Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek hogy olyan feleség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy olyan feleség legyek, akit sosem hagy el a férje?

Figyelt kérdés
Vallásos nevelésben részesültem. Természetesen hívő vagyok. Tudom hogy én soha semmilyen körülménye között nem válnék. Hogyan tudnám a férjemet úgy kiszolgálni, ellátni, hogy neki se forduljon meg a válás a fejében soha az életben?

2015. febr. 2. 16:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
46%

"Hogyan tudnám a férjemet úgy kiszolgálni, ellátni"


Jezusom, micsoda szolgalelkuseg.


En tuti elhagynalak.

2015. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Girgoy ***** válasza:
25%

Szerintem szép az elhatározás. Tekintve, hogy ma a válásokat inkább nők kezdeményezik, mint férfiak. De néhány tanács:


1. Ne olvass női magazinokat (ezek sajnos olyan tudatalatti gondolatokat fogalmaznak meg, amik a válásra, önzőségre ösztönzik a nőket, még ha nem is nyíltan). Vagy ha mégis olvasol, szűrd meg alaposan a tanácsokat. Ma számos férfi küszködik azzal, hoyg egyébként ők jó férjek, meg a feleségük is normális lenne, csak mindenféle tudtalatti szemetet szürtak az agyukba az ilyen magazinok és egyéb média.


2. Eleve ne görcsösen állj a házassághoz. A házasság nem arról szól, hoyg hogyan bírjuk ki egymás mellett valahogy és kerüljük el körömszkadva a válást, mert olyan baromi nehéz együtt élnie férfinek és nőnek. Ezt meg a népszerű pszichológusok ültetik el tudat alatt, akik abból indulnak ki, hoyg férfi-nő kapcsolata eleve feszültségekkel, problémákkal teli. Baromság. Férfi és nő eleve tök jól kiegészíti egymást, tők örömtelien együtt tudnak élni és még csak gondolniuk sem kell a válásra! Ez az igazság.


3. Álljatok mindketten úgy a házassághoz, hogy most gyakorlatilag egy új életformára léptek. Nem arról szól a házasság, hogy két ember valahogy megpróbál együttműködni és a problémákat lehetőleg minimalizálni. NEM: a Házasság arról szól, hogy a két ember egy felsőbbrendű létezásben egyesül! (Lehet, hogy hülyén van fogalmazva, de a "lesznek ketten egy test" ezt jelenti!) Ha gond adódik, ahhoz ne úgy álljatok, hogy "a másikkal" van gond, vagy a "házastársaddal való kapcsolatodban van probléma", ugyanis NINCS MÁSIK! A házastársad is Te vagy, mert már csak a MI létezik. Az ember az önmagában lévő problémákat pedig úgy oldja meg, hoyg megoldja, nem idegennek tekinti, nem önmagából kivágandónak, hanem megoldja, mert az ő maga része! Ha vallásos vagy, hatolj bele jobban ebbe a misztéáriumba, mert eleve más szintre helyezi a problémamegoldást, mint ahogy jelenleg a világ kezeli azokat - sikertelenül!


4. A 3-ból következik, hogy ha mégis felmerül vbármi probléma, arról beszélni kell és azt meg kell oldani. Nincs más lehetőség. Ha az egyik módon nem siekrül megoldani, akkor keresni kell egy másik módot, de nem szabad a szőnyeg alá seperni a problémákat! De kezeljétek ezeket úgy, hogy saját problémátok, saját hibátok az, ami esetleg a "másik feletekben" jelentkezik. Így fogjátok igazán sgeíteni egymást!


5. Ha szoros az egység közöttetek, attól még maradhat szabad teretek is, de ezzel kapcsolatban semmilyen elvet ne fogalmazzotak meg! Nem "JÁR" a szabadság, az egyedüllét, a privát szféra, stb! Ha egyedül szusszantok egyet, az addig oké, amíg nem fogalmaztok meg belőle szabályt, elvet, ami aztán így egyre mélyebb szakadékot húz közétek észrevétlenül. Alapvetően ismerek olyan házastársakat is, akiknek minden közös, semmi sem privát igazán (még pl. közös közösségi profilt is használnak), és jó házasságuk van. Menekülni akkor menekül az ember a másiktól, akkor akar privát szférát kialakítani, ha számára nem az a legnagyobb öröm, ha a másikkal együtt van. Márpedig alapvetően öröm kell, hoyg legyen az, hoyg midnent közösen csináltok! Mindkét félnek!


6. De azért ne akarjatok azonosak sem lennetek! A férfi-női kapcsolatnak az a léynege, hoyg abban nem azonos felek egyesülnek, hanem olyanok, akik a közösbe dobják be saját egyéni tualjdonságaikat. Nemcsak a házimunkát szükséges megsoztani kéepsségeknek és lehetőségeknbek megfelelően, hanem az élet minden más területén is úgy kell szövetségben, csapatmunkában gondolkodni, hogy Ti ketten vagytok erősek, amikor az egyik fél támogatja a másikat abban, amiben ő az erősebb. Nem kell olyat erőltetni az egyik félnek, amihez ő nem ért, legfeljebb ha szép lassan tanulja azt meg, mert alapvetően, ha a másik fél erősebb benne és Ti ketten alkottok egy Mi-t, akkor a másik fél ereje segíti az egyiket is. A nők pl. akármit is momnd a média, jobbak a család belső hangulatánka, működésének, érzelmi stabilitásának megteremtésében, míg a férfiak jobbak a család külső stratégiai védelmében, anyagi biztonságának megteremtésében. De pl. a gyerekeknek mindketten azt tanítsátok, amihez egyenként értetek. Viszont a gyereknevelésben közös elveket kell kialakítani.


7. Ne csak napról-napra éljetek, hanem legyenek közös céljaitok, amik továbbviszik a kapcsolatot. Haldjon a kapcsolatototk valamerre! Éppen ezért nem kell siettetni a dolgokat sem, hagyni lehet későbbre is jobb dolgokat, de legyenek közös céljaitok, haldjatok előre, feljebb! Munkálkodjatok közösen újabb és újabb célokon, amik visznek előre.


Nos, a fentiek általános elvek inkább, mert egyedileg a konkrét férjednél alakulnak majd ki azok, amikkel együtt tudtok maradni. De talán a legtöbb helyzetben jól jönnek ezek az elvek, ha közösen magatokéává teszitek (van már több évtizedes tapasztalatom e téren. :) ) És azt hiszem, megvilágították azt is, hoyg nem a válás elkerüléséről szól egy házasság, hanem hihetetlen tök jó, örömteli dolgokról. Ez lebegjen a szemetek előtt és eszetekbe se fog jutni a válás! Nem a világra kell figyelni, mert az totál válságban van e téren, inkább mélyíti a problémákat, mint használható megoldást adna. Magasabbrendű céljaitok legyenek, mint amit a világ tűz ki maga elé!

2015. febr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

Ő is ugyanúgy hívő ahogy te? Mert akkor tudod a választ.


Egyébként meg, az elején nem szabad elrontani. Legyenek elvárásaid felé, ne adj többet mint amennyit te kapsz, ne akarj a rabszolgája, házicselédje, szexuális tárgya lenni. Tiszteld, és várd el te is a tiszteletet. Illetve ennek magától kell jönnie. Szerintem a jó házasság alapja a kölcsönösség minden téren. Szerelem, szeretet, bizalom, hűség, felelősségérzet, elvárások, stb.

Aki az elején csak ad, kiszolgál, hozzászoktatja a másikat, hogy neki feladata nincs, csak elvárásai lehetnek, viszonoznia nem kell, pont azokat csalják meg, nem nézik semmibe egy idő után, mert az ilyen nők magukból csinálnak kapcarongyot.

Ennek egy része saját tapasztalat, és egy idő után nincs más választás, mint kilépni. Már aki nem várja meg, amíg megcsalják, megalázzák a kelleténél is jobban.

2015. febr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok az a mai divat nő. Persze ezt ne úgy értsétek hogy buta, tanulatlan vagyok. Csupán elutasítom a napjaink menő viselkedés formáit. Nálunk én főzök és a férjem szereli az autót. Tudom hogy ő is úgy gondolkodik ahogy én. Szeretném ha ez mindig így maradna.
2015. febr. 2. 17:23
 15/28 anonim ***** válasza:
28%
A szexben prűd vagy vagy hajlandó vagy kipróbálni új dolgokat? Rengeteg házasság az unalmas vanília szex miatt megy tönkre.
2015. febr. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
14%
Nem az a lényeg. :D Ha jól sz..sz, jó veled az ágyban, nem fog elhagyni, sem megcsalni. Fő az izgalom és a változatosság :)
2015. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos erre nincs recept. Fontos, hogy odafigyeljetek egymás igényeire, de közben a saját igényeiteket se hanyagoljátok el, képesek legyetek együttműködni, szeressétek, segítsétek egymást, az már egy jó alap.
2015. febr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%

Ajanlom a Norman Wrigh : hazasodni keszulsz cimu konyvet ,

Minden benne van egy hivo feleseg szamara amit tudni kell konfliktuskezelesrol is szeretetrol husegrol

Semmi titok nincs az ige elmondja hogy viselkedj es a ferjed is ha ezt betartod es ismered a kereszteny feleseg szerepeit a hazassagotok aldasokban gazdag boldog lesz.

2015. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!

Erre semmilyen recept nincs. Megtehetsz te az ég világon mindent...de tényleg mindent a férjedért...ha ő egyszer mégiscsak úgy dönt, így is, meg úgy is le fog lépni....

Kár ezen agyalnod. Add önmagad és kész. Jah, és ne görcsölj!!

2015. febr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
64%
Ha szeretitek egymást, akkor nem lesz gond. Egyébként meg semmire nincs biztosíték.
2015. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!