Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hol vannak a házasságban az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol vannak a házasságban az intim szféra határai? Mi az, ami még egy jól működő házasságban is tabu, az a terület, ahová a házastársad sem engeded be?

Figyelt kérdés
Furcsa kérdésnek tűnhet, próbálom megmagyarázni. Egy jól működő házasságban - szerintem - elsődleges a bizalom, hogy tudjunk egymás dolgairól, érzéseiről, hogy alapvetően ne legyenek egymás előtt tabuk. Ha leszámítjuk azokat a testi szükségleteket, amit a mellékhelyiségben végzünk - lehet-e, ha igen, mi az - akár az érzésekben, akár a szexben vagy egyébként intim helyzetben, akár a rokonsággal való kapcsolatban, vagy a mindennapi dolgokban - a határ, amit a másik nem léphet át, ami a magánszféra része - de anélkül, hogy ezzel sérülne a kapcsolat?

2015. febr. 4. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
nem tudom ilyenre is gondolsz-e, de pl: én énekelek egy együttesben és a próbákra nem engedem a férjemnek, hogy eljöjjön velem, egyszer az elején mondtam neki, hogy jöjjön el, nézze meg mit csinálunk, viszont utána nem szeretném ott látni, mert ez az én magánterületem, ahol kikapcsolódom nélküle... sose volt ebből probléma, eszébe sem jut eljönni, mert csak unatkozna :) - én se kísérgetem őt focizni, meg sörözni a haverokkal... - nem tudjuk egymás jelszavait sehova, nem azért mert nem mondjuk meg egymásnak, hanem mert eszünkbe sem jut megkérdezni a másikat, hogy mi.. ezt is tiszteletben tartjuk hogy ez magánterület mindkettőnk részéről...
2015. febr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Kettesben számomra leginkább ténylegesen a mellékhelyiség az, ami tabu:) Ezen kívül sok dolog van, amit szeretek egyedül csinálni, de nem sérülne a kapcsolatunk, ha pl. látna szőrtelenítés közben. Társaságban a szexuális életünk magánügy, és ha "kiteregetné a szennyest", vagyis az épp aktuális nézeteltérésünket társaságban akarná megvitatni, az nagyon kiábrándító lenne.
2015. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Szerintem a bizalom pont nem arról szól, hogy mindent tudok a másikról, hanem hogy abban biztos lehet, hogy nem csinál olyat, ami az én értékrendemmel nem fér össze. Ahogy az első válaszoló írta, nem ismerjük egymás jelszavait, eszembe sem jut a telefonjába belekatatni, ilyesmi. És szerintem a hosszútávú jó kapcsolathoz kell az, hogy egymás nélkül is tudjunk létezni, ha olyan program adódik, ami engem érdekel, őt nem, akkor én nyugodt szívvel mehessek el egyedül is, és viszont.
2015. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a házastársadnak többet megengedsz, mint a családtagjaidnak, rokonaidnak. Pl. ami természetes volt, hogy a családdal nap mint nap találkoztam, ma már szeretem, ha szólnak előre, ha látogatóba jönnének, ha ezt nem tennék meg, úgy érezném, hogy nem tartják tiszteletben a határaimat. Van, amikor párom előtt is zárva van a fürdőszoba ajtó(wc ajtó minden esetben). Ha ő csukja be, akkor így is marad. Mindenkinek van intim szférája, kell is hogy legyen. Néha külön vonulok,szerintem ha van rá mód, akkor kell is hogy legyen a lakásban egy erre a célra kialakított szoba, ahol mindenki maga lehet, ha olyanja van. Nálunk szexben nem igazán vannak tabuk. Az én párom a legjobb társ a világon, és éppen ezért én is szeretném neki biztosítani, hogy pl. egy amerikai focimeccset egy maga nézzen meg az éjszaka közepén és ne a közös ágyban.

Szerintem mindent megbeszélünk...néha azt is, hogy a kolléganőjének milyen mélyen volt dekoltálva a blúza. Ha mégis lenne olyan dolog, amit nem beszélünk meg...akkor az így van jól. Nem vagyunk egymás tulajdonai, csak társak a közös életünkben. Önálló lények vagyunk, mindkettőnk szükségleteit figyelembe vesszük.

Ezen kívül nem tudom mire gondoltál.

2015. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Egymás jelszavait nem tudjuk, és ez így is van jól! Nem is akarnám tudni az övét, sehová... legyen már ennyi privát szféránk!
2015. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Egyetértek azzal, hogy mindenkinek lehetnek egy kapcsolatban olyan programjai, amik nem közösek.
2015. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk a barátok. A baráti társaságunk közös, de mindkettőnknek vannak jó barátai. A legjobb barátnőim messzebb laknak tőlünk. Amikor eljönnek, vagy én megyek 1-2 napra, akkor nem kísérhet el. Ismeri őket, de ha ott van, akkor nem beszélhetünk meg mindent, mert van ami nem tartozik rá. Amúgy is ritkán látjuk egymást.

Néhány hónapja elolvasott egy beszélgetésemet egy barátnőmmel, aztán számon kért. Ezzel átlépett számomra minden határt. Elgondolokoztam rajta, nekem tényleg ilyen ember kell.

2015. febr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Mi tudjuk egymás jelszavait, sőt fel is vesszük egymás telefonját ha a másik nem ér rá és megkér. Amióta a kislányunk mindenhova jön utánunk azóta a WC ajtó is tárva nyitva van, és együtt fürdünk a férjemmel minden este (ha nem éjszakás). Megbeszéljük, hogy kivel miről beszélgettünk. Néha elmegyek a barátnőmmel vagy a húgaimmal beszélgetni, sétálni, akkor nem jön velünk, vigyáz a gyerekre. Ő pedig eljár lőtérre lőni, mondta hogy kísérjem el még nem volt rá alkalom, de elfogom. Nekünk így jó. Ja és a szülésnél is bent volt, cserélte az ágytálat amikor nem jött a nővér. Nincs mit szégyellni egymás előtt, nincs titkunk. Szerintem a lényeg hogy hasonlóképpen gondolkozzanak a felek. Nem jó ha az egyik ilyen mint mi, a másik meg olyan mint amit az előttem lévők leírtak. Ja és a házasságunkról nem beszélünk másnak, egymással osztjuk meg a problémáinkat, nem tartozik másra hogy összevesztünk e vagy éppen hányszor és hogyan szexelünk. Nekünk ez így tökéletes.
2015. febr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
10%

Ott ahol a megértő tudatosság határai.


Ez alatt azt értem, hogy ha képes lennék a párom minden rezdülését , minden benne felmerülő gondolatát, vagy érzését megérteni, és azt maradéktalanul elfogadni. No és ez oda vissza kölcsönös, ekkor elvileg az "intim szféra határainak" nem lenne jelentősége.

Feltételezem, hogy ez rendkívül ritka lehet. Bár sokan állítják, hogy náluk nincs tabu.

Ők többnyire (szerintem) vagy szándékosan ferdítenek, vagy egyszerűen, csak öntudatlanul maguknak is hazudnak, a "legnagyobb őszinteség" jegyében.


Az , hogy kinek milyen területen , melyik ponton vannak ezek a határok ez szerintem ahány ember, annyi határ annyi pont. Bizonyára olyan egyezések, hasonlóságok lehetnek, amely egy zárt csoportra, közösségre, országra jellemzőbbek lehetnek.


Én ezekben a "tabu" kérdésekben feladatot látok.

Ha számomra valami tabu azt látom, hogy azon a területen van valami megoldandó feladatom.A "tabu" témát mindig valami félelem , a meg nem értés, vagy meg nem értettség lengi körül.

Ha valamit teljesen megértünk , valószínű, hogy a félelem és egyben a "tabu" is megszűnik.

Természetesen ezt nem lehet erőszakkal előhozni magunkból, illetve másokra ráerőszakolni a "tabu mentességet".

Ezzel kapcsolatban még eszembe jutott , hogy bár , sokan gondolhatják, hogy egy adott területen pl. a szexben egyáltalán nincs tabu náluk. Ezt akár azzal is "bizonyítják", hogy az " átlagtól eltérő ", extrém dolgokba is belemennek. Egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy ez önmagában tabumentességet jelentene.

Sőt , van egy olyan érzésem, hogy minél extrémebb irányba megyek el ezen a területen, valahol akár azt is jelezheti, hogy nagyon is tabu számomra a szex.Lehet, hogy nem a "fizikális része", hanem adott esetben az érzelmi része.

2015. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk senkinek nincs semmire jelszava - ennek "ellenére" még soha nem nézett bele egyikünk sem a másik telefonjába, emailjaiba, stb., mert az magánterület.

Ami egyértelmüen Olyan terület, ahová nem "léphet be", az a bizalmas beszélgetések, amiket barátokkal folytatok, amennyiben ök a saját problémáikról beszélnek velem - ezeket nem osztom meg még a parommal sem, mert az indiszkréció lenne.


Midnkettönknek van igénye az egedüllétre, ezt tiszteletben is tartjuk.

Általában mindent meg szoktunk öszintén beszélni egymással, de ha valamelyikünk nem akar valamit elmondani, arra is joga van.

Szexuális téren sincs igazán tbu, ha valakinek valami ötlete van, akkor megbeszéljük, és ha a másiknak nem ellenszenves at ötlet, akkor rendben van, kipróbáljuk, ha a másiknak nem tetszik, akkor viszont nincs kényszer.

2015. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!