Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem elég a szeretet a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem elég a szeretet a házasságkötéshez?

Figyelt kérdés

Feltételeket, kikötéseket szoktak szabni a párok? Vagy csak odajárulnak simán az anyakönyvvezető / oltár elé?


Mi a helyzet olyankor, ha már van gyermek a kapcsolatban, de nem házasok a felek? Mire várnak ilyenkor a pasik? Nem sokkal nagyobb dolog közös gyermeket vállalni, mint összeházasodni? Sosem értettem, hogy az a pasi, aki jó párkapcsolatban él gyermeke anyjával, miért nem veszi el a nőt, miután az már megszülte a pasi gyermekét? És egyre több ilyet látok...



2015. márc. 29. 08:07
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülés végett: nem azokról beszélek, akiknél a pasi teherbe ejtette a nőt, majd gyalázatos módon megfutamodott a felelősség elől, akár tartásdíjat sem fizetve (ilyeneket is ismerek, sajnos), mégcsak nem is arról, hogy a nő megszüli a pasi gyermekét és veri az asztalt, hogy most már akkor minimum vegyél el, gyermekem apja...hanem inkább azokról, akiknél amúgy jó működik a párkapcsolat, max viták vannak, de nem nagy csatározások, mindketten akarták a gyermeket is, a férfi számára mégsem evidens, hogyha már a nő megszülte közös gyermeküket, akkor "illene" elvennie" gyermeke anyját.


Én ha férfi lennék, és a párom hajlandó (mert nem mindenki hajlandó!)lenne megszülni a közös gyermekünket, akkorát nőne ezzel a szememben a párom, hogy gondolkodás nélkül elvenném. hiszen mire várnék még? A legnagyobb ajándékot adta nekem, utódot, aki a génjeimet hordozza. Mi több kell ennél?

2015. márc. 29. 08:19
 2/24 anonim ***** válasza:
45%

Azt én sem értem, hgy akik saládot vállalnak, azok miért nem merik hivatalosan is felvállalni egymást. Bátyáméknál mondjuk úgy volt, hogy a lány egyszercsak előperdült, hogy ő terhes és meg is fogja tartani, most erre mit léphet a férfi? Nyel egy nagyot és kitart a nő mellett, de nem veszi el, mert tudja, hogy ez nem az, amit ő akart és előbb-utóbb úgyis el fogja hagyni. A "sógornőm" a mai napig úgy meséli, hogy a bátyám is akarta, sőt, ő akarta jobban a gyereket... biztos sok ilyen nő van.


"A legnagyobb ajándékot adta nekem, utódot"

Tévedés! A nők maguknak, a saját örömükre szülnek, nem ritkán akár a férfi határozott kérése ellen, akár hazugsággal, védekezést füllentve, de azt direkt nem megcselekedve.. esetleg azért, mert így akarják maguk mellé láncolni a férfit, a felelősségtudatára apellálva... de sohasem a másiknak szülnek, aki gyereket akar, az magának szüli.

2015. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

" Bátyáméknál mondjuk úgy volt, hogy a lány egyszercsak előperdült, hogy ő terhes és meg is fogja tartani, most erre mit léphet a férfi? Nyel egy nagyot és kitart a nő mellett, de nem veszi el, mert tudja, hogy ez nem az, amit ő akart és előbb-utóbb úgyis el fogja hagyni."


De ebben a sztoriban olyan, mintha a lány úgymond direkt, a pasi "beleegyezése nélkül" teherbe esett volna. Amit amúgy szintén nem értek, mert ha pasiként nyomatékosan nem (vagy még nem) akarnék gyereket, akkor nyilván védekeznék ezerrel, nem?


Szóval bátyád kapcsolatában a bátyádat mintha felültették volna, és ha mulya, még tényleg el is veszi a lányt, miután az "becsapta" őt.


De én azokról beszélek, olyan párokról (és tényleg rengetegen vannak ilyenek), akiknél mindketten határozottan akarták a gyermeket, és a pasit sem érte meglepetésként, mikor a lány közölte a hírt, hogy útban a baba, valahogy az esküvő mégsem beszédtéma.


Tudom, már nem az őskorban élünk, nem kötelező a házasság sem, de ha az asszony (mert gyermekszülést követően már nemigen nevezhetjük lánynak)hajlana a házasságkötésre, akkor miért nem veszi a férfi a fáradtságot, hogy anyakönyvvezető elé járuljon vele? Szerintem nem egy nagy cucc kimondani az igent. Közös gyermeküket nevelik - ezek után mitől félhet egy férfi még? Hát nem a gyermekvállalás a legnagyobb felelősség ezen a világon? Szerintem emellett az összeházasodás felelőssége eltörpül..nem?

2015. márc. 29. 08:49
 4/24 anonim ***** válasza:
44%
Egyetertek. En nem tudnek olyan kapcsolatba szulni, ahol a pasi meg csak el sem hajlando venni, vagy csak igergeti, de soha nem teljesul.
2015. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
48%

Miért szül egy nő gyereket házasságon kívül? Ezzel nem "fogja" meg a férfit!

A házasság viszont nem csak egy papír! Válás esetén a férfi nagyon ráfizethet, és nem is olyan egyszerű elválni, mint egy együttélést megszakítani.

Ezért nem veszik el a férfiak a szeretőjüket.

2015. márc. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
Fordítsuk meg...ha már megvan a szerinted legnagyobb összekötő kapocs,a gyerek, akkor miért is kell a "kisebb rangú" házasság?
2015. márc. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Jogos felvetés. Azt hiszem, a nőknek (anyáknak) ez egyfajta biztonságérzetet ad. És ha ezáltal gyermekem anyja jobban biztonságban érezné magát, akkor én megadnám neki.
2015. márc. 29. 09:16
 8/24 anonim ***** válasza:
68%

Manapság nem elvárás, sőt egyre jelentéktelenebb dolog a házasság. És ez a tendencia szerintem folytatódni fog. Sok ember szemében csak egy papír, lassan nincs jelentősége.

Mondjuk nálunk is most jön a második gyerek, de nem tervezünk esküvőt.


Vallásosoknál természetesen elvárás, természetes dolog a házasság.

2015. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem gondolom, hogy valóban jól működő lenne az a kapcsolat, amiben a felek nem veszik figyelembe egymás érzéseit, az életről, a jövőről való elképzeléseit. Ha csak egyik félnek fontos a házasság, mondjuk a nőnek, akkor miért van együtt olyan pasival, aki nem akarja elkötelezni magát, miért szül gyereket ilyen kapcsolatba?

Mi ez a hülye hóbort, hogy ha gyerekük lett, akkor vegye is el? Ez nem lehet elvárás, a házasságnak 2 fél szabad akaratából kell létrejönnie azért, mert mindketten ezt akarják. Akinek fontos a házasság szentsége, komolyan veszi, az miért szül gyereket házasságon kívül egy olyan kapcsolatba, ahol a párja nem vállalja fel hivatalosan azt, hogy ők egy család? Sosem mentem volna férjhez, ha nekem kellett volna kierőszakolni, és nem a férjem akart volna elvenni, mert úgy gondolja egy életre összetartozunk, és ez legyen így hivatalosan is.

Amúgy meg a házasság sem garancia semmire, a boldogságra, "jóban-rosszban, holtomiglan-holtodiglanra" sem.

2015. márc. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

Én azt látom, ahol igazán szeretik egymást a felek, ott még a gyerek előtt összeházasodnak. (Kivétel, ha a nem számítanak a gyerekre.)

Én is számtalan férfit ismerek, akik fennen hangoztatták, hogy "a házasság csak egy papír", "soha, de soha" stb. - aztán meg találtak valakit, akibe igazán belebolondultak, és már ők pedzegették az esküvőt:))

Azt hiszem, valamilyen fokon igénytelenség egy nő részéről (bocs...), ha házasság nélkül szül gyereket, vagy egyáltalán, túl sokáig "beleragad" egy ilyen kapcsolatba...

Én mondjuk kifejezetten konzervatív vagyok, de nem tudom elképzelni, hogy hozzámennék valakihez, aki teherbeesés előtt "elfelejtett" elvenni... Számomra egy házasság a PÁRRÓL szól (és nem, nem csak egy papír, hanem egy ünnepe annak, hogy megtaláltam az egyiket abból a kb. 5 ember közül a 7 milliárdból, akinek az arcát a következő 50 évben látni szeretném a reggeli felett MINDEN NAP), és utána már sose lehetnék benne biztos, nem "csak" a gyerek miatt vettek-e el - abból meg nem kérnék.

Megértem, ha akármelyik fél félti az anyagi javait, de lehet házassági szerződést írni (mert akármekkora a szerelem, az emberek képesek egy váláskor teljesen kifordulni magunkból, és egy házastárs ne "fossza ki" váláskor a másikat), ezen nem kell megsértődni.

2015. márc. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!