Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek kinek van igaza,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kinek van igaza, kit illet a pénz?

Figyelt kérdés

Anyuka és apuka nem házasok, viszont van egy 1 éves gyerekük. Nem közös kasszán vannak, külön számlájuk van. Mivel az apának magasabb jóval a bruttója mint anyának, ezért az anya felvetette, hogy átadja a GYED-et az apukának, hogy többet kapjanak.

Apukának csak a nevét kéne adnia, az anyuka úgymond csak megkérte, hogy adja ehhez a nevét, hogy több pénz jusson a házhoz, meg hogy akkor ehhez a pénzhez nyúlnak ha kell vmi a gyereknek.

Az anya úgy szeretné, hogy az ő számlájára menjen továbbra is a GYED, az édesapa viszont veszekedni kezdett vele, hogy majd az ő számlájára menjen csak.


Én egy közös barátjuk vagyok, ezen vitáznak 2 napja, hogy kinek a számlájára menjen a pénz..Kikérték a véleményem, hogy én mit gondolok, de én kíváncsi vagyok kívülállók véleményére.


2015. márc. 6. 18:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
19%

Pénzéhes..., a nő pénzéhes, mert szeretné, ha látni valamit a gyedből..

Ezért pocsék dolog a külön kassza. Van egy közös gyerek. Van egy juttatás, ami a gyerek miatt, a gyerek után jár. De nincsenek közös kasszán, ezért csak az egyik kapja.


Mi lenne, ha a a gyed miatt nyitnának egy új számlát, amihez mindkettejüknek lenne hozzáférése?

2015. márc. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
33%
Ha eddig is külön számlára ment a sajátjuk, akkor az apáéra kell hogy menjen továbbra is. Nem is értem hogy ez miért kérdés ha ők eddig is így éltek. :)
2015. márc. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
64%

20-as, ez a gyed extra. Gyed mindenképpen jár, akkor is, ha visszamegy dolgozni az anyuka. Idén január után született gyerekeknél van így.

Most nem tudom, az azért érdekelne, hogy anyuka is visszamegy dolgozni? Mert ha igen, legalább van valami jövedelme. Szerintem valszeg visszamegy, mert gondolom, ha anyuka nem dolgozik, apuka meg igen, akkor csak anyuka veheti fel a gyedet (?) Nem ismerem a törvényt.

Ha viszont anyuka van otthon a gyerekkel, ennek ellenére apuka kapja a gyedet, akkor az külön kassza esetén elég előnytelen. És hihetetlen, hogy valaki azt kérdezi, mi köze anyának a gyedhez, főleg, ha anya van otthon a gyerekkel, hát gyerekkel és ő látja el a gyereket, akkor tényleg semmi :-)

2015. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
86%
22 - es vagyok. Én pontosítanám magamat... Bár jó nagy hülyeségnek tartom a külön kasszát, de ha már így élnek, akkor nyilván kapja az, aki igényelte. Hiszen a fizetésüket is külön kapják / kapták. Nem értem hogy akkor ezen miért kellene változtatni. Ha nem tetszik, anyuka igényelheti továbbra is saját maga. Ilyen egyszerű. Bár tőlünk ez a fajta különcködés nagyon idegen, nem is tudom megérteni.
2015. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
18%

"hihetetlen, hogy valaki azt kérdezi, mi köze anyának a gyedhez, "


Ez tényleg baromi hihetetlen, de választ még hihetetlenebb módon, még mindig senki nem tudott írni.


Háborgás helyett erőltesd már meg magad, és próbálj rá valami logikus magyarázatot adni.


De ne olyat, mint az előbb!


Hogy ez egyik mondatodban azt írod, hogy mert az anya látja el a gyereket, (Miért, az apa lebénult, lemaradtam valamiről?!)

A másik mondatodban meg azt írod, hogy szerinted az anya visszamegy dolgozni.


Tehát a te verziód szerint, mindkét szülő dolgozik.

Az apa fizetése után igényeltek gyest.

Mindketten pont ugyanannyit vannak otthon.

Kíváncsian várom azt a roppant nyomós érvet, amitől olyan hihetetlen lesz, ez a még mindig megválaszolatlan kérdés, hogy ezek után vajon mi köze az anyának a gyeshez?

:D

2015. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk jó lenne, ha a kérdező írna és tisztázná a helyzetet, mert nem egészen egyértelmű. Szerintem az a helyzet, hogy az anya otthon van a gyerekkel, az apa dolgozik. Eddig az apa kapta a fizetését, az anya a GYED-et. Mostantól ugyanúgy otthon lenne az anya és az apa dolgozna, de az apa kapná a GYED-et és a fizetését, az anya pedig semmit.
2015. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
43%

25-ös. Nem tudom, anya dolgozik-e, csak feltételezem, fogalmam nincs, nem ismerem a gyed extra törvényeit. Akkor megpróbálom megmagyarázni, mi köze van hozzá az anyának.

Ha eltekintünk attól, hogy Magyarországon az a szokás, hogy a gyerek gondozásának oroszlán részét az anya csinálja szinte minden családban, akkor azt mondjuk, hogy itt 50 %-ban oszlanak meg a feladatok. Bár mondom, nem hiszem, de mondjuk így van. Na, akkor időnként anyának kell pelenkát venni (mondom, eltekintek attól, hogy férfi kezében még nem láttam pelenkát), időnként gondolom anya vásárol be, ő jár postára csekket befizetni, gondolom. Most itt külön kassza van, te kijelented, hogy anyának a gyedhez semmi köze. Azért ez frankó. Tehát ha teszem azt anyuka nem dolgozik (nem tudjuk), akkor neki a gyedhez nincs köze, tehát oldja meg a pelenka , egyéb vásárlást, ahogy tudja, haljon éhen. Ha pedig ő is dolgozik, a saját fizetéséből megold mindent, apuka meg a gyed és a fizuja felett is szabadon diszponál.

Mondom, ha abból indulunk ki, hogy anyának nincs köze a gyedhez.


Teszem hozzá, ez normális családokban sosem okoz gondot, normális családokban tök mindegy, kinek a számlájára megy a gyed, ez közös pénznek van tekintve. Nálunk pl én kapom a gyedet, és jé, ha veszek belőle kaját, akkor a férjem is kap vacsit.. Jé, sosem mondom, hogy nincs köze ehhez a pénzhez, vegyen magának húst, és főzze meg magának :-)

2015. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
62%

Ezért nem normális családon belül a külön kassza.

Állapodjanak meg, hogynazt a gyerekre költik. Ha marad belőle, a gyereknek rakják félrr megtakarításként.

2015. márc. 7. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat.

Valamelyik válaszoló(k) írtá(k) , hogy a pénéhes anya tette fel a kérdést-nos, ezen jót derültem-férfi barátja vagyok az említett párnak. Állást azért nem tudok annyira foglalni, mert az anyuka gyerekkori barátom, vele nőttem fel, az apuka pedig gimnáziumi osztálytársam volt, és végig nagyon jóban voltunk, és az évek múltával is megmaradt a jó kapcsolat. De ez a kutyát nem érdekli-véleményem szerint. Itt nincs jó vagy rossz válasz, nekem nem szokásom pontozgatni, direkt azért tettem fel a kérdést, hogy ki hogy látja.


Válaszolva a kérdésre, az anya menne vissza dolgozni..

Eddig ő kapta a gyed-et, de a gyerek apja ugyanúgy folytatná a munkáját. Megy böcsibe a lurkó.

2015. márc. 7. 08:43
 30/34 A kérdező kommentje:

Azt még nem írtam, hogy mondtam mindkettőjüknek,hogy érveljenek, miért nekik "járna" a pénz..

Anyuka azt mondta, mert hogy ő hordta ki a gyereket, ő volt otthon vele, ő adta fel a régi életét, míg az apuka élte vígan a régi életét, emberek között volt, stb ilyesmikkel érvelt, meg hogy ő csak megkérte az apukát hogy adja a nevét úgymond a gyed-hez, hogy az anyukának több pénze legyen, és ha kell valami, akár a gyereknek, akár másra- ehhez nyúlnak nem az apa fizetéséhez.

Az apuka egyszerűen pedig csak annyit mondott, hogy minek bonyolítani, hogy az anyuka számlaszámát írják be oda.

2015. márc. 7. 08:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!