Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem elég a szeretet a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem elég a szeretet a házasságkötéshez?

Figyelt kérdés

Feltételeket, kikötéseket szoktak szabni a párok? Vagy csak odajárulnak simán az anyakönyvvezető / oltár elé?


Mi a helyzet olyankor, ha már van gyermek a kapcsolatban, de nem házasok a felek? Mire várnak ilyenkor a pasik? Nem sokkal nagyobb dolog közös gyermeket vállalni, mint összeházasodni? Sosem értettem, hogy az a pasi, aki jó párkapcsolatban él gyermeke anyjával, miért nem veszi el a nőt, miután az már megszülte a pasi gyermekét? És egyre több ilyet látok...



2015. márc. 29. 08:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk én halogattam az esküvőt,egyszerűen nem éreztem azt,hogy ezzel bármi is változna.2,5 éves volt a lányunk amikor összeházasodtunk,kéttanús,esküvő volt,azóta is úgy gondolom,feleslegesen.


41/N

2015. márc. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

"akiknél mindketten határozottan akarták a gyermeket, és a pasit sem érte meglepetésként, mikor a lány közölte a hírt, hogy útban a baba, valahogy az esküvő mégsem beszédtéma"


Talán mert ilyen kapcsolatok egy részében a nőnek sem fontos, hogy házasok legyenek.


Több ilyen párt ismerek. Van gyerek vagy gyerekek, házasság nincs, és boldogan élnek.

Az egyik ilyennél például a nő már volt házas, mégis szétmentek. Többször nem akar oltár elé állni, mert tudja, hogy ha nem működik akkor így is, úgy is szétmennek akár van papír, akár nem. Ha pedig boldogok, papír nélkül is együtt maradnak. Anyagilag lehet rosszabbul jönne ki, de a lakás az övé, így szerintem ezen se aggódik.


Ha nekem is szétmenne a házasságom, biztos, nem szeretnék még egyszer. Már a mi minimál szertartásunk is lefárasztott.

2015. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
53%

"már volt házas, mégis szétmentek"

Persze.

Miért, tényleg van, aki azt várja a házasságtól, hogy az majd "megmenti a kapcsolatot"???

Ha rossz egy házasság, fel kell bontani.

Ez a szememben nem érv a házasság ellen.

2015. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudsz olvasni. Nem azt várta, nem hülye. Csak a jövőre nézve nem akarja bonyolítani az életét.

Megértem. A mi 5 vendéges esküvőnk is fárasztó volt (semmi lagzi, csak polgári).

A gyerek így is, úgy is összeköti őket.

2015. márc. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem szomorú, ha valaki az esküvőjét "fáradságos nyűgnek" érzi , a házasságát pedig "fölösleges bonyodalomnak".

Aki így érez, ne házasodjon!

De nézzen "bolygó hollandiként" arra, akinek az esküvő és a házasság még valóban jelent valami pluszt!


Ahogy olvasom a válaszokat, kérdező, azt hiszem, a szeretet manapság tényleg nem elég - sajnos...

2015. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%

"Szerintem szomorú, ha valaki az esküvőjét "fáradságos nyűgnek" érzi , a házasságát pedig "fölösleges bonyodalomnak"."


Neked szomorú, nekem nem. A mondat első fele igaz rám, a második fele nem.

Abszolút házasságpárti és abszolút esküvőellenes vagyok. Ellentmondás?

Kicsit sem.

Világéletemben utáltam minden felhajtást. Azt meg különösen, ha én vagyok a figyelem középpontjában, ugyanakkor a házasság számomra óriási pluszt jelent érzelmi szempontból, ezért végül belevágtunk.... de mit nem adtam volna érte, ha idehaza is lett volna lehetőség arra, ami tőlünk jóval keletre megszokott, miszerint arrafelé a házasság jogi aktusa NEM az esküvő, hanem egy formanyomtatvány kitöltése és leadása. Ebben az esetben ugyanis az anyakönyvvezető pofavágásai nélkül, már jó pár évvel ezelőtt túllehettünk volna rajta.


"Aki így érez, ne házasodjon!"


Kösz, szerencsére nem te döntöd el.

Veled ellentétben én bár házasságpárti vagyok, megértem azt is, ha valakinek nem jelent semmi pluszt az életében.


31N

2015. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%
2 gyerekünk van, nem vagyunk házasok, pedig a gyerek se csak úgy jött, 3 évig próbálkoztunk mindkettővel. Sokszor felmerült, hogy összeházasodunk, de tényleg nem érdekel annyira egyikünket sem, hogy lépjünk is ez ügyben. Nem vagyok igénytelen és nem benne ragadtam egy ilyen kapcsolatban, hanem szeretek élni ebben a kapcsolatban.Sőt, a gyerekeink az én, azaz anya vezeték nevét kapták, mert ritka, a páromnak tucat neve van. Igen, sokan csóválják a fejüket, de kik is, akik elváltak, második házasságuk stb.Az én esetemben nem kellett semmilyen biztonság érzett, anyagilag mindent elrendeztünk. Ha meg menni akarna valamelyikünk, egy papír vagy egy nagy szerelemben tett eskü nem lenne akadály. És nem is értem azokat, aki ezért engem meg a páromat jelzőkkel illetnek, hogy igénytelenek, nem igazán szeretik egymást. Röhejes, a mai napig szeretjük, tiszteljük egymást. Voltak hullámvölgyek, amikor mások már beadták volna a válást, mi együtt maradtunk. Úgyhogy tényleg nem egy papíron múlik, ha menni akar valaki, papírral, anélkül is megy.
2015. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Vagy alapból mindketten úgy vélik, hogy nekik a házasság nem fontos, vagy a nő reménykedik, hogy hátha elveszi a férfi, ha már megszülte a közös gyereket. Utóbbi nem túl gyakori (ha már mindent megkapott, minek köteleződjön el a nő mellett hivatalos alapon)


Ha a férfi elveszi a nőt, akkor házasok lesznek. Tehát, ha esetleg később talál másik nőt, el kell válni, macerás stb... ezért a férfi nem lép.


Egy közös gyerek nem elköteleződés a párunk felé. Ezt sokan elfelejtik. Ilyenkor csak a gyerek felé tartozik mindkét fél felelősséggel.


Ha a férfi elveszi a nőt, megvan benne az a szándék, hogy vele tervez életük végéig. Ha nem teszi, egyszerűen csak kiskaput akar hagyni, hogy szakítás esetén könnyebben leléphessen (ha pl már nem kényelmes a nővel, nehéz időszak, esetleg ha talál szebbet, jobbat, fiatalabbat stb...) Ennyi.


A gyerekről jobb esetben gondoskodik a férfi, látogatja, de igazság szerint nem befolyásolja a későbbi kapcsolatát, mert nem vele él. A gyerek felelőssége az esetek 99%-ában a nő nyakába szakad szakításkor. Így a férfiak könnyelműbben csinálnak gyereket/majd hagyják ott a nővel együtt, mint vesződnek a későbbi válással.


Több ismerősöm lépett le a gyerek születése után, otthagyva az anyának a nevelés felelősségét. Van aki 2-3 havonta 1x néz a gyerekére, és van amelyik egyáltalán nem törődik a 2 gyerekével, tartásdíjat nem fizet.


A szándék (gesztus) számít, azonban garancia semmire nincs. Se az élettársi kapcsolat, se a házasság, de még a gyerek sem köti egyik embert a másikhoz. Ugyanúgy le lehet lépni mindenhonnan a férfiak részéről. Ez a szomorú igazság.

2015. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18.

Korábbi válaszaidból tudom, hogy nincs gyereked, ezért írhattad ezt, hogy macerásabb egy házasságot felbontani, mint egy gyerek mindennapi életéből kilépni és csak hétvégi apukának lenni. Lehet vannak olyan férfiak, de azok a házasságra is fittyet hánynának.

2015. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, hogy van e gyereke, házasság nélkül egyszerűen ki kell sétálni az ajtón és ennyi, azzal együtt viszont nyűg az egész ezért inkább szenvednek tovább. Ez így van ,ha jó ha nem jó.
2015. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!