Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem teljesen kifordult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem teljesen kifordult magából és elnyom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most már nagyon megijeszt a viselkedése, és nem tudok vele beszélni, nem hallgat semmire, és kezdek kikészülni, nem látom a megoldást.

Sajnos ott rontottam el, hogy maximálisan megbíztam benne, de hát kiben bízzunk meg teljesen, ha nem a férjünkben???


Fél éves a babánk, és azóta jött ki ez az oldala. Azelőtt teljesen egyenrangú félként kezelt, nem volt semmi ilyen probléma. Most viszont teljesen a kiszolgáltatottjává akar tenni (ami sikerült is neki), és semmilyen mozgásteret nem enged nekem. Amikor megszületett a kicsi, mint "férfi", úgy érezte, neki kell kézben tartania mostantól mindent. Rávett, hogy Ő menjen GYED-re, mert én minimálbéren voltam bejelentve, így keveset kapnék, ő viszont sokkal többet, és mellette van egy maszek mellékállása, akkor inkább arra fekszik rá. Bele is mentem, így minden papírt ő igényelt: ő kapja a GYED-et és a családipótlékot is...nekem semmi nincs. Zsebpénzt ad, és fillérre kiszámolja előre, hogy mennyit költhetek aznap. Nem szórom a pénzt, de volt, hogy az általa berendelt ebéd nem jött ki annyiból, aztán meg balhézott, hogy nem ezt beszéltük meg. Nem tankolhatok az autómba, nehogy elmenjek valahova. Nem találkozhatok a barátaimmal, mert az elején belém beszélte, hogy nem hagyhatom magára a gyereket egy kicsit sem, ide meg nem jöhet senki, mert zavarná...most kezdek kitörni ebből, de a gyereket rá nem hagyhatom, mert neki pihennie kell, és nemfog felkelni este, ha felsír a gyerek. Napközben néha besegít, de éjjel még egyszersem kelt fel a gyerekhez. Most éppen ínhüvely gyulladásom van, mert 3 éjszakán át órákon át ringattam a gyereket, és amikor megkértem, hogy vegye át, 5 perc után visszaadta, hogy neki ez nem megy. Amikor már a végkimerültség szélén 5 percet hagytam sírni, akkor mindennek lehordott, hogy milyen anya vagyok, menjek már be megszoptatni, mert kínzom a gyereket (egy órával előbb szoptattam meg).

Felvetettem azt is, hogy költözzünk kicsit beljebb a városba másik albérletbe, mert albérletben lakunk, ami viszonylag drága is, és nagyon messze van mindentől, anyukámtól is Bp. pont másik vége, és ha közelebb laknánk hozzá, akkor jobban be tudna segíteni, erre kiakadt, hogy akkor ő messzebb lakna a családi háztól, ahol felnőtt, és amit szeret.


Nem akarom tovább sorolni, de most, hogy így összeszedve leírtam, mégjobban látom, hogy milyen siralmas a helyzet. Eddig elég vak voltam, kb egy hónapja kezdem észrevenni, hogy ez így mennyire nem normális. Amúgy meg szeretem, és sosem volt ilyen problémánk, de ennyire kifordította a gyerek születése és az ezzel járó felelősségérzet. A legnagyobb baj, hogy nem lehet vele kommunikálni :( Elhagyni egyelőre nem akarom, de már arra is gondoltam, hogy lassan eljön ez az idő és már "lopok" tőle, hogy félretegyek egy kis pénzt.



2015. febr. 18. 21:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
85%

20: Olvastad, hogy a férj hogy reagál, ha a felesége szóvá teszi (jogosan), hogy ez a helyzet neki nem jó. Bagatellizál, támad, eljátssza a mártírt, és még ő van megsértődve. Egy cseppet sem számítanak neki a felesége érdekei, csak és kizárólag a sajátjait tartja szem előtt.

Ezek az alakok mindig ezt csinálják, ha konkrétan szembesítik őket az általuk fenntartott helyzet egyenlőtlenségével és igazságtalanságával. Pont azért, mert az a céljuk, hogy a nekik kényelmes, kontrolláló, lelki bántalmazó státuszukat fenntartsák.

Ha a nő ilyenkor belengeti a válást, na akkor jön az igazi színjáték. A pasi eljátssza, hogy kétségbeesik, ígér fűt-fát, bizonygatja, hogy megváltozik stb. Egy ideig tényleg másképp viselkedik, de csak azért, hogy visszaférkőzzön a nő kegyeibe. Utána kezdődik minden elölről.

Ebből a kapcsolatból ki kell lépni minél hamarabb, véglegesen.

Valaki ajánlotta a kérdezőnek, hogy a NANE-val vegye fel a kapcsolatot, ezt én is ajánlom, biztos, hogy tudnak segíteni.

2015. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj erősen: BÁNTALMAZÓ kapcsolatban élsz.


[link]


11. oldal:

Hagyományosan a családon belüli erőszaknak ötféle fajtáját

szokás elkülöníteni: a szóbeli, a lelki, a testi, a szexuális és a

gazdasági (anyagi) erőszakot.


13. oldal:

Lelki erőszak rész


14. oldal:

Gazdasági erőszak rész


És így tovább és így tovább.


Hogy eddig kedves volt? Naná, nagyon sokszor így kezdődik. Bújós, szerelmes, udvarlós, kedves, nagyvonalú, barátságos. Aki a légynek se ártana, akiről nem is feltételeznéd. ...

Lehet, hogy nem kerül sor fizikai bántalmazásra, de akarsz te így élni, lelki terrorban?


Még egy videó, ha tudsz angolul érdemes megnézni.

https://www.youtube.com/watch?v=V1yW5IsnSjo

2015. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
91%

Mindegy ki van GYED-en, menjen a te számládra a családi pótlékkal együtt, hogy legyen jövedelemed. Hiszen te vagy otthon a gyerekkel, az ő jövedelme a fekete pénz. Ha nem megy bele, akkor indulás anyukádhoz, költözz oda, a bíróságon kérd a gyermek elhelyezést, és megkapsz mindent. Még ha meg is próbálod ezek utan rendezni vele a kapcsolatod, akkor is ezekhez a jövedelmekhez ragaszkodj.

Mellesleg nem volt jó ötlet neki GYED-re menni, és neked felmondani. Bizony, ha a szükség úgy hozza vissza kell menni dolgozni, akárhová. Ha egyedül kell felnevelned a gyereket, anyukád segítségével, akkor nagyon nagy szükséged lesz a munkára. Ha vele maradsz, akkor is, mert ő mellette mindig kiszolgáltatott helyzetben leszel és soha nem számíthatsz majd rá. Sajnos ő ilyen...

2015. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Azóta mizujság,kérdező?
2015. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
A GYED-et mostantól én igénylem...elkezdtem munkák után nézni, és megpróbálom bebiztosítani magam. Most jobban besegít a gyerek mellett, és mintha kicsit változott volna, a múltkor ki is mentem egy barátnőmmel beszélgetni (fektetés után). Remélem nem csak ideiglenes a változás azért, hogy megint megbízzak benne. Ezért kezdek kcisit a talpamra állni, hogyha oda jutna a dolog, akkor legyen hova mennem. Köszönöm az érdeklődést.
2015. márc. 19. 20:51
 26/26 anonim ***** válasza:
Ha bevált, akkor csak így tovább! :) Ne hagyd magad, neked is van beleszólásod a kapcsolatotokba.
2015. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!