommal, akkor van, hogy a bolt elé parkol és bennhagyja a gyereket a kocsiban úgy, hogy bezárja a kocsit és nagyon max 5 percre megy be a bolt meg nagyon kicsi és hatalmas nagy kirakati üvegén a bolt bármelyik pontjáról rálát a kocsira és a lányunkra. Mondtam neki, hogy soha többet ne csináljon ilyet mert kinyírom. A mi lányunk 4.5 éves. Be is tanítottam, hogy ha még egy ilyet csinál az apja, akkor egy, szóljon rá, ne menjen bele, kettő, nekem mondja el. És ezt a férjemnek is mondtam, hogy ezt mondtam a lánynak, úgy hagyja kinn a kocsiban. Na, azóta még nem hallottam, hogy kinn hagyta volna...de remélem tényleg nem is hagyja kinn. Ha itthon vagyok, kimegyek a kertbe és egyedül vagyok itthon vele, akkor is pár percenként ránézek. Atyaég, szegény gyerek, órákig egyedül.:(

Nem tudom, hogy bíznék meg benne utána, valószínű azonnal nem hajítanám ki, hanem komoly fejmosás után ellenőrizném egy darabig telefonhívásokkal-odakérem a telefonhoz a gyereket, hogy szóljon bele, ezzel bizonyítva, hogy együtt vannak. Ha lebukna, abban a minutumban hazamennék, ott várnám be az uram, hogy kidobhassam. És örüljön, hogy nem jelentem fel. Ez nem egy olyan dolog, hogy megcsalt, és megbocsátom...emberi élettel játszik, mégpedig a gyerekem életével és aki ezt teszi, azt...hát ne tudja meg senki milyen egy anyatigris vagyok. Legyen szó bárkiről.

2015. febr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez azért függ a gyerektől is. Engem pl. simán egyedül hagytak már ilyen idős koromban órákra is otthon, jó, mondjuk sötétedés után nem. Kikészítettek az asztalra egy üveg teát bögrével, azt iszogattam, közben játszottam a játékaimmal, állatos vagy mesekönyveket lapozgattam, illetve emlékszem, egyszer még tévét is néztem, egy tigrisekről szóló természetfilm volt benne. Kb ezzel töltöttem az időt. Nem voltam az a fajta, akinek lételeme a mindenáron való rombolás, szétszedés vagy kutakodás, turkálás, stb., engem a játékok meg a könyvek teljesen lekötöttek.

Nekem csak annyit kötöttek a lelkemre, hogy a házból ne menjek ki, és senkinek ne nyissak ajtót. (Amúgy kint az erdő szélén állt a házunk, tehát egyébként sem volt nagy jövés-menés.)

De ez persze csak az én személyes példám, nyilván nem minden gyerekkel lehetne ezt megcsinálni, szóval nem kell alapul venni.

2015. febr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
nem azt mondom,hogy ha az apa nem dolgozik akkor is a nagyszülő vigyázzon rá,de fel nem foghatom miért nem azt a verziót választotta az apa(már ha lehetséges) ha ennyire terhére van a gyerek.Az oviról meg annyit odaírtam ,már ha hétköznapról van szó,másodszor sokszor nálam az volt szüleim csak későn tudtak értem jönni,de addig is segítettem az óvónéninek elpakolni(szóval nincs lehetetlen,főleg most hogy kitudódott a dolog).
2015. febr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

"Szerintem ez azért függ a gyerektől is."


Szerintem meg gyerektől függetlenül óriási felelőtlenség. Bármi történhet azalatt az idő alatt, amíg egyedül van a gyerek, és amire egy ovis nincs felkészülve.

Apró dolgod például,ha elmegy az áram, de szegény halálra rémülhet. Durvábbat mondok, rövidzárlat miatt kigyullad valami....és bele se merek gondolni a folytatásba.

2015. febr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Bence_ ***** válasza:
100%
Felnőtt ember nem hagy egyedül egy 5 évest.
2015. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 14-es, még jó, hogy nem történt veled semmi baj, még jó, hogy nem figyelte ki senki, hogy -mondjuk ha rendszeresen történt ez-, hogy elmegy mindenki otthonról és betörünk, elvisszük a gyereket...stb. A legtöbb esetben ha órákat elvan magába a gyerek ilyen idősen a szobájába, de otthon van anyuka, csak épp a konyhában tesz-vesz, nem történik semmi a gyerekkel. Ezek szerint mindet lehetne egyedül hagyni a lakásban? Nem. Én is volt, hogy órákat eljátszottam a szobámban anélkül, hogy kérnem kellett volna a szüleim segítségét valami miatt és ki tudtam szolgálni magam, ha enni inni kellett...nem erről van szó. De bármikor történhet baleset és ha nincs ott a szülő, akkor semmi esély arra, hogy segíthet valaki a gyereknek. Egyébként minket is sokszor órákra magunkra hagyott apukánk, mert elváltak a szüleink, apám egyedül nevelt fel hármunkat, munka után elment maszekba kőműveskedni, amikor csak lehetett, így sokszor mikor hazaértünk suliból még nem volt otthon, vagy már nem volt otthon apu, mert éjjel nappal dolgozott, de ez már iskolás koromban történt. Nem egyedül egy 5 éves voltam, hanem én voltam kábé 8, öcsém 6, nővérem 10 éves. 5 éves korunkban nem hagyott volna magunkra.
2015. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért ebben a családban úgy, ahogy van,nem stimmel valami. Mert a gyerek az anyjának nem mesélte, hogy egyedül van hagyva? Nekem a fiam ilyet tuti elmesélne, elég durva agressziónak élné meg, hogyha a férjem itthagyná egyedül. Mert ez is egyfajta agresszió.

14-es, egy 5 éves gyereket nem azért nem hagyunk egyedül, mert otthon kárt tesz valamiben, hanem azért nem, mert magában a gyerekben kár eshet.

Az én 5 évesem nagyon önálló, reggel, amikor felkel nem szokott szólni, kijön a konyhába, simán egyedül megreggelizik, bekapcsolja a TV-t, DE múltkor talált maradék krumplit, és betette a mikróba. Annyira okos volt, hogy a műanyag edény helyett áttette üveg tányérba (ez sem evidens), viszont bekapcsolta a mikrót, de nem tudta, hogy kell leállítani, mert túl tekerte, a krokett meg már sercegett, durrogott. A fiam BEPÁNIKOLT és ordítva rohant hozzám, hogy tűz lesz, tűz lesz.Én szinte biztos vagyok benne, hogyha nem lettem volna otthon, akkor kirohan a házból, annak onnantól meg beláthatatlan következményei vannak. És ilyen dolgok a nevelés sikerességétől függetlenül bármelyik gyerekkel történhetnek.

2015. febr. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Kiakadnék. egyrészt mert ilyet csinál, másrészt mert el se mondja.

Nem hiszem hogy egy 5 éves gyerek akkor nyűg lenne hogy nem tudja magával vinni az autószerelőhöz, meg amúgyis bárhova.

húúú én sokkot kapnék. nem kicsit.

2015. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!