Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azt érzem férjem helyett csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt érzem férjem helyett csak egy "lakótárssal" élek együtt. Éreztetek hasonlót? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt érzem teljesen ellaposodott a kapcsolatunk. Ő egész nap dolgozik, délután már nincs kedve semmihez. Ha nem dolgozik akkor is inkább itthon ül, minthogy kimozduljunk valamerre. Soha sehova nem tudom elcsalni magammal/magunkkal. Itthon jól elvan, segít stb. csak ne kelljen menni sehova. Jóformán beszélgetni se beszélgetünk, szerintem ha lenne egy lakótársam még vele is többet beszélgetnék, mint a férjemmel. Neki ez így jó, nem is igen akar változtatni. Úgy csinál, mint akinek annyi az életcélja, hogy dolgozzon és kb ennyi, igénye sincs szinte semmire. Van egy 1 éves kisfiunk és neki egy 4 éves kislánya, még a kicsivel úgy ahogy, de a nagyobbal szinte semmit nem foglalkozik, én nevelem őt is. Úgy érzem ez már sok és kevés nekem. SZeretem, jól megvagyunk, nem veszekszünk soha, de úgy érzem nem "haladunk" semerre. Éreztetek már hasonlót? Hogy cselekedtetek? Nem tudom mi lenne jó...
2015. jún. 14. 00:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

"Neki ez így jó, nem is igen akar változtatni. "


Ez a gond. Igen, voltam ilyen helyzetben, és amikor elmondtam a férjemnek, akkor közölte, hogy az én problémám számára nem probléma. Pár évig próbálkoztam kb. mindennel, fellendíteni a kapcsolatunkat, de ő ebben nem volt partner. Ezek után beadtam a válókeresetet.

2015. jún. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy van bennem egy kettős érzés. EGyik oldalról, ha elképzelem a kapcsolatunkat és a férjem személyiségét egyre inkább azt látom, hogy 20 év múlva is ugyanitt fogunk tartani, még unalmasabb lesz az életünk és kb úgy látom magunkat a jövőben, mint két öregember aki ül egymás mellett és egész nap két szót nem szólnak egymáshoz...a másik oldalon viszont lelki ismeret furdalásom van, ha arra gondolok hogy elhagyom hisz igazából semmi rosszat nem tett, kedves velem amúgy, segítőkész de unalmas. A gyerekek miatt is rossz érzésem van, nem tudom mennyire lenne jó a kicsinek ha nem látná minden nap az apját és nekem is hiányozna a lánya. Szóval patt helyzet, azt érzem.
2015. jún. 14. 00:47
 3/13 anonim ***** válasza:
63%

1. De, tett veled rosszat. Semmibe veszi a kérésed. Ez néha tud olyan kemény lenni, mint a nyílt agresszió.

2. A gyerekek nagyon is érzik, hogy a szülők boldogtalanok. nekik elsősorban kiegyensúlyozott szülőkre van szüksége. Tőled, tőletek tanulják, hogy milyen életet éljenek majd felnőttkorban. Ha nekik ilyen életet szánsz, mint amiben most vagy, akkor csak nyugodtan maradj benne a kapcsolatodban, és akkor nekik ez lesz majd felnőttként a "normális".

2015. jún. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Interferencia ***** válasza:
Párterápia.
2015. jún. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd neki otthon a két gyereket, te meg egy barátnőddel menj el valahová, egyszer-kétszer hetente. Ne hívd, ne nyaggasd, de hazaérve mindig mesélj lelkesen arról a helyről, ahol voltatok, ha szép volt a táj akkor fotózd le, ha valami vicces sztori történt, azt meséld el... ha szerencséd van, akkor egy idő után azt fogja érezni, hogy nem akar ebből kimaradni. Ha nem változik semmi, nos akkor legalább te kikapcsolódtál.
2015. jún. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 omba ***** válasza:
100%

Ne furdaljon a lelkiismeret, az is durvaság, hogy tesz a felesége - jogos - igényeire.

Engem az is felháborít, hogy a 4 éves lányával se foglalkozik - többszörös apaként ez nekem nem elfogadható.


Próbálj beszélni vele erről - de az a rossz érzésem van, hogy el fogja hárítani (nincs semmi baj, ne hisztizz... ilyesmik) - aztán mondd meg, hogy ez így nem jó neked ki fogsz lépni ebből a lavórból.

2015. jún. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Interferencia ***** válasza:
Amúgy az elején milyen volt a kapcsolat?
2015. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Soha nem volt nagy társasági ember, de azért voltak közös programok, most semmi. Nincs igénye arra, hogy a gyerekekkel közösen elmenjünk valamerre, vagy kettesben akár, vagy csak egy közös vacsi valamerre, vagy bármi. Ha el is jön nagynehezen látom rajta, hogy habár ott van, de nem igazán élvezi a társaságunkat, nem látom hogy boldog lenne inkább csak, hogy "muszájból" van ott, így már nem is hívom csak hármunknak szervezek programot. Az egyáltalán nem zavarja ha én elmegyek otthonról, el is szoktam menni havonta pár alkalommal, ilyenkor ő van a gyerekekkel, de ilyenkor a nagyobbat leülteti a tv elé, a kicsit elaltatja ő meg vagy gépezik, vagy ő is alszik. Hiába mesélek neki, hogy erre-arra voltunk, meghallgatja de ennyi. Mivel ő soha nem mesél a napjáról hogy hogy telt, így már belefáradtam, hogy mindig csak nekem jár a szám ezért is nemigazán beszélgetünk, mert eléggé egyoldalú a kommunikáció.
2015. jún. 14. 13:16
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Na, ezért baj, amikor a férfiak meg akarják hódítani a leendő feleségüket és baromira nem az igazi oldalukat mutatják. Valószínű, régen is csak azért járt el veled, mert meg akart kaparintani. Amúgy meg jó neki a pocsolya. Ha igazából nincs igénye semmire, nem tudsz vele mit csinálni. nem is egy ilyen embert ismerek. Nem járnak sehova, egész nap a gép előtt ülnek és évek óta ezzel telnek a mindennapjaik, nincs igényük többre. tehát ez nem egy rossz időszak, hanem ők ilyenek. Én se tudom megérteni őket, mert ez egy unalmas, tartalmatlan élet, de a saját életüket teszik tönkre. Ha úgy látod, hogy nem fog változni, akkor hagyd el. Tudom, mindig mindenre ez a válasz, de egyszeráen annyi párkapcsolat alapszik hazugságokon, hogy így tényleg nincs értelme. Te meg még fiatal lehetsz, biztos találsz ezerszer jobbat, ma már gyerekkel is lehetséges ez, nem a középkorban élünk.
2015. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Javasoltam volna,hogy járkálj el otthonról,de úgy látom az megvan.Esetleg ha elutaznál a gyerekekkel néhány hétre a szüleidhez?Kíváncsi lennék,hogy reagálna.Ha hívna,keresne,hogy hiányoztok,akkor még van remény a változásra.Ha nem,akkor sajnos nincs mit tenni.

Sok férfi udvarol,örömmel vesz részt a közös programokban,aztán a házasságban kiderül,csak a tévé,számítógép érdekli.Nálunk is így volt.Sokat veszekedtem,mondhatni elsárkányosodtam,neki jó volt.Aztán eljárkáltam itthonról barátnőkkel.Nálunk ez segített.Vannak családi programok.Igaz,a kommunikáció elég gyatra,nekem kell szorgalmazni, s persze van,hogy a hétvége egyik napját a gép,tévé előtt tölti.De a másik nap a miénk,illetve a hétköznap esték is fele-fele arányban.Csodát ne várj,de ha szeret,változtatnia kell.

2015. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!