Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki szeretném kérni a véleménye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki szeretném kérni a véleményeteket, kinek milyen házimunkában segít be a férje?

Figyelt kérdés
10 éve vagyok együtt a férjemmel. Mostanában egyre többször vita tárgya köztünk, hogy besegít a házimunkában. Porszívózik, kiviszi a szemetet stb....azt mondja, ez máshol nem fordul elő! kíváncsi lennék a "másholra"...
2015. dec. 9. 12:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Közösen intézzük a bevásárlást, a takarítást (Ő porszívózik, én felmosok)

Mosogatni szokott még.

2015. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hol az a máshol? Mert hogy nem nálunk, az biztos:D Férjem porszívózik, törölget, és ablakot mos, én mosok/teregetek (néha ezt is közösen), felmosok, és a fürdőszobát takarítom. A szemetet heti 1x ő, heti 1x pedig én viszem ki. A főzést is felváltva intézzük, bevásárolni pedig általában szintén ketten megyünk.


Egyik barátnőméknél is hasonló, a vőlegénye is ugyanúgy takarít, főz, mint ő, ha nem többet. A szüleim is közösen intézték a házimunkát. Az egyik facebook-csoportban, ahol bent vagyok, és tele van anyukákkal 28-35 év között szintén a többségnél megoszlanak a feladatok.


Viszont ez úgy fair, ha meg van osztva, hogy ki mit csinál. Lehet, hogy a munkahelyén kezd neki valami sok lenni, és ezért sok még a házi munka is. Mindegy amúgy, hogy másnál hogy van, ha ő elégedetlen, akkor azt kellene megoldani, és valami mindkettőtöknek megfelelő megoldásra jutni. Lehet, hogy csak szeretné, ha egy időre lekerülne egy kis teher a válláról.

2015. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem mindenből kiveszi a részét. Ő többet dolgozik (hosszabb a munkaideje), így nekem van kicsit több időm otthon.

Így felsöpörni, felmosni nem szokott mert azt akkor csinálom amikor ő még nincs itthon. És hétköznap csak én főzök.

De mosogat, szemetet szed össze és visz ki, bevásárol, fát vág, begyújt, tereget, ha kell szerel, villanykörtét cserél, együtt szoktunk port törölni és mossuk az ablakokat. Hétvégén amikor elalszom délig, 1-ig, akkor nem ébreszt fel, főz magára.

Hétvégén pl ő csinál sokszor reggelit, mert nem alszik sokáig. Olyankor ágyba hozza nekem.:) 4 éve vagyunk házasok.

2015. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem mindent megcsinál, amiért hálás is vagyok. Nálunk inkább az a vita tárgya, hogy ne takarítson állandóan ne súroljon-vixoljon-fertőtlenítsen-töröljön...


Megnevezve: mosogat, port töröl, sepreget, felmos, porszívózik, porol, berakja a mosást, ha kell vasal vagy bármi amire megkérem, az előzőeket magától végzi, így tanulta anyósomtól, hogy a nőnek segíteni kell.

Szóval a főzésen kívül bármit megcsinál.


Gyakorlatilag én főzök és mosogatok ő meg takarít (ebbe néha én is besegítek, csak én általában estig dolgozom, így megoldja ezeket míg haza érek.)...



25-N



ui. én nem tudnék élni olyan férfivel, aki a büdöszokniját szanaszét hagyja és szerinte a nő takarításra teremtetett.

2015. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mivel a leendő férjem több évig agglegény volt. Ő vásárolta a lakását, ő újíttatta fel, ő rendezte be. Tehát, már egy komplett háztartást vitt egyedül. Az anyja csak ablakot pucolni ment át. Utána megosztottuk a feladatot aszerint, hogy ki mit szeret jobban. Ő mosogatni és főzni is szeret, de én is szoktam.
2015. dec. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap én főzök, a wc-t én takarítom általában, kéthavonta viszont azt is megteszi. Többet van otthon, mint én, így többet is pakolászik (napi 15 perce szerintem elmegy vele). A mosogatás kb. fele-fele arányban megy, porszívózás 70-30 arányban (ő a 30 :D). Viszont mindkettőnknek vannak nehezebb időszakai, akkor átvesszük egymástól a háztartást, olyankor akár 2-3 hétig is csak egyikünk dolgozik vele.A szemetet mindig csak ő viszi le és a műanyag palackokat is szinte kivétel nélkül ő rendezi el, hogy mehessenek a szelektívbe. Mosni kb 50%ban ő szokott, teregetni még többször. Ha otthon nekiállok takarítani, jön és segít. Szerencsés vagyok Vele.
2015. dec. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!