Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A vőlegényem cigizni kezdett,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem cigizni kezdett, mit tegyek hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hónapja kezdhette el, anyukámtól tudtam meg, hogy a párom mondta neki hogy észre sem veszem rajta. Tényleg nem vettem észre mert most nagyon rossz időszakon megyünk át, sokat veszekszünk, sok a stressz, már nem érintkezünk, nem csókolózunk, alig vagyunk együtt, 2 hetet külön aludtunk, így persze hogy nem vettem észre.


Én utálom a cigarettát, gyűlölöm (ennek megvan az oka). Amikor a párommal összejöttem akkor is ez nálam egy kritérium volt, hogy bagós pasival nem kezdek egyáltalán. Nem is dohányzott eddig tudtommal, max 2 évente 1 szálat buliban. De régebben volt már olyan hogy ott voltam én is, a haverok győzködték, hogy szívjon ő is egyet, kérlelt engem, én nagy nehezen engedtem, de amikor rágyújtott elsírtam magam, szenvedés volt néznem, így eldobta. Amikor meg itthon megtalál (ez mostanában volt) a dobozt, hát akkor végem volt, teljesen összetörtem... Na mindegy, tehát a lényeg hogy nem bírom.


Most kezdünk rendbe jönni, és én próbáltam beszélni erről vele, de nagyon makacs. Azt mondta nem fog rá szokni, de minden nap elszív egy szálat. De amikor kérleltem hogy ne szívja egyáltalán, tegye le teljesen, akkor csak felhúzta magát, hogy ha nem fejezem be vele ezt a témát, akkor többet nem szól hozzám és nem alszunk együtt. Nem hajlandó se beszélni róla, se megalkudni, se semmi, pedig látja hogy szenvedek és sírok emiatt...


Mit csináljak akkor hogy abbahagyja a cigizést?


2015. ápr. 17. 05:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Semmit. Nem fogja abbahagyni. Sírni meg kiborulni nem kellene rajta, nem vagy te óvodás. Vagy elfogadod így, vagy elhagyod. Amúgy se sok jövője lehet egy olyan kapcsolatnak, ahol 2-3 hónap alatt nem vetted észre, hogy újra dohányzik.
2015. ápr. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Mondd meg, hogy vagy abbahagyja, vagy elhagyod. És hagyd is el, nem azért, mert cigizik, hanem ha még erre sem hajlandó érted, akit a világon a legjobban szeret, akkor mit vársz tőle?
2015. ápr. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Le kéne szokni az érzelmi zsarolásról. Nm csoda, hogy titkolja, hisz iszonyú hisztit levágsz.

Egy-két szál nem világvége.


Most akkor én is tiltsam meg a barátomnak, hogy alkalmanként pipázzon, vagy megigyon egy sört?! Ugyanaz a szitu.


Amúgy én nem a cigivel lennék elfoglalva, hanem, hogy tegyek a kapcsolatunkért - persze, vele együtt -, mert az, hogy szinte nem is érintkeztek ezerszer nagyobb probléma.


Egyébként én a helyében már rég elhagytalak volna, nekem olyan csaj nem kéne, aki bőgéssel próbálja megoldani a dolgokat - óvodás, előbb fel kéne nőni egy kapcsolathoz!

2015. ápr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Ez milyen röhejesen hangzik, második. A férfi is momdhatna pont ugyanezt : meg ennyit se tesz meg értem, hogy el nézi, hogy cigizek.
2015. ápr. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
Én is utálom ha cigizik a barátom, amikor összejöttünk, csak annyit kértem tőle, hogy amikor velem van akkor ne tegye (nem élünk még együtt). Azóta előfordult 1-2x hogy elszívott 1-1 szálát amikor én is ott voltam, akkor kicsit húztam a szám de ennyi. Én nem szeretem, mert büdös meg egészségtelen, de az ő dolga, ha elszívja. Ha nem problémáznál rajta, akkor nem rontanál helyzeten, mert a hiszti az elég erős... 21L
2015. ápr. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Na azért más, ha valaki utálja a cigit és úgy kell eltűrnie, vagy ha elnézi és úgy tűri el. És ha saját állítása szerint "nem fog rászokni", tehát még nem is szokott rá, akkor nem lenne nagy dolog. (Bár 2-3 hónap után igenis rászokott.)
2015. ápr. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
99%
Basszus, szakítsatok a francba. Te olyan valakit szeretnél aki nem cigizik (3ból 2 férfi ilyen), ő meg cigizni akar, nektek nem együtt kellene lennetek. Amúgy is veszekedések vannak, stb, a kapcsolat már most sem stabil.
2015. ápr. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem is értem, emberek, micsoda felfogás ez? Olyan embert keresett direkt, akinek nincs egy bizonyos tulajdonsága, mert tudja saját magáról, hogy nem tudja tolerálni. Erről tudott a vőlegény is! Nehogy már ő legyen a hibás, amiért a kedves párja mindennek a tudatában mégis úgy döntött, belevág a dohányzásba! Nem bagósan megismert férfi leszoktatásáról van szó, ahhoz nem lenne joga, de nehogy már ne akadhasson ki, amiért a másik tudatosan olyan dolgot csinál, ami számára nem fér fele a párkapcsolatba.. Főleg dohányosoknak olyan pitiáner dolognak tűnik a dohányzás-ügy, pedig egyébként nem-dohányosként tényleg elég elviselhetetlen úgy is, ha az ember egyébként nem utálja. Kíváncsi lennék, ha valakinek a vőlegénye szerencsejátékozni, piálni, nőzni kezdene a háta mögött, amit ő nem tolerálna, hogyan érezné magát abban a helyzetben..

Kérdező, a hisztit felejtsd el, azzal csak még jobban felhúzod, ha függő, akkor azt saját magának kell akarnia, hogy abba tudja hagyni. Én úgy gondolom, minden jogod megvan egyébként ahhoz, hogy ezt kérd tőle. Legyél türelmes, és ne kérd, könyörögj, ne adj ultimátumot, hanem először próbáljátok a kapcsolatotokat rendezni, mert ez valószínűleg válasz nála a stresszhelyzetre.

2015. ápr. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem veszed eszre hogy ez a baratod jatszmazik? Nem azert sziv el napi egy szali cigit mert neki ez kell (baromsag, napi egy szal senkinek sem kell) hanem azert hogy teged bantson. Belefeszult a szituacioba, es a fejebe vette hogy marpedig ebbol nem enged.


Jol gondold meg hogy egy ilyen emberrel valoban ossze akarod-e kotni az eleted. A kesobbi eletszituaciokban ugyanigy fog reagalni, zsarolassal, jatszmaval, a masik lelki nyomorgatasaval.


Ez egyszeruen lelekolo, ebbe hosszu tavon totalisan bele lehet csavarodni, de hogy boldog nem leszel soha, az 100%.


en elmondanam neki egyenesen, minden erzelmi jelenet nelkul, hogy vagy abbahagyja a dohanyzast (ami egy kibaxott undorito dolog, en is hanyok tole) vagy elhagyod, mert te ezt nem tudod elfogadni, es nem tudod elfogadni azt sem ahogy banik veled.


Adsz neki mondjuk 2 napot hogy atgondolja a jovojet, ha nem valtoztat akkor pedig elhagyod.


Hidd el, jobb lesz neked is ha megszabadulsz egy ilyen lelki nyomoronctol.

2015. ápr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Én megértem a kérdezőt... utálom, amikor olyan emberek, akiket úgy ismertem meg, hogy nem dohányoznak, a szemem láttára szívnak. Én is zokogtam, amikor anyu vagy öcsém vagy a legjobb barátnőm rászokott. Ezt a dohányosok nem igazán értik, de én gyakorlatilag allergiás vagyok rá és olyan köhögőgörcs és hányinger jön rám...


Tudod, Kérdező, ha ennyire eltávolodtatok egymástól, és ennyire semmibe veszi azt, ami régen alap volt, akkor - sajnálom, hogy ezt kell mondanom - de érdemes lenne külön folytatni az életeteket.

2015. ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!