Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házastárs megcsalása esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házastárs megcsalása esetén szerintetek jogos a pofon?

Figyelt kérdés
2015. febr. 19. 17:24
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, de köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 19. 18:20
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez jó kérdés. Az agresszió nem támogatandó, sőt, primitív problémamegoldás. Megcsalás esetén viszont nem problémamegoldásról beszélünk, hanem visszafordíthatatlan lelki sérelemről, amit megoldani már nem lehet, a pofon leginkább ösztönös "önvédelem" azzal szemben, aki fájdalmat okoz. (Persze csak amennyiben nem átgondolt, haragból történő esetről beszélünk. Ha az illető pl. fél órát vezet, majd hazaérve megüti az asszonyt/férjet, az nem hirtelen és nem ösztönös, hanem a düh levezetése.) Hogy kiben mennyiben él az életben maradás ösztöne, az csak adott helyzetben derül ki, szerintem viszont ez lehet a magyarázat, amiért sokan az alaptermészetük ellenére támadással válaszolnak a váratlan fájdalomra. Hogy az ösztönök mennyire elfogadhatóak, arról lehet beszélni, de elsősorban inkább a jól átgondolt félrelépés az, aminek a jogossága firtatható. Az nem szokott hirtelen, egy pillanat alatt történni. Véleményem szerint egy másik ember testi vagy lelki bántalmazása sosem lehet joga senkinek, de vannak esetek, amikor érthető. Sem bíróság, sem pedig én nem ítélem el azt, aki rájön, hogy elárulták, és lekever egy pofont a "társának". A bántalmazás és agresszió egészen más témakör. Milyen esemény ihlette a kérdést?
2015. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Még akár az is lehet. Szerintem mindkét félnek kijár legalább ennyi, ha arra volt esze akár a nőnek, akár a férfinak, hogy összefeküdjön valaki mással, ahelyett hogy megbeszélték volna a problémát egymással.

Igen is a csaló fél a hibás. Ha nem lát megoldást, hiába beszél a házastársával satöbbi satöbbi, akkor le is lehet zárni normálisan is egy kapcsolatot, nem kell megalázni a másikat mindenáron.... Én így gondolom.


Ettől függetlenül én nem azért pofoztam mert az ex vőlegényem megcsalt, hanem azért mert férfi létére megütött, pusztán azért mert szakítottam vele, pont a megcsalás miatt. Azért nehogy már hagyjam magam.... ezt nem várhatja el senki.

2015. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
20%

Nő akármikor megpofozhat férfit. A férfi elég szívós és férfi ahhoz, hogy ezt kibírja mert nincs cukorból. Habár a férfi nem igazi férfi ha megcsalja a feleségét.


Egy férfi nem pofozhat meg egy nőt, mert egy férfi nem bántalmazhat fizikailag egy nőt mert akkor már nem lenne férfi. Ha mégis "jogos" lenne, akkor az "jogilag" egy tetszőleges nőismerős dolga. Csak és kizárólag nő üthet meg egy másik nőt. Nem javasolt és nem jó egyáltalán de "jogilag" ez az eljárás.

2015. febr. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
azert 9 el nem értek egyet, majd ha a te lanyod rendezne, 3 betörö mikor haza érsz, akkor irkalj ilyeneket.
2015. febr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Jogosnak semmiképp sem mondanám. Morálisan legalább is. Az érzelmi részét tekintve viszont nem csodálkoznék.
2015. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 antistupid válasza:
59%

Attól függ, mekkora az a pofon. Egy kiadós pofon szerintem belefér az ilyenbe, ha nem történik még könnyű testi sérülés sem. Bár stupidéknál jellemző lehet, hogy pofon alatt olyan bántalmazást értenek, amely felér egy könnyű testi sértéssel.


Antistupidéknál viszont a pofon egy expresszív szimbólum, amellyel kifejezzük azt is, hogy a félrelépő személyt nagyon szerettük/szeretjük, hiszen másképp fel sem háborítana félrelépés. A félrelépő személy felé tett lehető leglesújtóbb reakció a közömbös tudomásulvétel, vagy egy egyszerű: "Na végre elvisz már valaki."


Stupidéknak tehát konfliktus esetén az indulatkifejezés bármiféle testi érintkezésben való kinyilvánításától való tartózkodást javaslom.


Antistupidéknak pedig azt, hogy ha a sértett szeretné kifejezni a félrelépőnek, hogy szerette/szereti őt, akár pofonnal is megteheti ezt. Ha pedig lesújtóan kíván reagálni, akkor a közömbösen, mosolygósan, esetleg kulturáltan cinikusan, de mindenképpen röviden válaszoljon.

2015. febr. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 tyson01 válasza:
34%
A nőnek egy kiadós pofon, a szeretőjét meg jól megverném! Úgy birom amikor sokan arról papolnak hogy az erőszak nem megoldás...csak hogy ilyen helyzetben nem sokra megy az ember a szavakkal! Mivel leszarják hogy mit mond! Szerintem igenis jogos 1 pofon
2015. febr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Zytta0313 válasza:

Attól függ. A pofon tényleg csak pofon-e... aztán meg hogy történt a megcsalás. Pl: két ember együtt élnek: az egyik fél igyekszik mindent megtenni hogy a másiknak mindent megtegyen kedvébe járjon, ehhez képest a másik alig lelkesedik, meg úgy tesz mint akit semmi nem érdekel, a másik fél erre érdeklődik: "minden rendben nem jó valami, beszéljük meg! mond ha nem jó valami!". Erre az érdektelen fél: "ugyan már, jó minden képzelődsz". Nha és akkor ilyen szituáció után, az érdektelen fél elmegy félrekufircolni és utána ez kiderül, akkor azt mondom belefér az elcsattant pofon: hisz képzeljük el, igyekszünk a másik kedvében járni, jelezzük neki bármi baja van mondja nyugodtan, hisz néma gyereknek anyja se érti a szavát, de nem: ő váltig állítja minden oké, és még is megcsal minket és hazudik. Ez az ember számára, mindegy hogy nő vagy férfi, komoly lelki fájdalmat tud okozni, és mint egyik kommentelő írta ilyenkor a pofon egy önvédelmi reakció.

Természetesen vannak olyan helyzetek, ahol az illető akit megcsaltak maga is hibás, és sokban hozzá járult a másik fél vesszőfutásához, ilyen esetben úgy gondolom, kétszer is gondolja meg min hogy borul ki, hisz magának köszönheti a helyzeteket.

2015. márc. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!