Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Normális ez egy házasságban?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ez egy házasságban?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy - saját bevallása szerint - barátnője, akit már hosszú évek óta ismer. A nőnek is van kapcsolata, már gyerekei is és állítólag tényleg csak barátok - bár nem tudom, mennyire lehet férfi és nő között barátság - és rendszeresen beszélgetnek, telefonon chetelnek. Mindenféle témáról dumálnak, így a párkapcsolati problémáikat is megbeszélik. Én ezen nagyon ki vagyok akadva, mert úgy látom, bizalmasabb viszonyban van egy számomra idegen nővel, mint velem: ha valami gondja van, azt nem beszéli meg velem, én nem tudok semmiről. Már 6 éve házasok vagyunk, de most komolyan felmerült bennem, hogy elhagyom. Ha velem nem tud őszinte lenni és kibeszél a hátam mögött, akkor mi értelme a kapcsolatunknak? Ráadásul, ha úgy érzi, van valami gond közöttünk, azt miért nem velem beszéli meg, hiszen én nem is tudok róla, hogy lenne valami probléma. Hiába kérdezgetem, folyton csak azt hajtogatja, hogy ők csak barátok, nincs egyéb közöttük. Hihető ez?
2016. jún. 10. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális.
2016. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hinném el. Ez olyan, mintha hárman élnétek egy házasságban. És a nő férje mit szól hozzá? Tudja egyáltalán? Ha valami probléma van kettőtök között, azt nem egy harmadik féllel kell megbeszélni. Én nem tűrném, az biztos.
2016. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondolom. Nem tudom, a nő férje tud-e a dologról.
2016. jún. 10. 15:37
 4/15 Titusztitusz ***** válasza:
70%
Hihető...És szerintem ne dramatizáld túl a dolgot...Persze csak abban az esetben, ha TÉNYLEG csak "barátok" a férjed és a hölgy...De ha több is van közöttük mint virtuális barátság,(Pl. személyes találkozók-szex...) úgy akkor nyugodtan gondolkozz a váláson, mert AZ már tényleg nem egy normális állapot...
2016. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, ha a problémákat egy harmadik féllel beszéli meg vagy sírja el.

Mondd el neki, hogy ez téged zavar, a te lelki társad kéne hogy legyen, nem egy "kívülállónak".

2016. jún. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, pontosan ugyanannyira lenne ez a helyzet egészségtelen, ha az illető barát férfi lenne.


Ha hosszú évek óta kommunikál vele, de nem találkozgatnak, nem titkolja, nem gondolnék itt másra, mint barátság. Sokan nem hisznek a férfi-női barátságban, sok ember nem is alkalmas rá, ettől függetlenül létező jelenség és teljesen normális, mindig a két félen múlik, számomra két, több, mint 10 éves barátságom számomra igazolja ezt. A férjemnek is vannak női barátai (van, aki gyerekkora óta), akikre egyáltalán nem vagyok féltékeny, de nálunk nincs is ez a jelenség, amit leírtál - én őt, ő engem tekint legjobb barátjának, mindent megbeszélünk egymással.


Itt szerintem sokkal nagyobb probléma az, hogy bizalmasabb a viszonya vele, mint veled, neki elmond minden olyat, amit neked nem. Ez ugyanakkora gond lenne, ha épp férfi lenne az illető. Az, hogy ennyire kihagy a lelkivilágából, nekem önmagában is elég lenne ahhoz, hogy elgondolkodjak a kapcsolaton (sőt).

2016. jún. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Férfi és nő között nincs barátság, előbb-utóbb valamelyik fél többet akar.

A házasságod nem normális, én a problémáimat (is) a párommal beszélem meg.

2016. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az normális, hogy van egy barátja, aki véletlenül ellenkező nemű.

Az nem normális, hogy helyetted egy harmadik félnek mondja el a problémáit.

2016. jún. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Jogosak az érzéseid. Én hozzá se mentem volna ilyen emberhez. Nem hiszek a férfi -nő közötti barátságban. Szerintem legálabb az egyik fél mindig többet akar. De ha tényleg csak barátok nekem akkor se férne bele egy ilyen barát, akkor sem ha férfi. Elsősorban velem beszélje meg a férjem a problémáit, és ne mással.
2016. jún. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Hogy nincs férfi nő közti barátság? Ezt is csak azok mondják akik erre alkalmatlanok, és nincs ellenkező nemű barátjuk. Nekem van férfi barátom kettő is, az egyik 8 éve, a másik 7 éve. A férjemmel meg 6 éve vagyunk együtt. Mindkét pasiról tud, az egyiket személyesen is ismeri. A másikat is csak azért nem, mert kimentek külföldre a barátnőjével és ott élnek elég régóta, és csak neten tartjuk a kapcsolatot.


Bizalmas barátokkal az ember beszél meg problémákat, még akár párkapcsolati gondokat is. DE, az már nagy gond, ha ezeket a dolgokat a férjed CSAK ennek a barát hölgynek mondja el, neked nem. Akkor itt a ti házasságotokkal van probléma, nem azzal , hogy egy nővel barátok. Köztetek nincs rendben a kommunikáció.


Lehet csak nekem nem volt teljesen világos, de az is lehet csak átsiklottam felette: Tulajdonképpen te most szereztél tudomást ennek a barát nőnek a létezéséről, vagy már tudtál róla régebben is? Mert ha a férjed eddig titkolta, akkor abban az esetben lehet köztük valami...

2016. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!