Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Minek házasságot kötni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek házasságot kötni, ha úgyis megcsalás, válás lesz a vége?

Figyelt kérdés
Minden 2, kérdés erről szól itt. A hangsúlyt nem is a házasság intézményére helyezném, hanem a hosszútávú elköteleződésre két ember között, vajon lehetséges-e az ilyen? Nekem nem úgy tűnik.
2015. ápr. 12. 09:14
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos véleményeket! Sok jó gondolat van bennük. :)

A személyeskedő hozzászólónak, ha megengeded te is, hogy véleményt formáljak rólad, elég intoleránsnak és rossz emberismerőnek tűnsz. Ha ennyire szép a világ, mint ahogy a te környezetedben látod, akkor nem értem mi indokolta ezt a hangvételt.

A csalódottságom miatt tettem fel ezt a kérdést, tisztában vagyok vele, hogy vannak működőképes kapcsolatok is, de jelentős részben a kapcsolatok nem ilyenek (ha nem a látszatot figyeljük). Szeretnék én is jobban bízni és köszönöm a te hozzászólásodat is.

2015. ápr. 12. 21:09
 22/27 anonim ***** válasza:

Ez az oldal alapjáraton problémákkal foglakozik :)

Tehát én kissé hibásnak találom ha csak erre alapozol. Mert itt nyilván a problémások tesznek fel kérdéseket, azok akiknek rendben van a házasságuk milyen kérdést tehetnének fel ebben a kategóriában?

A hosszútávú elkötelezésről a véleményem az hogy igenis létezik, ott van az az 50 % akiknek működik a kapcsolatuk, de nyilván hangosabbak a rövid botrányos kapcsolatok.

2015. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%
mondjuk páran nem számolták bele, hogy a fennmaradó házasságok egy jelentős része nem jó.. nem fele-fele az arány. és volt év, amikor 67 bálás jutott 100 házasságra, és mostanában már inkább 60 % körüli. ebben még mindig benne vannak azok, akik idősebbek , mondhatjuk , hogy abban a világban nőttel fel, amikor házasodni kellett, nem szerelemből, fiatalon, és ciki volt válni. ez egy jelentős réteg, aki már csak ugy együtt marad, a beidegződések miatt.de azért vannak jó példák is, ki tudja mennyi, de kisebbségben. na, ott meg ugye az van, hogy nem egy életen át jó, hanem hullámvölgyek tarkitják, kérdés mennyi és milyen hullámvölgy. ezzel együtt én még szeretnék hinni a szerelemben és a házasság intézményében.
2015. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"mivel nincsenek párkapcsolati gondjaink, így nyilván kérdéseket sem fogok feltenni.."


egy párkapcsolatokkal foglalkozo műsorban láttam, hogy 10-ből 9,5 embernek van párkapcsolati problémája.

2016. jan. 12. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

"egy párkapcsolatokkal foglalkozo műsorban láttam, hogy 10-ből 9,5 embernek van párkapcsolati problémája.

"


Elöször is egy ilyen müsorban "természetes" egy ilyen megállapítás, mert ezzel indokolják a saját emglétüket.


Másodszor az is kérdes, hoyg hogyan definiálják a "párkapcsolati probléma" fogalmát. Ugyanis ha azt is beleveszik, hogy egysezr összekapnak valami apróságon, vagy nem ugyanazt az ételt szeretik, akkor igen. De szerintem ezek nem problémák, hanem a mindenni élet részei, illetve sok esetben az összeszokás folyamata.


KOMOLY problémák azért ennél jóval kevesebb esetben vannak, kivéve, ha a pár hetes/hónapos tinikapcsolatokat is beleveszzük.

2016. jan. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

nem a párkapcsolati problémákkal foglalkozott a műsor, hanem általában a párkapcsolatokkal.illetve ez a megállapitás nem a saját kutatásukon alapult, hogy önigazolást találjanak, hanem tőlük független felmérésekből származott. :)

de végülis ha te laikus átlagemberként megállapitod x párkapcsolat behato ismerete nélkül, hogy ez nem igaz, akkor ezzel az erővel ők is megtehették volna :) csak mert kijelentő modban abszolut igazságként állitod..


nyilván én sem feltételezem, hogy 10-ből 9 ember konyhakést akar vágni a házastársa mellkasába. tini párkapcsolatokat nem hinném ,hogy vizsgálnának, mert iylenkor sztem házasságokat és felnőtt együttélős- élettársi kapcsolatokat szoktak elemezni. bár nekem tinikoromban volt a legszebb kapcsolatom, nem azért, mert nem éltünk együtt, hanem mert az illető már akkor is olyan intelligens és széletlátokörű volt, mint egy huszonéves.


ha arra gondolok, hogy más felmérések szerint milyen sokan élnek társas magányban, illetve mennyi kapcsolatban okoz problémákat az elhidegülés, a kommunikácio lecsökkenése (a kommunikácio drasztikus mennyiségi és minőségi csökkenéséről is van a neten csomo cikk meg felmérés, amiknek szintén semmi köze ehhez a műsorhoz), vagy pl. hogy más elemzések szerint milyen sok a félrelépés ...stb. , akkor összességében egyáltalán nem tulzo a 10-ből 9,5 -es arány, legfeljebb sok embernek fel se tűnik, hogy gond lenne, ha pl. már 5 éve másrol se beszélnek ,csak hogy milyen cipőt vegyenek a gyereknek meg hogy mi lesz este a vacsora..

2016. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

még annyival egésziteném ki, hogy baráti körömben van jopar 10-15 éves kapcsolat , amelyekből 3-ba látok csak ténylegesen bele az egyik fél által. azt nme tudom, a többivel mi a helyzet, de az a három mind olyan, hogy kivülről, facebook-on , baráti körben tök jo kapcsolatnak tűnik és mind a háromban történt már tartos (!) fizikai vagy érzelmi megcsalás az egyik fél részéről, ezeket első kézből tudom. a párjuk erről az égvilágon semmit nem tud és ha elmondanám nekik, soha az életben el se hinnék nekem...

és ez még csak az én korosztályom, az idősebb rokonaim házasságaiban sem látom egyikben sem, hogy a gyerekeken, közösen kialakitott egzisztencián kivül bármi összekötné még őket és ez kb 10-15 éve is igy volt már. soha nem hallottam őket hétköznapi témákon kivül másrol is beszélgetni vagy egymást szeretgetni. de simán lehet,hogy ha megkérdeznénk őket, hogy van-e párkapcsolati problémájuk, azt mondanák , nekik nincs. mert bele sem gondolnak. sőt, akik a szocializmusban házasodtak vagy akkortájt szocializálodtak, azok számára az meberk számára az volt a normális, hogy összeállunk 22 évesen, megszüljük a két gyereket és nevelgetjük a tanácsi lakásban őket. hol volt még akkor szo szerelmi házasságrol meg a nagy Ő-ről, ami manapság ömlik a médiábol.


még korábban nagyanyáink és dédanyáink meg teljes természetességgel összeálltak a falusi joskapistával, mert épp ő volt csak szabad legény a közelben.


nyilván akik más korokban szocializálodtak, mint a mai fiatalok, azoknak sok minden nme számit párkapcsolati problémának, ami a mai közfelfogás szerint igen.

2016. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!