Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem teljesen kifordult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem teljesen kifordult magából és elnyom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most már nagyon megijeszt a viselkedése, és nem tudok vele beszélni, nem hallgat semmire, és kezdek kikészülni, nem látom a megoldást.

Sajnos ott rontottam el, hogy maximálisan megbíztam benne, de hát kiben bízzunk meg teljesen, ha nem a férjünkben???


Fél éves a babánk, és azóta jött ki ez az oldala. Azelőtt teljesen egyenrangú félként kezelt, nem volt semmi ilyen probléma. Most viszont teljesen a kiszolgáltatottjává akar tenni (ami sikerült is neki), és semmilyen mozgásteret nem enged nekem. Amikor megszületett a kicsi, mint "férfi", úgy érezte, neki kell kézben tartania mostantól mindent. Rávett, hogy Ő menjen GYED-re, mert én minimálbéren voltam bejelentve, így keveset kapnék, ő viszont sokkal többet, és mellette van egy maszek mellékállása, akkor inkább arra fekszik rá. Bele is mentem, így minden papírt ő igényelt: ő kapja a GYED-et és a családipótlékot is...nekem semmi nincs. Zsebpénzt ad, és fillérre kiszámolja előre, hogy mennyit költhetek aznap. Nem szórom a pénzt, de volt, hogy az általa berendelt ebéd nem jött ki annyiból, aztán meg balhézott, hogy nem ezt beszéltük meg. Nem tankolhatok az autómba, nehogy elmenjek valahova. Nem találkozhatok a barátaimmal, mert az elején belém beszélte, hogy nem hagyhatom magára a gyereket egy kicsit sem, ide meg nem jöhet senki, mert zavarná...most kezdek kitörni ebből, de a gyereket rá nem hagyhatom, mert neki pihennie kell, és nemfog felkelni este, ha felsír a gyerek. Napközben néha besegít, de éjjel még egyszersem kelt fel a gyerekhez. Most éppen ínhüvely gyulladásom van, mert 3 éjszakán át órákon át ringattam a gyereket, és amikor megkértem, hogy vegye át, 5 perc után visszaadta, hogy neki ez nem megy. Amikor már a végkimerültség szélén 5 percet hagytam sírni, akkor mindennek lehordott, hogy milyen anya vagyok, menjek már be megszoptatni, mert kínzom a gyereket (egy órával előbb szoptattam meg).

Felvetettem azt is, hogy költözzünk kicsit beljebb a városba másik albérletbe, mert albérletben lakunk, ami viszonylag drága is, és nagyon messze van mindentől, anyukámtól is Bp. pont másik vége, és ha közelebb laknánk hozzá, akkor jobban be tudna segíteni, erre kiakadt, hogy akkor ő messzebb lakna a családi háztól, ahol felnőtt, és amit szeret.


Nem akarom tovább sorolni, de most, hogy így összeszedve leírtam, mégjobban látom, hogy milyen siralmas a helyzet. Eddig elég vak voltam, kb egy hónapja kezdem észrevenni, hogy ez így mennyire nem normális. Amúgy meg szeretem, és sosem volt ilyen problémánk, de ennyire kifordította a gyerek születése és az ezzel járó felelősségérzet. A legnagyobb baj, hogy nem lehet vele kommunikálni :( Elhagyni egyelőre nem akarom, de már arra is gondoltam, hogy lassan eljön ez az idő és már "lopok" tőle, hogy félretegyek egy kis pénzt.



2015. febr. 18. 21:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

Vedd fel a kapcsolatot a Naneval. En is hasonlo kapcsolatban eltem, bar gyerek nelkul, de eveken at turtem. Aztan a `kezembe` kerul ez a kiadvany: [link]

es megvilagosodtam. Azota elkoltoztem, nehez volt, de vegre nyugodtan elek. Hivd fel oket, biztosan tudnak segiteni.

2015. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
Utolso vagyok. Es hidd el, amint dontest hozol, es megteszed az elso lepest, minden melled fog allni. Sokkal tobben vannak melletted, mint most gondolod es a segitseg erkezni fog valahonnan. Csak legy eros, es ne akard igy leelni az eleted. Es ne ilyen eletet akarj a gyermekednek...
2015. febr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
67%
Én most hagy kérdezzek valamit,mert nem értem.Nem ő van otthon GYED-en a gyerekkel?Te dolgozol akkor,nem?Akkor ,hogy lehet,hogy ahogy írtad,napközben néha besegít..akkor amikor nem dolgozol?
2015. febr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
19%
Most azért lettem lepontozva mert megkérdeztem, hogy hogy gondolta magára hagyni a kérdező a 6 hónapos gyereket? Gratulálok a lepontozóknak! Egyébként meg kiszolgáltatottá tetted saját magad, se jövedelmed, se semmid, nem lett volna szabad hagyni!
2015. febr. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Utolsó: bár én nem pontoztam senkit, gondolom azért lettél lepontozva, mert a kérdés lényegére nem reagáltál, de mellette feltételezted, hogy egyedül akarok hagyni egy 6 hónapos gyereket a lakásban. Félreérthetően fogalmaztam, de ennyire sötét azért gondolom senki nem lehet, hogy ilyet feltételezzünk.


A GYED-es kérdésre: hivatalosan a munkahelyéről ő ment el GYED-re, tehát a munkahelyére nem jár e, hanem feketén dolgozik, ha bejön olyan munka, én pedig itthon vagyok a gyerekkel. Sokszor itthon van egész nap, mert nem jön be munka, ilyenkor besegítget (elvan a gyerekkel, amíg főzök vagy ilyenek).


Elszomorít, hogy senki nem lát erre megoldást, hanem mindenki az azonnali válást javasolja :( de akkor lehet benne valami.


Arra, hogy kiszolgáltattam magam, és nem kellett volna hagyni, csak azt tudom reagálni, hogy igaza van. Most már én is látom, de naiv voltam. Tegnap este felvetettem neki, hogy most úgysincs annyi munkája, inkább menjen vissza a munkahelyére, és én megyek el GYED-re, és erre kiakadt, hogy mit ugrálok, ő ezt kitalálta és így lesz. Megmondtam neki, hogy kiszolgáltatva érzem magam, és ez így nem jó, amire azt reagálta, hogy buta vagyok, minden nő otthon van a gyerekével, és nem érti, hogy miért vagyok ilyen, amikor ő mindent megtesz a családunkért, és nem érti a problémám.

2015. febr. 19. 09:27
 16/26 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én is hasonló helyzetben vagyok, ha gondolod írj privit és akkor beszélgetünk.:)
2015. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%

Akkor te gyakorlatilag felmondtál a munkahelyeden, hogy otthon lehess a gyerekkel, a férjed a saját nevére kérte az ellátásokat plusz nagyjából összeszedi feketén az addigi fizuját is?

Ez ám a ravasz ember! Így neked nulla pénzed van...bakker ezt sajnos nagyon benézted, kérdező :( Teljesen tudatosan függőségbe hozott, és most élvezi ennek a gyümölcsét, azaz "mostantól az van, amit én mondok". A legaljasabb viselkedés :(

Próbálj visszamenni dolgozni, amint ez megvan, válás. Nem kell sajnálni, ez az idióta egyáltalán nem a családért, kizárólag saját magáért cselekszik. Mostantól tedd te is ezt.

2015. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Igen, felmondtam, mert a kicsi mellől amúgy sem tudtam volna oda visszamenni dolgozni :(
2015. febr. 19. 11:26
 19/26 anonim ***** válasza:
64%
Én sem igazán látok erre más megoldást, mint a válás. Szinte szó szerint ebben a cipőben jártam, bár az én férjem dolgozott, de emellett semmit az égvilágon nem segített, a lányunkkal nem foglalkozott, nem játszott vele, soha egyszer nem kelt fel hozzá, ha beteg volt, nem vehettem magam mellé az ágyba, és még sorolhatnám... Emellett egy igazi lelki bántalmazó volt. Pár év alatt sikerült totális lelki nyomoroncot csinálnia belőlem. Bár én is hülye voltam, mert naívan mindig azt hittem, hogy ha megint és megint új esélyt adok neki, akkor majd megváltozik. Egy frászt változott meg. A végén már csak "voltam" mellette, nem lehetett egy önálló gondolatom, soha semmi nem lehetett úgy, ahogyan én szerettem volna, egyetlen lehetséges dolog volt mindig és minden esetben: az, amit ő gondolt, ahogyan ő eltervezte. Ha tudjátok esetleg rendezni, akkor tegyetek rá próbát. Mikor már az öngyilkossággal is megpróbálkoztam, még utána is inkább hazudtam neki, hogy vmi mástól olyan a csuklóm, és még egyszer megpróbáltam új esélyt adni neki. Semmi de semmi értelme nem volt. Akkorra már gyűlöltem, féltem tőle, utáltam még az érintését is. Sajnos nálunk ez volt, így alakult. Elváltunk. Lett új barátnője, és többször kaptam e-mailt az extől, hogy az új barátnő mennyire tökéletes, mennyire jó, milyen fantasztikus, és vele már fél év maga a mennyország volt, stb... Én tehát nem bírtam vele, elváltam. Nem bántam meg.
2015. febr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!


Ugyan nem vagyok és nem is voltam helyzetben, így csak a leírás alapján tudok beleérezni a mindennapjaidba, de ez így nem normális. Méghogy zsebpénzt kapsz, és ha nem jössz ki belőle, botrány van. Ész megáll! Az pedig, hogy nem mehetsz kikapcsolódni a barátnőiddel, ismerőseiddel egy kávéra, mozira, egy kis beszélgetésre, teljesen nonszensz. A baba fél éves. Egy normális férj/apa ilyenkor leváltja az anyát, hogy kicsit szusszanjon ő is, ez nem egyenlő a gyerek magára hagyásával. Ahogy most viselkedik, az közelében sincs a "család" fogalmának.


Egyelőre nem is kell elhagyni, azonban muszáj beszélnetek és ebből az elnyomott-megalázott helyzetből próbálj meg kilépni, akár elkezdhetsz lázadozni is ellene. Kerek-perec mondd meg neki, hogy álljon le, eleged van a megaláztatásból, a pitiánerségeiből, szálljon magába és gondolja át, hogy hogyan kell viselkednie egy apának/férjnek.


Szerencsére anyukád egy városban van, ha nem változik semmi vagy akár rosszabb lesz, érdemes elgondolkodni azon, hogy anyukádhoz menj gyerekestől. Arra figyelj, hogy ennél rosszabb azért ne legyen, nehogy eluralkodjon a lelki terror. Ha az megtörténik, csak a válás marad.

2015. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!