Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Lehet abban valami igazság,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet abban valami igazság, hogy azért megy tönkre sok házasság/tartós kapcsolat, mert a másiktól várjuk a saját boldogságunkat?

Figyelt kérdés

Szerintem a boldogság belülről fakad, a belső harmóniából. Ha ezt a boldogságot árasztom szét, és teszek a kapcsolatomért, akkor a másik fél is tesz érte. Mi a véleményetek erről?


A kérdésem nem vonatkozik a deviánsokra, szociálisan beteg emberekre (drogosok, alkoholisták, agresszívek, pszichopaták stb.) Ahol egyértelmű, hogy hiába tesz az egyik fél bármit is, jobb menekülőre fogni. Jelen kérdésem két egészséges lelkületű felnőtt emberre vonatkozik.



2015. nov. 19. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem boldog egyedül, az kapcsolatban se lesz az (max csak ideig-óráig).


Illetve a kapcsolat 2 emberen múlik. Másik fél ne azért tegyen a kapcsolatért, mert én is teszek érte.

2015. nov. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 rrrrrreennnnn ***** válasza:
100%
Ja,osztom az első véleményét. Aki csak egy kapcsolatban tud boldog lenni,annak valami nem stimmel a lelkében,életében. Egy egészséges ember a sajàt életében is boldog. Ezt nem a màsik féltől teszi függővé.
2015. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ahhoz a boldogságunkat mástól elvárni, hogy tönkremenjen egy kapcsolat.

Viszont egy kapcsolatban alap, hogy szeretnénk a másikat boldognak látni, tehát elvileg nem próbálunk a boldogsága útjába állni, talán még meg is próbáljuk elősegíteni a boldogságát.


Még ha nem is várjuk el, a párunk sokszor igenis sokat rásegíthet a boldogságunkra, vagy a boldogtalanságunkra. Egy kapcsolat általában erős érzelmeken alapul, így ez egyáltalán nem is meglepő.


De még ha teljesen függetleníteni is tudom magam érzelmileg a másiktól (ami szerintem szinte lehetetlen olyan embernél, akinek vannak érzelmei és nem egy gép), és bármilyen nehézség adódik, én csak árasztom magamból a fene nagy boldogságot, még akkor sem biztos, hogy a másik is tenni fog a kapcsolatért. Mert ahhoz, hogy tönkremenjen egy kapcsolat, sokszor még az sem kell, hogy az a felek veszekedjenek, egymás torkának essenek. Lehetek én akármekkora sunshine baby, ha valami oknál fogva nem működik a kapcsolat.

2015. nov. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van benne igazság, ha folyton depisek vagyunk és a másiktól várjuk hogy felvidítson, akkor a párunk ezt előbb utóbb meg fogja unni. Senkit sem kényszeríthetünk hogy egy személyes szórakoztató központ legyen számunkra. Valamint a másiknak is lehetnek problémái mégsem panaszkodik, hanem megoldja. Én úgy vélem mikor ilyen dolgokról van szó sokan csak a boldogtalansàgukat próbálják pillanatnyilag elfeledni. Nem pedig a kiváltó okát megszüntetni. Azt pedig úgy gondolom mindenkinek magának kell megtenni!

De nyilván ha én látom tudok segíteni , akkor szívesen, de elvarni szerintem nem szabad senkitől sem ,hogy helyettünk oldja meg a problémáinkat. Jó kapcsolatban alap lenne hogy közösen egymást segítve, de mikor a mérleg átbillen és az egyik fél már elvárja a másiktól na ott kezdődnek a problémák.

2015. nov. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van olyan, hogy valaki úgy megy bele egy kapcsolatba, hogy jól érzi magát, és nem érzi úgy, hogy bármit is várna a másik embertől, attól még a végén jöhet úgy ki belöle, hogy a belső harmóniájának hiányát érzi, ami a kapcsolat előtt még rendben volt.

A saját bensőmmel összefüggő problémák a magam bajai, amit semmiképp sem kell másokra kivetítenem, vagy arra használjam a kapcsolatot, hogy elvárjak valamit, amit a másik nem föltétlenül akar.

Attól még a másik emberrel való viszonyom határozza meg a kapcsolatot, és általában egy másik, szerethető emberrel való kontaktus az, ami úgy igazán boldoggá tesz, önmagában, a másik szerethető ember megismerése, függetlenül attól, hogy elvárnék tőle valamit, vagy talán az egyetlen amit elvárunk az egy megértő, gondtalan kapcsolat, amiben emberien tudjuk megoldani a konfliktusokat.

Ha úgy viszonyultnék a kapcsolathoz, hogy magamat vetítem ki a másikra, legyen ez pozitív/negatív kép, ha bármilyen okból tönkre megy, akkor összetörve érzem a saját boldogságomat, ami persze valójában belül fakad.

Ha nem müködik a kapcsolatom annyira ideálisan a másik emberrel, nem úgy kell értelmeznem, hogy "én nem müködök".:D

2015. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!