Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Anyukák, három kisgyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukák, három kisgyerek mellett hogy tudtok még feleség is lenni?

Figyelt kérdés
Hogy van energiátok a férjetekre az egész napos gyerekezés után? Nekünk a gyerekek 4,5 éves, 2 éves illetve 9 napos. Ok, tudom hogy a kicsi még nagyon kicsi, de bánt az, hogy csak édesanya vagyok, feleség nem. Nem szeretnék abba a hibába esni, hogy elhanyagolom a férjem, de nap végére totál kimerült vagyok. Szerencsére a férjem nem követelőző, megértő és nagyon sokat segít. Ezért is bánt hogy én viszont nem foglalkozom vele eleget. Ti hogy tudjátok összehangolni a dolgokat? Ahogy nő a kicsi változni fog ez is?
2015. febr. 17. 19:30
1 2
 1/13 megadeth18 ***** válasza:
87%
Ha a férjed nem estig dolgozik, akkor ha hazaér, ő is be tud segíteni a teendőkbe. Én férj vagyok, nem feleség, de nálunk természetes, hogy néha én cserélem a pelenkát, vagy fürdetem a kisebbik gyermeket. Nem mondom, hogy minden nap lesz időtök együtt lenni, de mi heti 3-4 nap együtt tudunk lenni este fele kicsit. Mondjuk szerencsére anyósomék besegítenek olykor :)
2015. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 megadeth18 ***** válasza:
87%
Mármint néha suli után anyósomékhoz tesszük be a nagyobbik gyereket, a kicsi pedig otthon ha elalszik, akkor van időnk egy kicsit egymásra is koncentrálni.
2015. febr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
megadeth18 jól le lesz pontozva a besegít szó miatt, de amúgy igaza van. Muszáj, hogy a férjed is segítsen, amiben tud, de ha ez sem elég és anyagilag megengedhetitek, akkor akár egy bébiszitter sem ördögtől való dolog.
2015. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Úgy, hogy nem "gyerekeztem" egész nap. Tudtak egyedül is játszani, elleni, amíg én végeztem a dolgomat. Csak délután vagy este játszottam velük. Napközben csak rájuk néztem, ha valami gond volt.

A 4,5 félévesnek már tudni kell játszani egyedül is, sőt a maga szintjén segíthet is neked vagy a kis tesónak. A 2 éves sem igényel egész napos foglalkozást.

Este pedig az apuka is be tud segíteni, akkor jut egymnásra is idő.

2015. febr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, de majd jól le leszünk pontozva. :)
2015. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bar nekem meg csak 2 gyerek van, egy 5 eves es egy 6 honapos. Nem mondom, hogy nem faradok el, de siman van idom es kedvem is a ferjemhez. Este 8kor mindkettonek alvas (a baba mar 7kor alszik). Es van kb 3-4 orank egymasra, mert a baba reggel fel8-8kor ebred es 8 ora alvas azert eleg szokott lenni. Raadasul ferjem 24-48as szolgalatban van es igy viszonylag konnyu. Sokat segit nekem, ez fontos.

Sajnos kell egy kis aldozatot hoznod. A 4 es fel eves gyermeked tud jatszani a 2 evessel mar. Neked igazabol a babara kellene inkabb figyelni. Es maris konnyitesz magadon, ha csak annyira, hogy 1-2 orat el tudsz tolteni a ferjeddel mar az is jo :)

2015. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Istenem...Három kisgyerek mellett, akik közül a legapróbb összesen 9 napos (és akiket valószínűleg ketten, egybehangzó akarattal vállaltatok,) még NEKED van lelkiismeretfurdalásod azért, mert maximálisan leterhelt állapotban, szülés után valamivel több, mint egy héttel, úgymond "nem tudsz feleség lenni.." Hány bőrt kellene, hogy lenyúzzon magáról egy nő, ha három gyereket vállalt, nevel, háztartást lát el?

Semmi, de semmi okod a rossz érzésre: a férjed szerencsére teljesíti házastársi és apai kötelességeit, te pedig majd regenerálódsz, a kicsi növöget - és akkor minden a helyére kerül. Eszedbe ne jusson magadat ilyenekért marcangolni! A legjobbakat egész családotoknak.

2015. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Nagyi nincs, hogy segítsen néha? Én nem vagyok anyuka, de mi 3-an voltunk, és anyukámnak sokat segítettek a nagyik, így emlékszem viszonylag gyakran mentek el valahova olyankor anyukám puccba vágta magát :)
2015. febr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Én amikor 2 éves volt a lányom,simán tudtam délben aludni egyet mellette,a 4,5 éves meg már úgyis oviban van,bár minél nagyobb annál könnyebb.Kellett az alvás,hogy ne legyek mindig kimerült,tényleg nagyon sokat segített.
2015. febr. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

7-nek igaza van, nem tudom miért lett lepontozva. Azért az sem mindegy, mennyi idő van a gyerekek között, a kérdezőnél nem sok.

Nekem egy 5 évesem, egy 4 évesem és 1 évesem van. Nem sok idő jut a páromra, főleg hogy este 6 mire hazaér. Én a helyedben a 2 évest bölcsibe adnám, ha van rá lehetőség.

Az alvás nagyon jó ötlet, akár fél óra is csodákra képes. Tapasztaltam.

Sógórnőm első 2 gyereke között 1 év van, de a 3. gyerek akkor született mikor az első kettő már 11-12 évesek voltak. Azért ez sem mindegy.

Amúgy persze változni fog, belerázódsz. De, mindenképp kell néha egy kis kikapcsolódás neked is, mert beleőszülsz a gyerekeidbe. Gondolj bele, apa egész nap felnőttek között. Komolyan, nekem kikapcsolódás lenne a munkahelyemre visszamenni. Legkésőbb 1 év múlva megyek is,de ugyanúgy még plusz munka mellett is nőnek kell lenni, feleségnek és persze anyának, na meg bejárónőnek és szakácsnőnek a rendes állásod mellett! Na, az lesz majd az igazi nagy kihívás!

2015. febr. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!