Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok erről a cikkről?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a cikkről? (Férfi-nő munkamegosztás)

Figyelt kérdés
[link]
2015. máj. 1. 00:02
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
83%

Most megint megfordítom azt amit írtál.

Az aki hagyja, hogy mindet a párja végezzen, hogy a párja "szívjon", az vajon mennyire szereti?

Na mindegy, úgy látom ebben most nem fogunk kiegyezni, de nem is baj. Mindenkinek a saját életét kell élni és alakítani.

2015. máj. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
86%
Nos a férfinek nem az egyenjogúság és nem a feminizms miatt kell kivennie a részét az otthon renbetartásából, hanem egyszerűen azért mert ő is ott lakik, koszt csinál maga után, és ha nem akar a mocsokban megfulladni egyedülélőként például csak magára (vagy a takarítónőre) számíthat. Tehát hacsak a nő nem takarítónőnek költözik a férfihez ugyan mégis miért kellene a pasinak ezután maximum szökőévben egyszer hozzányúlni valamihez is otthon. Gondoskodni egy kisgyerekről kell, nem egy felnőtt emberről, tőle már elvárható, hogy önállóan is életben maradjon. Meg ez a tenyerén hordoz, meg nem szól ha költekezem, hát ezt se értem, nálunk teljesen természetes hogy ameddig van keret mindenki azt vesz és arra költ amire akar, miért lenne az kiváltság, hogy elkölthetem a saját keresetem. Igazából nyilván mindegy nekem ki hogy éli az életét csak furcsa hogy a háztartási alkalmazott szerep ennyire kielégítő némelyeknek, én jobban szeretem hasznosabb dolgokkal tölteni az időmet - mondjuk meccset nézek a tévében. N
2015. máj. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
83%

Na jó akkor még ennyit.

Én is olvastam azt a kérdést. Ha figyeltél akkor láthattad, hogy az elején nagyon is a nő ellen voltak (csak sok trágár választ töröltek). Csak aztán írta a kérdező, hogy amúgy a felesége is dolgozik a gyerekek mellett, és hogy neki esze ágában sincs segíteni semmit, mindent a nőtől várna. Na ezután ugrottak csak a kérdezőnek.

2015. máj. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
8%
Sajnálom,hogy neked az egészből az jött le,h én háztartási alkalmazott vagyok.a mondanivalóm pont az lett vna,hogy mindkét fél hozzátesz vmit a kapcsolathoz,és nem feltétlenül úgy,hogy ha az egyik 10 percet mosogat,a másiknak kötelező tíz percet porszívózni,mert csakis akkor egyenrangúak.De ha neked ettől nyugszik meg a lelked,akkor persze semmi baj:) azt akartam még érzékeltetni,hogyha az ember némely dologban enged,a férfi is egész máshogy áll a dolgokhoz és szinte kezes bárány lesz.ez az én tapasztalatom.
2015. máj. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
77%

Nem tartom magam feministának, viszont számomra hányingerkeltő ez a cikk, végig sem tudtam olvasni. Szánalmas.

Ennyiből én kb. csak arra tudok gondolni, hogy a cikk írója nem talál magának nőt az elvárásai végett, így írással dühöngte ki magát.

2015. máj. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
33%

Hát igen. Ez is egy olyan cikk, hogy nézőpont kérdése. Nyilván itt akik zsigerből pár sor elolvasása után rávágják, hogy "szánalmas" meg "hülyeség" egész más véleménnyel vannak a házasságról.

Én mindig a statisztikára hagyatkozom, meg a nagy átlagra.

Van nő ismerősöm, aki 47 éves korára egyedül van, férje sosem volt, mert egyszerűen nem kell senkinek. Nem kövér, nem primitív, nem buta, szereti az állatokat, még vicces is.

Viszont iszonyat rendetlen, semmilyen házimunkát nem hajlandó végezni, egészen más szemlélettel látja a világot, mint a nők nagy százaléka.

És van példának egy másik hölgy ismerősöm, ő viszont nagyon átesett a ló túloldalára, folyton főzöget, takarít, minden olyan megcsinál, amik klasszikus női házimunkák. Ő viszont a fiú gyerekét kényezteti el rettenetesen, és hát valószínű az ilyen nőknek köszönhetően lesznek olyan férfiak, akiktől az első példámnak leírt hölgynek feláll a szőr a hátán.

A nőknek van hobbijuk, egyszer meg is kérdeztem itt, hogy mi, és kb 30 válasz jött rá, jellegzetes, tipikus női dolgok voltak. Főzés, sütés, lakberendezés, gyerkőcökkel való foglalkozás, stb.

Férfiakat ez elég ritkán köti le, akiket meg igen, hát....lehet, nem túl sok férfias jeggyel rendelkeznek, ismertem ilyeneket, és kicsit furák voltak...hmhm.

Minden nézőpont kérdése, nevelésé, ki mit szokott meg, kár az ilyesminek hangot adni. Elég széles spektrumon szemléljük manapság a világot.

2015. máj. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 Költőnő? ***** válasza:
76%
nettó szánalom. A cikk írója fogyatékos, kicsit egyedül érzi magát a fogyaékosságában. Ezért kicsit kiabál, remélve h más is meghallja, hátha szavaira figyelvén ők maguk és fogyatékosok lesznek.
2015. máj. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
88%

Hülyeség. A cikk írója a saját lustaságát akarja belemagyarázni a "női emancipáció", "házimunka" és "egy esetleges lelépés egy "igazi" férfival" kapcsolat mentén.

Nincs érdemleges összefüggés a dolgok között. A cikk írója (a "pasik" jó szokásához híven) össze keveri a szezont a fazonnal, ki és bemagyaráz mindent, csak hogy véletlenül se kelljen munka után felemelni a seggét a fotelből... Nos, ez nem férfias....nem egyenragú...ez sokkal inkább szánalmas. Jah, hogy mert adott esetben a férfi több pénzt keres. Talán. És? Ettől körbe kéne nyalni a seggét? Vagy tán emiatt élete párját takarítónőnek nézheti? Jah, hogy mert végez "férfias" munkát...csőszerel, füvet nyír. Ez mind szép és jó. Csakhogy füvet nem kell minden nap nyírni...sőt, csőszerelni sem. Ellenben a főzéssel, a mosogatással, elpakolással...ugyebár.

Szóval akárhogyan is nézem...ez a cikk egy bemagyarázó kibúvó akarna lenni. Bár kétlem, hogy van olyan nő, aki ezt benyalná..........de ha mégis, akkor az nyugodtan házi munkázzon az egész családjára egyedül.

2015. máj. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen egyetértek, legyen munkamegosztás. Én is be tudok pakolni a mosógépbe, el tudok mosogatni, sőt főzni is tudok és szeretek. Ő is kimehet szépen megfogni a fejszét és hasogathat tűzifát, a fűnyírás sem nagy kunszt. Ja, hogy az nehéz, hogy ő gyenge nő és az már nem megy? Akkor egyszerű a munkamegosztás: neked nem kell 15 köb tűzifát fűrészelni, hasogatni, hordani, füvet nyírni hetente, gondozni a sövényt, végezni a ház körüli karbatnartásokat, felújításokat, stb., cserébe pedig te maradsz szépen a gombok nyomogatásánál, ételek készítésénél, bevásárlásnál. Nem tetszik? Fel lehet venni a fejszét.
2015. máj. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
70%

Hát én el nem olvasom a cikket, de azt gondolom, hogy mindkét félnek meg kellene tudnia oldania egyedül is minden házi munkát. Ha valaki egyedül él, akkor sincsenek csicskásai, hacsaknem van pénze személyzetre..

Épp ezért nem rossz dolog, na legalább pár évet egyedül él az ember, szülő nélkül, társ nélkül, mert úgy rá van kényszerítve a dologra.


Ha meg párban élnek, akkor nem felezni kellene mindezt, hanem mindkét félnek a ráérős ideje mértékében hozzájárulni. Pl. semmi gond azzal, ha amikor Mancika otthon ül az 1 éves gyerekével, akkor minden házimunkát ő végezzen, ha Béluska dolgozik. De ugyan Béluska is csináljon már meg mindent, ha Mancika az x. gyereket várja nagy hassal, blabla... Vagy ha nincs gyerek, de Mancikának húzósabb a melója, esetleg tanul mellette, akkor ugyan legyen már Béluban annyi, hogy nem kell neki könyörögni, hogy kitakarítson...


Amúgy a fő baj az szokott lenni, hogy egyrészt sok fiúgyerek eleve el van rontva, mert anyuci mindent megcsinált helyette...

Másrészt meg hogy a pasiknak általában nincs akkora igényük a rendre és tisztaságra, tovább képesek elnézni a disznóólat, ezért is később veszik a fáradtságot és nem pusztán azért, mert a nőtől várják el. Csak épp a nő előbb ugrik, mert unja már a koszt... Aztán ez így megszokássá válik...


Hát én úgy vagyok vele, hogy megcsinálom szívesen a házi munkát, de legalább annyit tegyen már meg a másik vagy a család többi tagja, hogy vigyáz a rendre, hogy ne legyen két perc múlva újra kosz...

2015. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!