Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Minek házasságot kötni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek házasságot kötni, ha úgyis megcsalás, válás lesz a vége?

Figyelt kérdés
Minden 2, kérdés erről szól itt. A hangsúlyt nem is a házasság intézményére helyezném, hanem a hosszútávú elköteleződésre két ember között, vajon lehetséges-e az ilyen? Nekem nem úgy tűnik.
2015. ápr. 12. 09:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

A házasságok fele válással végződik.

Te tartozhatsz a másik felébe is.


Megjegyzem, mindenki azt hiszi, oda tartozik, különben nem házasodnának.


Szóval van cirka 50% esélyed.

2015. ápr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Szerintem valahol igaza van a kkérdezőnek, értem az "aggodasod " Én azt gondolom, hogy ugye jó dolog a szerelem, de ha valakivel házasságot akarunk kötni, akkor azt is kell nézni, hogy mennyire vagytok egy hullámhosszon, vagy ha valami probléma van, hogy tudjátok kezelni.Ami pedig szerintem a legfontosabb, hogy ismerd magad, tudd hogy mi az amit elvarsz egy kapcsolatban, mi az amiből tudsz engedni, alkalmazkodni, mi az amiben nem. Egyébként ha baba érkezik egy pár életében, sok minden változik. Általában itt adódnak legtöbbször komolyabb problémák, ilyenkor tudja meg jobban, mennyire számíthat a másikra. Én őszinte leszek, én már elvaltam, nehéz volt neki is meg nekem is! Ettől függetlenül jó a viszonyunk, de sok mindent nem akartam észre venni amiben egyáltalán nem passzoltunk, mert tényleg szerettem, de ez ki ütközött egy idő után. Most mar tudom az,hogy mit akarok, az egyedüllétnek köszönhetően tisztában lettem hogy én milyen vagyok, és hogy alapvető dolgokban nem fogok változni senki kedvéért, viszont nekem is kell változtatni dolgokon! Most van kapcsolatom, és ha úgy alakulna a dolog, férjhez mennék újra! :) Persze így sincs biztosíték semmire, mert az emberek változnak, de legyünk pozitívak ;)
2015. ápr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
A kérdés jó. Nem a házasságról van szó. A statisztikák szerint valóban minden második házasság válással végződik, kb. ez az arány tőlünk nyugatabbra is (abszolút kivétel Málta, ahol válás tudtommal nincsen) A maradék 50% viszont nem jelenti azt, hogy boldog a házasságban, hogy ideális helyzet számára a házasság. Sokan maradnak együtt megszokásból, a gyerekekért, az anyagiak miatt vagy az élethelyzetük miatt. Valóban arról van szó, hogy képesek vagyunk-e arra, hogy esküvel egy életre elkötelezzük magunkat és a másikat. A kapcsolat nem csak a megcsalás miatt romolhat meg, szerintem nagy részben emberi tényezők játszanak szerepet, a kötöttségek, amik a gyerekek születésével csak erősebbek lesznek. A gyerek lesz az, aki végérvényesen összeköt két embert, teljesen mindegy, hogy házasságban vagy azon kívül született. Szerintem a két embert nem is a házasság köti össze, hanem a gyerek. Gyerekkel már sokkal nehezebb új életet kezdeni még akkor is, ha a gyerek a másik félnél van. Viszont ha így nézzük, akkor nem a házasság az elkötelezettség egy másik ember mellett, hanem a gyerek. Mivel viszont ez egy természet által adott dolog, ez ellen semmit nem lehet tenni, nem úgy mint egy házasságnál, amit fel lehet bontani. (az egyházi házasságkötés alapján viszont nem, a házasság eszerint felbonthatatlan).
2015. ápr. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%
Minek eszünk? Úgyis megéhezünk.
2015. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Ez így ebben a formátumban nem igaz.. pl. én 11 éve élek oda-vissza hűségben a férjemmel... mivel nincsenek párkapcsolati gondjaink, így nyilván kérdéseket sem fogok feltenni..sőt, olyan válszokat sem adok, hogy jajj így megcsaltak meg úgy és nincs értelme..amikor ez nem igaz. És azt gondolom sokan vannak még így rajtam kívül is.
2015. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem állítanám, hogy az itteni kérdések alapján reálisan lehetne értékelni a házasságokat.

Ugyanis azok a párok, ahol nincs megcsalás, jó a kapcsolat köztük, nem tesznek fel erröl kérdést, mert értelmetlen lenne.

Pl. mi 27 éve élünk együtt, soha nem csaltuk meg egymást, és a mai napig is a szeretet, a bizalom, a tisztelet megvan köztünk. De erröl mit tudnék itt kérdezni? esetleg, hogy kinek van még ilyen jó párkapcsolata? Erre minel válaszolna bárki is? Ha nincs probléma, akkor nincs kérdés róla.


Másrészt meg túl sok különbség nincs, hogy házasságban élnek vagy sem (annak ellenére, hogy szerintem a házasság azért valamennyivel több elkötelezettséget jelent), a két ember vagy tud és akar együttélni és ezért a másikra tekintettel lenni - ekkor tartós és jó lesz a kapcsolat, vagy önzö az egyik vagy mindkettö - és akkor nem lesz belöle semmi.

2015. ápr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Lakjatok együtt x évet. Ismerjétek meg jól egymást. Akkor nem válás, megcsalás lesz a vége. Egyszerűen csak erre kakas erre tyúk. Minden ember más. Minden embernek vannak hibái. A kérdés az, mennyire tudsz kompromisszumokat kötni, mennyire vagy engedékeny a kapcsolatban és hogyan tudtok közösen problémát megoldani. Ha ez működik nagy eséllyel szóba jöhet a házasság. De sajnos szerintem régről hozott beidegződés az, hogy ha valaki párt talál magának akkor a házasság a módja a szeretet, az elköteleződés kimutatásának. Szerintem ez így nem működik. Együtt vannak 2 éve 3. évben házasodnak. Jóformán ki se ismerték még egymás ügyes bajos dolgait, múltját. Különböző helyzeteket. Értem itt a veszteséget, az ármánykodást, az irigységet és még sorolhatnám. Nem tudja milyen helyzetre hogy reagál és már megkötik a házasságot. Sokszor egy 3. fél okozza a válást. Aki mindig-mindenbe beleszól. Sokan képtelenek kizárni a 3. felet. Egy testvért, egy anyóst, egy messzi távoli rokont, vagy a szomszédot. Jön beleszól, fogja az egyiknek a pártját. 2-1. Innentől kezdve hol van itt a kompromisszum? Sok ilyen után pedig a kapcsolat szépen lassan tönkremegy. Egyre többet veszekednek vitatkoznak és válás a vége.

Szóval azt gondolom, hogy egy kapcsolat nagyon sok összetevőből áll. Amiből ha már 1-1 rossz dolog van, elindulhat a lavina és nincs megállj. És akkor még nem beszéltem a gyerekről, hogy az mennyi vitát képes szülni és mennyien nem képesek ezt az új helyzetet helyesen kezelni.... Ez egy ilyen összetett dolog.

Egyszer majd te is eljutsz oda, hogy lesz egy családod. Válassz olyan társat magad mellé aki a barátod, a szíved-lelked párja és akkor nem lesz gond.

2015. ápr. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is fölös.

Csak hagyomány miatt van ez a dolog. Kiadnak több száz ezret gyűrűért meg egy lagziért és ennyi. Utána meg ha szét akarnak menni akkor a válás elhúzódik több évig is akár.

Nem hiszem hogy sok értelme lenne, főleg hogy aki megházasodott is mind azt mondja hogy nem kellett volna. A házasságok jelentés része válással végződik 10 éven belül.

2015. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
12%

Attól, hogy a te életed, kapcsolataid, vagy az ismerőseidé olyanok, amibe alapból bele lehet szarni, még nem biztos, hogy másoké is.

Amerre én járok és nagyon is nyitott szemmel, akár az ismerőseim, akár a családom körében, nagyon kevés a válás, több a szereteten, tiszteleten alapuló, hosszútávú kapcsolat, ahogy két ember valóban társa egymásnak. Na, hát ezért érdemes. Már akinek érdemes. Van, akinek tényleg nem.

Ezt mindenki maga érzi. Ha neked nem való az ilyen elkötelezettség, akkor ne vállalj. Két embert kímélsz meg ezzel a csalódástól. Hagyd ezt inkább az olyanokra, akik képesek valóban elkötelezni magukat amellett, akit szeretnek.

2015. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges ilyen.
2015. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!