Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik nem házasok: hogy élitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nem házasok: hogy élitek meg, ha a környezetetekben valakik házasodnak, vagy kiderül, hogy babájuk lesz?

Figyelt kérdés

Párkapcsolatban élő, vagy egyedülálló nők (akik házasodni ,vagy családot alapítani szeretnétek) válaszai érdekelnének, elsősorban 30 év körül, de lehet alatta/fölötte is.


Főleg a barátokra gondolok, és arra, hogy mennyire tud így megmaradni a jó viszony, ha ti még rajtatok kívülálló okok miatt nem tartotok ott, ők viszont igen? Zavar titeket, ha a beszédtémájuk változik? Nem arra gondolok, hogy csak az esküvőről, vagy a gyerektémáról tudnak beszélni, de nyilván az is egy gyakran felbukkanó téma lehet. Tudtok neki szívből örülni, vagy inkább kerülitek őket vagy ezeket a témákat?



2015. ápr. 16. 13:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9-es vagyok, nekem a "normális" család hiányzik, de mi a szüleimmel nem vagyunk olyan bizalmasnak mondható kapcsolatban, mint sokakat látok, közben ezek a másféle családban élők el se tudják képzelni, milyen egy pszichés beteg a közeli családban, akinek hullámzó az állapota, van, hogy évekig tünetmentes, aztán hirtelen bekattan (most épp évek óta az utóbbi). Hogy emiatt nem alakult ki bizalmas kapcsolat a szüleimmel, vagy amúgy se alakult volna ki (apám eléggé távolságtartó), azt nem tudom. Nem is tudok arra gondolni, hogy később, ha esetleg lesz gyerekem, a szüleimre bízzam. Anyám állapota miatt érthető, apám meg bezárkózott (még jobban, mint azelőtt).

Nem tudom, milyen egy felszabadult család, milyen, amikor a szülők büszkék a gyerekükre, milyen egy nagymama, aki az unokák kedvében jár (az én nagyim nagyon kritikus).

És nem tudom, hogy egy "normális" (nem lelki sérült) pasi hajlandó lesz-e elfogadni az én "defektesebb" családomat, és velük a háttérben engem.

2015. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
4 éve élek párkapcsolatban, egy cseppet sem zavar, ha valaki az ismerősi körömben házasodik. A gyerekvállalás témára meg pláne nem vagyok irigy/féltékeny, mivel a környezetemben csak olyan nőket/lányokat tudok felsorolni, akik 0 együttélésre,0 munkára/(saját ingatlan ohne) és a kopasz valagukra vállalnak babát.
2015. ápr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én házas vagyok, közel a negyvenhez, két vetélésem volt az elmúlt évben, és igen, összeszorul a gyomrom/szívem/torkom, ha kiderül, valaki az ismeretségi körömben babát vár. Azt hiszem, félek, hogy nekem ez nem fog megadatni.
2015. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A házasságkötés annyira nem izgat, főleg hogy az ismerőseim általában nem csapnak nagy lagzit. Szerintem ha nagyon akarnám, már mi is házasok lehetnénk a párommal.


A babakérdés kicsit igen. Pontosabban ambivalens érzéseim vannak. Néhány hónapja úgy döntöttünk, ha jönni akad, hadd jöjjön. Azóta lutrizunk. És nem lettem terhes. Viszont néha úgy érzem, talán nem is akarok gyereket. Néha meg az jut eszembe, hogy mi van, ha azért nem vagyok terhes, mert nem is lehetek. Olyankor nagyon akarok.

Egy ismerősöm akkortájt hagyta abba a védekezést, mint mi. Nemrég kiderült, hogy terhes. Rá irigy voltam.


Igazából a többiek örömének tényleg szívből örülök, csak ha magamra gondolok, akkor nem tudom, hogy mit gondoljak...

2015. ápr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!