Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért házasodnak meg az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodnak meg az emberek manapság?

Figyelt kérdés

Régen volt értelme a vagyon miatt, az emberek nem házasodhattak akárkivel, akármilyen társadalmi csoportból vagy ha meg is próbálták titokban lebukáskor akár halál is lehetett a büntetés. Mikor eljött a szabad párválasztás korszaka, már csak mint hagyomány maradhatott meg véleményem szerint.

Nagyon nem értem az egészet, hogy ma miért házasodnak az emberek? Minden házasság válással végződik, vagy ha nem akkor rossz a hangulata.


17/l (igen, légyszíves a korom miatt majd mondjátok meg, hogy "biztos nem értem, mert túl kicsi vagyok")



2015. febr. 12. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Tudtad azt, hogy a GDP számításánál szerepel a házasság/egyedülállók aránya?
2015. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%

"Minden házasság válással végződik, vagy ha nem akkor rossz a hangulata. "


Baromsag.


Amugy meg nem erted mert kicsi vagy még :)

2015. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Nekem fontos, hogy a párom megígérje, hogy egész életében velem marad, jóban-rosszban. Így bátran bele merek vágni olyan dolgokba is, amikbe egyedül nem mernék. Én házasság nélkül nem szeretnék gyermeket vállalni például.


Persze megígérni "csak úgy" is meg lehet, és a házasságok közül is sok felbomlik. Mégis, számomra ez nagyobb biztonságérzetet ad. Egy sima ígéret elszáll, a házasság, ha "csak egy papír" is egyesek számára, mégse válik köddé magától.


Az igaz, hogy sok házasság felbomlik vagy boldogtalan lesz. De vajon hány házasság nélküli együttélés bomlik fel? Nézz utána a statisztikának: arányaiban több. Azt is szokták vicceskedve mondani, hogy a válások 100%-a házassággal kezdődött.

2015. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem biztos nem érted, mert túl kicsi vagy...:)


Amúgy ez rossz megközelítés. Egyrészt nem minden házasság végződik az általad felvázoltak szerint, csak a nagy része. Ennek sok oka van, én szerintem az instant életmódunk nagyban belejátszik. Ma úgy él az ember, hogy szinten minden azonnal az övé lehet (anyagi javak), ha valami nem jó lecseréljük, kipróbálunk más márkákat, hamar ráununk mindenre, mert minden interaktív és ezért igényeljük a folyamatos újulást. És kvázi ezt alkalmazzuk a párkapcsolatunkban is. Viszont akkor se szabad így megközelíteni, ahogy Te, mert akkor ennyi erővel, minek eszel, ha úgy is kisz*rod? Vagy minek élünk úgy is meghalunk. Sőt lehet hogy újat mondok, de van olyan házasság is, ami mondjuk 20-25 év után válással végződik mégse mondja azt egyik fél se, hogy megbánta volna azt a 20-25 évet. Aztán meg van az a réteg, aki divatból házasodik, vagy szülői nyomásra. Vagy szimplán valami jogi előnyét szeretnék kiélvezni. Szóval hülyék az emberek, meg tökéletlenek ezért szerintem minden úgy jó ahogy van, ilyen tökéletlenül.

2015. febr. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

"Minden házasság válással végződik, vagy ha nem akkor rossz a hangulata. "

Te melyik dimenzióban élsz? Mert hogy nem ebben, az egyértelmű.

2015. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

"Minden házasság válással végződik, vagy ha nem akkor rossz a hangulata. "


Igazán sajnállak, hogy még nem láttál jó példát a környezetedben! Én pl. 19 éve vagyok házas, 4 gyereket nevelünk, és nem rossz a hangulata.


Amúgy meg, ha csak hagyomány lenne, (de nem csak az), az miért baj? Minden hagyományt fel kell rúgni, el kell törölni?

2015. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Majd ha kicsit idősebb leszel,pár kapcsolattal a hátad mögött,felnőtt módjára el fogod dönteni,hogy te mit szeretnél:férfit vagy nőt,élettársat vagy alkalmi kapcsolatot,házasságot, szinglilétet.17 évesen még nem tudhatod,mit sodor eléd az élet,milyen tapasztalatokat szerzel,mire vágysz pl.30 évesen.Most még felesleges azon agyalni,mire jó a házasság.Sok-sok mindenre jó,de aki nem hisz benne,vagy rosszul fejeződik be a házassága,nyilván máshogy áll hozzá. Majd a sorsod eldönti,nálad hogy alakul!Sok sikert az életben!
2015. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Én szerelemből házasodtam.


Minden házasság válással végződik, vagy ha nem akkor rossz a hangulata.

Ez egyáltalán nem igaz. Esetleg a szüleid elváltak, vagy rossz a hangulat?

2015. febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
Hàt körülöttem senki sem vàlt (mèg) el, ès rossz hangulatot sem èrze senkin...
2015. febr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A házasság pont annyi, amennyit az ember belelát. Aki vágyik rá, annak a kapcsolat magasabb szintre emelése, akit hidegen hagy, az pedig nem érzi szükségét, hogy a párján kívül bárki másnak fogadalmat tegyen. Olyan, mint pl egy 18.-ik születésnap: van, aki világraszóló bulit csap, és van, aki nem, ettől függetlenül mindkét esetben nagykorú lett az ember.. Az nem igaz, hogy a házasságok mind válással végződnének, nem értem, honnan vetted.. a párkapcsolatok és házasságok egy része tényleg kitart holtukiglan. Nem kötelező, hogy férjhez menj, de ha te nem hiszed el, hogy valakivel egész életedben együtt akarj élni, akkor nem a házasságban nem hiszel, hanem a szerelemben/szeretetben.
2015. febr. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!