Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Fiúk, Lányok! Ti mit gondoktok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, Lányok! Ti mit gondoktok a nyitott házasságról?

Figyelt kérdés
Nem azèrt vagytok valakivel, mert őt szeretitek? Így tartájot annyira, hogy nem k*f*lt*k fèrre? Csak a vèlemènyek èrdekelnek az èrtelmetleneknek nem kell válaszolniuk.

2015. júl. 20. 15:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, nem házasságban, de egyszerű párkapcsolatban már kipróbáltam a dolgot. Bírtam is vagy egy hétig :D Szakítottam az akkori pasimmal. Nekem ez nem volt pálya, nagyon izgalmas és jó dolog sok más emberrel lefeküdni, randizgatni, de valahogy nem őszinte, nem felszabadult érzés ez, ha van melletted valaki, akivel kölcsönös érzelmeken alapul mindez, és én feleslegesnek érzem akkor, ha őszintén szeretem a másikat. A múltban ezt csak azért "tudtam" megtenni (a szakítás az után jött el, amikor lefeküdtem valaki mással, az akkori barátom tudtával és áldásával, úgymond), mert már nem voltam szerelmes, nem kötődtem, és valahol véget akartam vetni az egésznek, csak még nem tudatosult bennem. Nálam a kizárólagosság oda-vissza működik: őszinte szerelem, törődés esetén én magam sem tudok másra ránézni, nemhogy szexelni, és nyilván ha szeretem a párom, nem tudnám elviselni, hogy ő mással szexel. Magamból kiindulva akkor kijelenteném, hogy ő nem szerelmes, és így nincs értelme tovább együtt lennünk, menjen isten hírével.


Én ebben az esetben határozottan azon a véleményen vagyok, ha meg is teszi, azt titokban tegye, bizonyosodjon meg róla, hogy én SOHA nem jövök rá, semmilyen forrásból, és tudja lerendezni a maga lelkiismeretét, ne a bűntudata árulja el. 30-40 év kizárólagosság alatt előfordulhat olyan, hogy partnercserére vágyik, és ha én nem leszek ebben társ, akkor csak egy ilyen kis izgalomkeresés miatt feleslegesnek érezném a bántást, a szakítást és válást, ami ezt követné. Természetesen mindez csak akkor áll, ha 1-1 alkalomról beszélünk, és kizárólag szexről szól az egész, nincsenek érzelmek. De azt biztos nem tudnám, mint amit az egyik válaszoló csinál, hogy be is számolnak róla. Minden ilyen jellegű szava késként döfne a szívembe. Hogy poétikus legyek. Nem tudnám elviselni a tudatot, és így ha már csinálja, akkor csinálja titokban.

2015. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

szerintem a házasság lényege az életre való elköteleződés valaki mellett.


Most már lassan mindenfajta kapcsolat lehetséges, miért nem választanak más kapcsolati formát azok, akik nem bírják a kizárólagosságot?


Azért is van ennyi válás, mert minden és mindenki azt súlykolja, hogy ha nem vagy tökéletesen elégedett a "termékkel", vidd vissza a boltba, majd ott kicserélik.

Csakhogy az emberi kapcsolatok nem ilyenek.

2015. júl. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, ha van valakinek hozzászólni valója akkor nyugottan. ;) igazából a kérdès, csak azért merült fel bennem, higy ebben mi a jó, mert egy ismerősöm nem a házasság előtt beszélte ezt meg a feleségèvel hanem egyszer amikor csak beszélgetett valakivel akkor felmerülr benne ès kölcsönösen kibeszèlik, de a férj a fiatalokat nem ossza meg vele...
2015. júl. 20. 19:38
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

8-as!Le a kalappal előtted az őszinteségedért!


Ettől függetlenül én úgy gondolom ahol mély,letisztult érzelem van két ember között ott a nyitott házasság nem működhet ill.nem juthat el gyakorlati szintig.

Egy jól működő kapcsolatba kell,hogy legyen egészséges féltékenység.

F40+

2015. júl. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem jön be a nyitott dolog. Ettől függetlenül 100 x inkább éljen valaki nyitott kapcsolatban/házasságban, mint megcsalva úgy, hogy fogalma sincs semmiről. A nyitott dolognál mindkét fél beleegyezik...úgy kefél félre, hogy a másik tud róla és nem zavarja, elfogadja. Ellenben a titkos szeretői viszonyokkal.... Na attól gerinctelenebb, szánalmasabb dolog nincs.
2015. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
13: Igen, ez annak mintapéldája, amikor nem működik, és nincs őszinteség. abban az esetben, amit most írtál, arról van szó, hogy az illető férj, aki ezt felvetette, nem is poligám természetű, hiszen egyszer megházasodott. És amellett, hogy szerelmi kapcsolatot akar, valamiért kapaszkodik a már nem szerelmi házasságába, pl. azért, hogy ne kelljen felvállalnia, hogy elbszdott a házassága, és ne kelljen a saját lábára állnia, mert gondololom, pótszülője a házastársa, akinek a hátköznapi segítsége nélkül lusta megtanulni élni. Egyébként PONT AMIATT bszdott el a házassága, mert nem két önálló, felnőtt ember házasodot,t hanem egymásra támaszkodnak.
2015. júl. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Mcgalagony17 ***** válasza:

Szerintem nincs benne semmi kivetnivaló, ha az érintettek kölcsönösen el bírják fogadni, hogy a másik egy szabad ember :) Van egy ismerősöm aki így él, és abszolút boldog.


22/N

2016. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!