Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem teljesen kifordult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem teljesen kifordult magából és elnyom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most már nagyon megijeszt a viselkedése, és nem tudok vele beszélni, nem hallgat semmire, és kezdek kikészülni, nem látom a megoldást.

Sajnos ott rontottam el, hogy maximálisan megbíztam benne, de hát kiben bízzunk meg teljesen, ha nem a férjünkben???


Fél éves a babánk, és azóta jött ki ez az oldala. Azelőtt teljesen egyenrangú félként kezelt, nem volt semmi ilyen probléma. Most viszont teljesen a kiszolgáltatottjává akar tenni (ami sikerült is neki), és semmilyen mozgásteret nem enged nekem. Amikor megszületett a kicsi, mint "férfi", úgy érezte, neki kell kézben tartania mostantól mindent. Rávett, hogy Ő menjen GYED-re, mert én minimálbéren voltam bejelentve, így keveset kapnék, ő viszont sokkal többet, és mellette van egy maszek mellékállása, akkor inkább arra fekszik rá. Bele is mentem, így minden papírt ő igényelt: ő kapja a GYED-et és a családipótlékot is...nekem semmi nincs. Zsebpénzt ad, és fillérre kiszámolja előre, hogy mennyit költhetek aznap. Nem szórom a pénzt, de volt, hogy az általa berendelt ebéd nem jött ki annyiból, aztán meg balhézott, hogy nem ezt beszéltük meg. Nem tankolhatok az autómba, nehogy elmenjek valahova. Nem találkozhatok a barátaimmal, mert az elején belém beszélte, hogy nem hagyhatom magára a gyereket egy kicsit sem, ide meg nem jöhet senki, mert zavarná...most kezdek kitörni ebből, de a gyereket rá nem hagyhatom, mert neki pihennie kell, és nemfog felkelni este, ha felsír a gyerek. Napközben néha besegít, de éjjel még egyszersem kelt fel a gyerekhez. Most éppen ínhüvely gyulladásom van, mert 3 éjszakán át órákon át ringattam a gyereket, és amikor megkértem, hogy vegye át, 5 perc után visszaadta, hogy neki ez nem megy. Amikor már a végkimerültség szélén 5 percet hagytam sírni, akkor mindennek lehordott, hogy milyen anya vagyok, menjek már be megszoptatni, mert kínzom a gyereket (egy órával előbb szoptattam meg).

Felvetettem azt is, hogy költözzünk kicsit beljebb a városba másik albérletbe, mert albérletben lakunk, ami viszonylag drága is, és nagyon messze van mindentől, anyukámtól is Bp. pont másik vége, és ha közelebb laknánk hozzá, akkor jobban be tudna segíteni, erre kiakadt, hogy akkor ő messzebb lakna a családi háztól, ahol felnőtt, és amit szeret.


Nem akarom tovább sorolni, de most, hogy így összeszedve leírtam, mégjobban látom, hogy milyen siralmas a helyzet. Eddig elég vak voltam, kb egy hónapja kezdem észrevenni, hogy ez így mennyire nem normális. Amúgy meg szeretem, és sosem volt ilyen problémánk, de ennyire kifordította a gyerek születése és az ezzel járó felelősségérzet. A legnagyobb baj, hogy nem lehet vele kommunikálni :( Elhagyni egyelőre nem akarom, de már arra is gondoltam, hogy lassan eljön ez az idő és már "lopok" tőle, hogy félretegyek egy kis pénzt.



2015. febr. 18. 21:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
1%
"Nem találkozhatok a barátaimmal, mert az elején belém beszélte, hogy nem hagyhatom magára a gyereket egy kicsit sem," Hát, a gyereket nem is hagyhatod magára! Vagy ezt hogy gondoltad?
2015. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%
Vedd le a rózsaszín szemüveget: az a férfi, aki eléri, hogy kiszolgáltatott legyél, majd visszaél ezzel a helyzettel, nem fog "visszaalakulni" normális társsá, mert ő mindig ilyen volt. Eltartott egy kis ideig, mire a bizalmadba férkőzve elérte a mostani állapotot, ez már csak szigorodni fog, neki úgy felel meg, a te igényeid pedig nem érdeklik. Elhagyni nem akarod? Ezt gondold át egy kicsit jobban, mert más megoldás nemigen létezik.
2015. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Első: természetesen nem magára. Ő gondolta úgy, hogy egy 5-6 hónapos gyerek mellett, ha nincs ott KONKRÉTAN az anyja, akkor magára van hagyva. Hiába van ott vagy ő, vagy anyukám...
2015. febr. 18. 21:27
 4/26 anonim ***** válasza:
6%

" "lopok" tőle, hogy félretegyek egy kis pénzt"


Azért te is megéred a pénzedet!

Szépen egymásra találtatok...

2015. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
98%

A férjed egy passzív-agresszív bántalmazó. A bizalmadba férkőzött, és most, amikor ezt biztosnak érzi, kihasznál téged, elnyom, kontrollál és eléri, hogy anyagilag és érzelmileg tőle függj.

Te egy felnőtt ember vagy, önálló akarattal, önálló élettel, jogod van ahhoz, hogy mások egyenrangúként kezeljenek.

Ahogy a férjed bánik veled, az elfogadhatatlan és a leírásodból kiindulva csak fokozódni fog a helyzet.

Én is azt tanácsolom, hogy ne maradj meg ebben a szituációban.

2015. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló. Ismered az idézőjel használatának lényegét?


Segítek: nem a dédnagymamája örökségéből féltve őrzött ékszereket vagy porcelánokat lopom ki tőle, hanem lecsípek mondjuk a napi zsebpénzemből, ami alapvetően megalázó, hogy így van, vagy ha anyukámtól kapunk egy kis pénzt segítségből, arról nem számolok be neki. Így értettem.


Többieknek. Én is látom, hogy ez így nagyon elkeserítő, és ha így marad, akkor lépnem kell. De azért tettem fel a kérdést, hogy háta másoknak van olyan ötletük, hogy hogyan lehetne rá hatni, mert ha van remény a helyzet megoldására, akkor nem akarom elhagyni!

2015. febr. 18. 21:50
 7/26 anonim ***** válasza:
91%

Ja és egy másik fontos dolog: nem a te hibád, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Akkor sem, ha esetleg önbizalomhiányos vagy, vagy bármi, senkinek sincs joga ezt tenni veled.

Ne halgass azokra, akik téged hibáztatnak. Kívülállók szeretik az áldozatot hibáztatni, mert ezáltal érzik többnek magukat.

Szaksegítség is hasznos lehet. Nem a kapcsolatnak, hanem neked.

2015. febr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
97%

Az is sokat elmond a férjedről, hogy a gyerek születése után változott meg.

A gyerek neki arra (is) kellett, hogy általa méginkább magához láncoljon.

Ezt bizonyítja az is, hogy ő ugyan nem hajlandó felkelni hozzá, ringatni stb, tőled viszont elvárja, hogy maximálisan odatedd magad, amikor csak kell.

Ne maradj meg ebben a kapcsolatban, ez hosszabb távon számodra és a gyerek számára is romboló lesz.

2015. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben azonnal lelépnék, gyermekelhelyezési kérelmet válást beadnám, aztán amíg nem tudok dolgozni addig megkérném anyukám had maradjunk nála.
2015. febr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
Két tökéletes válasz is van már: a 2-es és az 5-ös. Igen, ez a lényeg: ez az ember ravaszul rábírt, hogy kiszolgáltatott helyzetbe "navigáld" magad. Kérlek, vigyázz: innentől kezdve - fokozatosan -nem csupán passzív, hanem rövid idő után aktív bántalmazó válik majd belőle. Erre sajnos minden esély megvan, arra a tudatosságra is tekintettel, ahogyan belekormányozott a zsákutcába. Elhagyni nem akarod? Nagyon kérlek: AKARD! - a saját érdekedben és a gyermekedében. Ez a helyzet abnormális és veszélyes.
2015. febr. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!