Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Minek házasodnak az eberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek házasodnak az eberek össze vissza?

Figyelt kérdés

Írják itt kérdésekben hogy "jajj a férjem ilyen jajj a felségem olyan"

Mért kell egyből megházasodni?Mért nem várnak a házassággal addig amíg tényleg ki nem ismerik egymást hogy megtudják hogy tényleg egymásnak e valók.



2015. márc. 16. 06:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
14%
Vagy apenz miatt sietteti az egyik fel, vagy jon a gyerek... vagy egyszeruen kapkodnak az emberek
2015. márc. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%

Vagy itt egy szuk keresztmetszet van, akik panaszkodnak, tanacsot varnak.


Mert ott ahol minden rendben van nem lesz panaszkodas es ocsarolas.

2015. márc. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

# 1

Na az meg a másik a nem kívánt gyerek... sok felelőtlen agyhalott!

2015. márc. 16. 07:15
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem manapság már nem is gyakran házasodnak össze az emberek, még vidéken, kisvárosokban is egyre kevesebb a lagzi...


Nagyon is jellemző, hogy együttélnek x ideig, és csak utána esküdnek meg, vagy nem is házasodnak.


Probléma pedig előjöhet a házasság 1, 10, 15 ,vagy 20 .évében is,hiába ismerte ki magát már az ember.


Na meg, ami először nem zavart benne, később ,évek múlva már halálosan idegesíthet...

2015. márc. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

Ez már csak azért sem feltétlen igaz, mert sokan azután, hogy összházasodtak, teljesen másként kezdenek viselkedni, mert a másik már "biztosítva van neki"!!


Tipikusan a férfiak ilyenkor kezdenek "családfenntartók" lenni és mindent ök akarnak megmondani, a nö meg csinálja a házimunkákat a normál munkája után, közben szolgálja ki a férjet, és közben fogja be a száját.


A nöknél meg az a jellemzö ezekre az emberekre, hogy elkezdi magát elhagnyagoltni, elhízik, koszos, széthasznált ócska ruhákban, zsíros hajjal mászkál otthon, folyamatosan nyafog, hogy milyen rossz neki, elkezd mindenen veszekedni.


Ezek az emberek addig meg tudják magukat játszani, amíg nincsnek hivatalosan is összekötve, akár 5-10 évig is.

2015. márc. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

# 5

na n ezért soha nem fogok megházasodni!

Aki szeret az házasság kötés nélkül is szeret.

2015. márc. 16. 07:23
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. vagyok: az, hogy nem házasotok össze, közel sem jelenti azt, hogy idövel nem következik be ugyanez a jelenség.


Másodszor a házasságnak nemcsak az a lényege, hoyg papíron legyen, hoyg szeret, hanem egy csomó jogi helyzetet rendez.

Pl. hivalatosna nem adhatnak felvilágosítást az állapotáról, ha valami baleset éri (igaz, hogy MO-on ezt nem veszik komolyan, de ha valaki feljelentené öket, akkor igencsak ráfizetne az adott orvos)

Emellett a vagyoni helyzet is szabályozva van - ami egy együtélés utáni osztozkodásnál nincs, és sokkal nagyobb veszteség érheti a feleket.

Ha csak együttélés van, és valamelyik fél netán meghal, az élettárs elveszíti a közös vagyont, mert a meghalt fél rokonai örökölnek, az élettárs nem. (És azért sok esetben nem mindegy, hogy a hátramaradott emiatt az utcára kerül egy szál semmiben)

A gyerekek jogi helyzete is rendezett (megintcsak öröklés), sokkal inkább, mint együttélés esetén.


Emellett sokaknak számít, hogy nemcsak "összeálltak", hanem hivatalosan is összetartoznak.


Ha valaki szerint meg az házasság csak egy papír, akkor végkép érthetetlen, hoyg miért tulajdonít neki mégis jelentöséget.

2015. márc. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Sose lehet tudni, hogy mi lesz később, ki mennyire változik meg. Nekem is vannak dolgok, amik kicsit zavarnak a páromban, de ezek apróságok (pl. Nehezen tudom elérni, hogy segítsen a hazimunkában és hasonlók), de azt is tudom, hogy tökéletes ember nem létezik. Ha mindenkit kidobnék az első hiba után, akkor végül egyedül öregednék meg. Inkább megpróbálom formálni őt, tanítani, vagy elfogadni a hibáitt. Ettől függetlenül, lehet, hogy pár év múlva betelik a pohár. Abban viszont egyet értek, hogy vannak olyan dolgok, amikre kissé későn ébrednek rá az emberek. Sokszor viszont egy harmadik miatt érnek véget a házasságok, vagy a pénztelenség teszi tönkre a kapcsolatot, vagy a mókuskerék miatt eltávolodnak az emberek egymástól...
2015. márc. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Ha úgy alakul akkor könnyebb szétválni, meg mindenki viszi a saját dolgát amire ő kereste meg a pénzt!
2015. márc. 16. 07:40
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ennek semmi köze a hazassághoz.. Persze egy szűk réteg van, aki felelőtlen, és nem gondolja végig kihez köti az életét elviekben örökre..

A többiek pedig még mindig túlgondolják, együttelnek 4-5 évet mire egyáltalan rászánják magukat..


Nem kell ahhoz házasnak lenni, hogy töntkremenjen a kapcsolat.. Sok dolog idővel válik idegesítővé, vagy ahogy korosodik lesznek hülye rigolyái az embernek.. Pl van ami már nekem is van 28 évesen, ami nem volt amikor ferjhezmentem, vagy nem volt, amikor összeköltöztünk..

Ezeket nem mindig tolerálja a másik..sőt gyakran elfelejt szólni az ember párja még az elején, hogy a rigolya ne válhasson szokássa, utána nagyon nehéz valtoztatni..

Egyébként ha a gyakorit veszzük ugyanannyi a párom ilyen-olyan kérdés, mint a ferjem ilyen-olyan..


Azért mert te nem szeretnél házasodni ne itt, és ilyen általánosítással tele kérdéssel igazold magad.

Nem kell igazolni, te nem akarsz és kesz, keress oylan part(ha meg nem találtad meg) akinek ugyanaz az alláspontja, mint neked

2015. márc. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!