Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azt érzem férjem helyett csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt érzem férjem helyett csak egy "lakótárssal" élek együtt. Éreztetek hasonlót? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt érzem teljesen ellaposodott a kapcsolatunk. Ő egész nap dolgozik, délután már nincs kedve semmihez. Ha nem dolgozik akkor is inkább itthon ül, minthogy kimozduljunk valamerre. Soha sehova nem tudom elcsalni magammal/magunkkal. Itthon jól elvan, segít stb. csak ne kelljen menni sehova. Jóformán beszélgetni se beszélgetünk, szerintem ha lenne egy lakótársam még vele is többet beszélgetnék, mint a férjemmel. Neki ez így jó, nem is igen akar változtatni. Úgy csinál, mint akinek annyi az életcélja, hogy dolgozzon és kb ennyi, igénye sincs szinte semmire. Van egy 1 éves kisfiunk és neki egy 4 éves kislánya, még a kicsivel úgy ahogy, de a nagyobbal szinte semmit nem foglalkozik, én nevelem őt is. Úgy érzem ez már sok és kevés nekem. SZeretem, jól megvagyunk, nem veszekszünk soha, de úgy érzem nem "haladunk" semerre. Éreztetek már hasonlót? Hogy cselekedtetek? Nem tudom mi lenne jó...
2015. jún. 14. 00:30
1 2
 11/13 Interferencia ***** válasza:
9: Szerintem ismerkedéskor, egy kapcsolat elején minden egyes ember igyekszik a jobbik arcát mutatni.
2015. jún. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kim Bo Mao ***** válasza:
Le kell ülni vele és elbeszélgetni dolgokról. Megkérdezni van-e valami ami bántja, ha a munkahelyével van baja akkor lelkesíteni kell, hogy változtasson rajta. Ha tényleg nincs baja csak figyelmetlen veled szemben azt is szóvá kell tenni, hogy neked szükséged van, hogy éreztessék veled, hogy szeret, mond meg neki, hogy jobban ki kéne vennie a részét a gyerekek nevelésében. Lehet, hogy belefáradt az apáskodásba és ezért passzívkodik, meg lehet próbálni megmutatni neki mit veszít azzal, ha nem tart veletek (ahogy előttem írták, kirándulás gyerekekkel párod nélkül), vagy lehet próbálkozni azzal, hogy próbálsz lelkes, spontán dolgokat csinálni, pl.: hazaér a munkából és megleped finom vacsival. Persze ezt úgy, hogy magadban lelkileg nem vársz tőle sokat, és ha nem úgy reagál ahogy várnád akkor nem csalódsz. Türelmesen próbálj meg változtatni, és többször beszélgetni, kikérni a véleményét, így ráveszed, hogy állást foglaljon valamiben, döntsön stb. Kérdezd meg volt-e valaha olyan hely ahová el akart menni, ha volt akkor lehet rá gyűjteni és meglepni vele...igazából sok lehetséges cselekedet van, neked kell eldöntened, hogy meddig éri meg. Az igénytelenség sokszor abból fakad, hogy tartós ideig nem engedhette meg magának, hogy az alapvető szükségletein kívül másra is pénzt és időt szánjon (pl.: öltözködési stílus, hobbik stb.), ezért ezeket elnyomta. Mertha nem vágyik rájuk akkor nem is fáj... Az is lehet persze, hogy mindig is egy "csendes unalmas" életre vágyott, mert lehet, hogy előtte viharosabb élményei voltak... de akárhogy is a vége az: meg kell beszélni.
2015. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mosoj válasza:
Sajnos nekem is hasonlo a problemám! a ferjemmel ugy elunk mint egy lakotárs!!! semmi nincs köztünk:-( van egy 8 eves kislányunk de vele sem foglalkozik nagyon!!!! peddig tudja hogya kapcsolatunk rovasara mehet de öt eszt nem erdekli!!!! Nem voltoztat semmin!
2016. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!