Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szeretném felvenni és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném felvenni és a gyerekünknek adni a vőlegényem vezetéknevét, mert borzasztó. Ő ragaszkodik hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem írom le pontosan, hogy mi a vezetékneve, mert ő is olvasgatja a gyakorikérdések.hu-t és rögtön tudná, hogy én írtam ki a kérdést, de higgyétek el, borzasztó ciki!


Májusban lesz az esküvő és augusztusra várjuk a babát. Nagyon szeretné ha felvenném a vezetéknevét, mindegy milyen formában. Én mondtam, hogy nem, biztos nem fogom, tetszik a sajátom, mert alliterál a keresztnevemmel.

Ezt még el is fogadná, de a gyereknek mindenképp szeretné, ha az lenne a vezetékneve, mint az övé.


Ő is tudja, hogy gáz, de így szeretné érvényesíteni, jobban érezné magát tőle, nem enged ebből.

Én viszont nem akarom, hogy ugyanazokat elszenvedje, mint a párom gyerekkorában a neve miatt.


Mit tegyek?



2015. ápr. 6. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
78%

"Májusban lesz az esküvő és augusztusra várjuk a babát"


Ebben az esetben milyen tanácsot vársz? Talán előbb kellett volna gondolkodni, utána gyereket összehozni. Meccseljetek most már jobb híján.

2015. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
27%
Esetleg privátba leírhatnád, én 17/f vagyok.
2015. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
23%
Gyerekes vagy. Mert neked gyonyoru neved lehet.
2015. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
13%
Jah es remelem olvassa a kerdesed es elvalik toled, a gyereket meg elpereli. Ennyit ersz.
2015. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
20%
Én a férfi helyében vérig lennék sértve. Az teljesen rendben van, hogy te megtartod a családnevedet, az is rendben lenne, ha a gyerek mind a két nevet megkapná például Szabó-Hoffmann István, de az nálam válóok, ha az asszony nem tisztel annyira, hogy az én családnevemet ne adhassam tovább a saját gyermekemnek!
2015. ápr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
87%
B_uzi a vezetékneve? :) Vagy Punczi? Ezek úgy a nagyon gáz és létező vezetéknevek.
2015. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
76%
Hát őő én ilyenkor mindig azt mondtam, hogy az a gyerek nem enyém-tiéd, hanem egy közös döntés eredménye. Az a gyerek ugyanúgy fog hozzád, mint őhozzá tartozni és fordítva. Nem is értem hogy merül fel valakiben egyáltalán, hogy ő egyesegyedül eldönti a gyerek nevét. Mondtad már neki, hogy miért nem szeretnéd? Tényleg csak kicseszés lenne szegény gyermekkel, ha valóban olyan gáz a vezetéknév. Általános iskolában nagyon kegyetlenek tudnak lenni a gyerekek, engem már a Rózsa vezetéknévvel is agyonszekáltak, pedig ezt még nem is nevezném cikinek. Szerintem önzőség, ha valaki ezeket nem eszi figyelembe, hidegen hagyja a párja véleménye és csak azt nézi, hogy ő mit akar. Jelentsd ki határozottan, hogy gáz ez a vezetéknév, ciki, nevetséges még felnőtt emberek között is, nem ám gyerekeknél. Hogy te felveszed e a nevét... hát nézd, attól, hogy hozzá mész még nem leszel a tulajdona. Van neked saját neved is, viseld azt, pláne hogy irtózol a másiktól. Én egyébként nem valószínű, hogy egy ilyen erőszakos, önző emberrel összekötném az életemet, aki ilyen magasról tojik arra, hogy én mit szeretnék...
2015. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
14%
5-os jol mondja.
2015. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
21%
7-es pont a kerdezo az onzo.
2015. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ mi az a vezetéknév, ha p***ö***cs, p*unci, ka**ka, vagy ezekhez hasonló megértem az aggodalmad, ebben az esetben neki kellene belátni, hogy a gyerek érdekeit kellene szem előtt tartani, nem a sajátját. Ha nem ilyen vezetéknévről van szó, akkor meg miért ne kaphatná a gyerek, majd ha felnő és nem tetszik neki megváltoztatja, csúfolni amúgyis 100millió dolog miatt lehet egy gyereket. Párod egyébként miért nem változtatta meg, ha ennyire gázos neve van?
2015. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!