Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki szeretném kérni a véleménye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki szeretném kérni a véleményeteket, kinek milyen házimunkában segít be a férje?

Figyelt kérdés
10 éve vagyok együtt a férjemmel. Mostanában egyre többször vita tárgya köztünk, hogy besegít a házimunkában. Porszívózik, kiviszi a szemetet stb....azt mondja, ez máshol nem fordul elő! kíváncsi lennék a "másholra"...
2015. dec. 9. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

A vasaláson és a WC takarításán kívül mindenben önként és rendszeresen részt vesz, szerencsére számára egyértelmű, hogy nem "besegít", hanem a közös terheinkből kiveszi a részét.

Főzni és mosogatni egyenesen imád.

2015. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Már eleve a kérdés megfogalmazása fals az én szememben. A férjem nem "besegít" a háztartásba, hanem kiveszi a részét belőle. Ha felporszívóz, épp úgy a saját piszkát is feltakarítja, mint az enyémet, ha elmosogat, a saját csetresze is benne van, nem csak az enyém, ezzel nem nekem tesz szívességet, mint ahogy nekem sem kötelességem, de nem is teszek szívességet, ha az ő gatyáját is kimosom, az ingét kivasalom, vagy füvet nyírok, hitelt rendezek, kutyát viszek állatorvoshoz, stb.
2015. dec. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Máshol" jelentkezik! :)


Az én férjem ha szabadnapos, akkor ő csinálja a házimunkát, vagyis mosogat, felrakja az ebédet, ha kell porszívózik, tiszta a lakás és rend van mindenhol, mire hazamegyek. Ha dolgozik, akkor csak este jön haza, mindent én csinálok. Ha mindketten otthon vagyunk, akkor felosztjuk a feladatokat. Ha csinál nekem kávét, bevállalom a mosogatást, de neki kell levinni a szemetet. Ha megágyaz, akkor én felmosok, de neki kell összeporszívóznia a szobákat.


16 éve vagyunk házasok.

2015. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenben részt vesz. Fel van osztva, hogy pár naponta mit kell csinálni, mérnök a szentem, vezeti táblázatban, hogy melyik napra milyen feladatot tűztünk ki, és hogy aznap éppen ki a "soros" az adott feladathoz. Tehát heti egyszer ő, egyszer én mosunk/porszívózunk fel, a fürdőszobát egyszer ő, egyszer én takarítjuk ki, ahogyan a konyhát is, hála az égnek most már van mosogatógép (az emberiség legjobb találmánya), de előtte a mosogatást is felváltva végeztük. A főzés az egyedüli, amiben nem vesz részt, mert rántottán és teán kívül nagyon nem tud mit csinálni, max egy szendvicset összedob, így a karácsonyi töltött káposzta feladata bizony rám marad :)


Ennek ellenére én értékelném, amit a férjed tesz, ahogyan azt is értékelem, amit az enyém. Olyan háztartásban nőttem fel, ahol ha apám meglátott egy foltot a konyhaasztalon, inkább odaparancsolta (szó szerint értendő) anyámat, hogy törölje le, még ha ezért anyámnak az emeletről vagy a kert túlsó végéből kellett odamennie. Ő maga nem tépett volna le egy darab papírtörlőt, hogy egy mozdulattal két másodperc alatt letörölje. Nagyon undorítónak tartom ezt a hozzáállást, és sajnos több háztartásról is tudok, ahol ha ennyire nem is durván, de azért hasonlóan ki van mondva, hogy a nő hiába dolgozik, vigye a háztartást, a férfinek a munka az egyetlen feladata.

2015. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

12 éve vagyok együtt a férjemmel. És de, máshol is előfordul, hogy a férj segít a házimunkában.


Nálunk férjem végzi a nagybevásárlásokat, és mivel egyenesen imád főzni, ő főz legtöbbször (mielőtt megjegyzés ér, én is szoktam). Szemetet kiviszi, kukákat (családi ház) kihúzza a ház elé. Kert körüli munkákat is mindig együtt csináljuk (metszés, fűnyírás, ház előtti utca felseprése).


Minden más házimunkát én végzek: mosás, mosogatás, teregetés, takarítás minden formája (portörlés, törölgetés, porszívózás, felmosás, seprés, WC, kád és egyéb dolgok tisztítása), virágöntözés. Azonban, ha valami oknál fogva (betegség, túlóra) én nem tudom megcsinálni, ezekben is segít kérés nélkül, automatikusan meglátja, hogy hol tud segíteni.


Nem értem, hogy egyes férjek miért gondolják azt, hogy nekik semmit nem kéne csinálniuk.

2015. dec. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy "besegít"?


Úgy vélem, hogy két felnőtt, egyenlően dolgozó ember a házimunkát is egyenlően kell, hogy felossza - nem az egyik feladata, a másik meg kegyességből besegít.


A besegítést akkor tudom elfogadni, ha az egyik fél valamilyen oknál fogva otthon van, így jogos, ha rá hárul a házimunka, a másik pedig csak segít.


Minden ellenkező esetben felezni kellene.


Nálunk a férjem dolga: mosogatógép ki-be pakolása, konyha tisztántartása, porszívózás, szelektív szemét, kert rendbentartása (nyáron hetente fűnyírás télen kb. naponta hólapátolás ahol élünk, ősszel falevelek, stb.) és az autók karbantartása

Az én dolgom: mosógép, teregetés, ruhák elpakolása, bevásárlás, fürdőszoba-wc.


Főzni felváltva vagy együtt szoktunk. A férjemnek rövidebb a munkaideje, ezért is van egy kicsit több tennivalója otthon.

2015. dec. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nincs még feleségem, jelenleg barátnőm sem, amikor voltak, mindig közösen végeztük el a munkákat. Én férfiként szívesen főzök, szoktam takarítani is - jó nem olyan full négyzetmilliméteres síkálással, mint egy nő-, a mosógépet is tudom kezelni, hiszen tanulmányaim alatt is magamra mostam. Szóval ez emberfüggő, neveltetéstől is függ szerintem. Én azt láttam anyámtól, hogy minden házimunkát becsületesen elvégez, és ezt nevelte belém is.
2015. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Máshol nem fordul elő? Persze. Nem csak ennyit segítenek máshol a férjek....

Nálunk a szemetet mindig ő viszi le, önként és dalolva. Kávét is csak ő főz. Mosogatni is csak ő mosogat. Krumplit pucol, boltba megy, intézi a csekkeket, segít áthúzni az ágyneműt, segít a takarításban...bármiben, amiben kérem. És van, amiben kérnem sem kell.

2015. dec. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

A ház KÖRÜL mindent ő csinál. Fűnyírás, növényekkel való foglalkozás, festés, szemét kivitel, hólapátolás és ezer más munka. Ha valami külsős dolgot kell intézni (számlák fizetése, új dolog vétele), azt is ő csinálja.

A házon BELÜL 95%-ban mindent én. Néha megkavarja a levest, bever egy pár szöget és hasonlók.


Úgyhogy szerintem butaság elvárni, hogy mindent fifti-fifti alapon csináljanak a felek. Van amihez az egyik ért jobban/az egyik szereti jobban és van, amit a másik.

Ráadásul a közös pénzünknek ő keresi a kétharmadát. Szóval alap nekem, hogy főzök rá vagy kitakarítom a házat emellé.

2015. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben. Csak nagyon nehezen kezd neki, sokszor kell kérni. De ezzel én is pont így vagyok, engem is rugdosni kell, különben nem kezdek el semmit. Iszonyat lusták vagyunk mindketten, de végül megcsinálunk mindent ketten. Nálunk ez úgy működik, ha az egyik nem csinálja, akkor a másik se, és akkor megesz minket a kosz. Szóval előbb-utóbb nekikezdünk és akkor mindketten csinálunk valamit. Hogy éppen ki mit csinál, az akkor kerül eldöntésre. Nincsenek kiosztva a feladatok, hogy ki mit szokott csinálni.
2015. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!