Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban nem létezik tökéletes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban nem létezik tökéletes párkapcsolat/házasság?

Figyelt kérdés

Aki mást mond, az hazudik? Az általános nézet ez, úgy vettem észre. De miért? Miért gondolja azt mindenki, hogy az a normális, hogy veszekszünk és éjszaka külön szobában alszunk?

Nekem több éves a házasságom, és soha semmi gond nem volt. Nem azért, mert alárendelnénk a vágyainkat a másiknak, fejben idealizálnánk az egészet, satöbbi, hanem mert tényleg nincsen probléma. Egyetértettünk a házvásárlás kérdésében, egyetértettünk a gyerekvállalásnál, nehézségek nagyon nem voltak, mert szerencsére támogató környezetben vagyunk, jó munkahely mindkettőnk részéről, és mi magunk is jól tudjuk kezelni a felmerülő gondokat, olyan szinten, hogy kb azonnal megoldódik. Annyira valószínűtlen, hogy ez tényleg így legyen? Idővel vajon ez változni fog (mondjuk, 12 éve így megy, most mégis, mitől változna)?


Akkor most én hazudok, hülye vagyok és nem tudom, milyen a házasságom, avagy csak ennyire ritka lenne a jó/hibátlan házasság? Miért az a normális, ha tányért törögetünk néha és ajtókat csapkodunk? Miért nem az az alapértelmezett, amit én élek át nap nap után, miért ez számít különlegesnek?


2015. dec. 10. 15:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Szerintem az lenne a normális, ahogyan ti csináljátok.

Én is így élek már jópár éve, és eleinte én is furcsálltam, hogy nincs vita, nincs alázás, nincs megbántás, nincs zsarnokoskodás.


Egyszerűen mindig megbeszéljük, ami fontos, nem jutunk el konfliktusig. És nem hiányzik, hogy őszinte legyek.


Mindketten ismerjük a másik hibáit is, nincsenek illúzióink, hibátlan ember meg amúgy sincs. Egyszerűen passzolunk egymáshoz, a legjobbat hozzuk ki egymásból. Legjobb barátai is vagyunk egymásnak, abban meg senki nem talál semmi furcsát, ha két jó barát nem veszekszik. Valamiért a párkapcsolatnál meg általánosabb a veszekedés. Talán mert a barátainkat ésszel (is) választjuk, ott nem vakít el a szerelem. De ha kifogsz egy olyan embert, akibe szerelmes is vagy és a legjobb barátod is tud lenni, akkor a kettő együtt is megy, mármint a szerelem és a konfliktusmentesség.

2015. dec. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
62%
Azért én megkérdezném anonim módon a két "rendben lévő" házasság másik két tagját is, szerintem lenne meglepetés.
2015. dec. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Titusztitusz ***** válasza:
Hű...12-es...Ezt az "optimizmust"...Szerintem hidd el azért amit írnak itt egyesek, akár "kérdezted a másik felet is, akár nem"...Amennyiben szerinted nem úgy vannak dolgok, ahogy pl. én ITT LEÍRTAM, akkor próbáld meg te is ÚGY(!!) lereagálni az otthoni vitás szitukat, ahogy mondjuk azt én leírtam...Aztán majd idővel számolj be a tapasztalatokrol...
2015. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tehetem, túl sokat megéltem, elhallottam, olvastam és hallgattam másokat ezügyben.
2015. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"abban meg senki nem talál semmi furcsát, ha két jó barát nem veszekszik"


Én igen. A párkapcsolatom harmonikusnak mondható, de igenis vannak köztünk viták, urambocsá veszekedések is. Nem jutunk el az ajtócsapkodásig, különalvásig, de ahhoz, hogy egyenrangú (!) társként tudjunk működni, bizony mindkettőnknek meg kellett húzni a magunk határait a kapcsolatban és ez konfliktusokkal járt. Éltem másmilyen kapcsolatban is, ott nagyon sokáig nem volt vita, mindent a szőnyeg alá söpörtünk, évek múlva jöttek a felszínre az addig elfojtott sérelmek. Úgyhogy jobban örülök annak, hogy a mostani kapcsolatomban az elején kijelöltük a határokat, meg tudtunk egyezni mindenben. És én például a barátaimmal is szoktam veszekedni, ha haragszom rájuk. Sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok azóta, mióta megtanultam, hogy a veszekedés nem rombolja a kapcsolatokat, sőt... az rombolja, ha nem mondjuk ki, hogy valami bajunk van a másikkal.

Nagyon hangsúlyozom: veszekedés alatt NEM azt értem, amikor mindenfélét vagdosunk egymás fejéhez, hisztizünk, ajtót csapkodunk, stb. Hanem azt, amikor jelzem a másiknak, hogy valamiért haragszom rá (és viszont), és ha haragszom, akkor bizony az a hiteles, ha ezt nem mosolyogva teszem. Egyetlen kapcsolatom sem ment tönkre ettől (sem baráti, sem párkapcsolat), egyszerűen csak megtanultuk, hogy bizonyos viselkedéseink milyen érzéseket és indulatokat váltanak ki másokból, és hogy a biztonságos kapcsolatokban néha helye van a negatív érzéseknek is. Attól biztonságos, hogy egy kis harag, vagy feszültség nem tudja tönkretenni.

2015. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Létezik, csak mindenkinek más a tökéletes mivel mindenkinek mások az igényei.
2015. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem normális ha a párok ordítozva veszekednek, külön hálószobában alszanak stb.


Apróbb nézeteltérés, ha valamiben nem értenek egyet, és megbeszélik, illetve nehézségek (anyagi, egyéb) előfordulhat persze, de én ezeket például nem emlegetném egy lapon a veszekedéssel. Ilyenek szerintem mindenhol vannak, és ezektől nem lesz rossz egy házasság.


Amúgy a mi házasságunk is békés, nyugodt. Szeretjük egymást, ha nem értünk valamiben egyet, beszélgetünk róla, és megoldásra, kompromisszumra jutunk az ügyben. Soha nem volt kiabálva veszekedés, külön alvás és ilyenek. Mi megbeszéljük a dolgainkat. Nehézség persze volt, úgy mint munkanélküliség miatt pénzügyi gondok, valamint olyasmit is meg kellett emésztenünk ami miatt vannak akik eldobják a házastársukat (nem, nem megcsalás).


Ajtócsapkodás, külön alvás (veszekedés miatt) , kiabálva veszekedés, tányércsapkodás, egyáltalán nem normális. Ezek a dolgok azt jelentik, hogy nem képesek normálisan kommunikálni egymással a párok, nem képesek megbeszélni a problémákat.

2015. dec. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

12


Ez a savanyú a szőlő típusú válasz volt. Neked nem ilyen, ezért másnak se lehet normális a házassága vagy mi?

2015. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
"Ajtócsapkodás, külön alvás (veszekedés miatt) , kiabálva veszekedés, tányércsapkodás, egyáltalán nem normális. Ezek a dolgok azt jelentik, hogy nem képesek normálisan kommunikálni egymással a párok, nem képesek megbeszélni a problémákat." - Ha egyik félen eluralkodik egy pszichés betegség, ami nagyon igénybe veszi a türelmét a többi családtagnak, de a beteg szelektíven tud viselkedni (pl. orvos előtt), egyébként meg kiabál, és kínos helyzetbe hozza a családtagokat, viszont mivel az orvos ezt nem látja, nem hisz a családtagoknak, bele tudod képzelni magad? Beteg, nem tehetsz semmit, nem hibáztathatod, de robbansz a helyzettől. Betegség miatt is lehet nagy és tartós feszültség egy párkapcsolatban, házasságban, még olyanban is, ami egyébként nagyon szépen indult, és jól működött sokáig, nem kívánom senkinek.
2015. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"hogy a veszekedés nem rombolja a kapcsolatokat, sőt... az rombolja, ha nem mondjuk ki, hogy valami bajunk van a másikkal. "


Ki mondta, hogy nem mondjuk ki?

De ehhez nem kell veszekedni, még csak vitázni sem.


Nálunk a kedves hangvételű "figyelj csak, nekem ez vagy az fontos lenne, meg tudjuk oldani, hogy úgy csináljuk?" már elegendő szokott lenni.

Nem, nem söprünk szőnyeg alá semmit, de eddig legalábbis mindig sikerült a fenti módon kommunikálni a vágyainkat/problémáinkat. Én kérek elnézést.

2015. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!