Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még értelme a házasságomon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még értelme a házasságomon "dolgoznom"? 180 fokos fordulatok, hitegetés, érzelmi zsarolás. Naiv voltam.

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt, 5 éve vagyunk házasok. Pár hónappal ezelőtt költöztünk kettesben egy kis lakásba a férjemmel, eddig anyagiak miatt a szüleimnél éltünk (többgenerációs ház, bőven elfértünk, teljesen külön lakrész, olyan, mintha saját lakásod lenne.)


Azzal kezdődött, hogy kijelentette, hiába van külön lakrészünk (szüleimmel ha nem akartunk, nem is érintkeztünk, mint mondtam, teljesen elszeparált rész), ha nem vagyok hajlandó vele elköltözni, akkor elválik tőlem. Szeretem, belementem. (Pedig akkor is tudtam, hogy ez érzelmi zsarolás...)

Évek óta hitegetett, hogy majd persze, lesz gyerekünk, csak még várjunk vele, persze, hogy majd később lesz... Múlt héten kijelentette, hogy ő SOHA nem akar gyereket, és ezt vegyem tudomásul, mert akkor nem lenne többé magánélete. Amikor rákérdeztem, hogy eddig miért mondott mást, azt monda, mert tudta, hogy én azt akarom hallani.

Eddig sem volt túl szorgos, ami a házimunkát illeti, de mióta az 'új lakásban' lakunk, nem csinál semmit, csak a számítógépe előtt ül. Házimunka teljes ellátása rám marad, ezt még csak-csak be is nyelném, mivel ha szabadnapos akkor megfőz, de az, hogy a kommunikáció már-már szinte a nullával egyenlő közöttünk, azt egyre nehezebben viselem.

A személyisége is változott, sajnos rossz irányba. Hiába próbálok beszélgetést kezdeményezni, egyszerűen süket fülekre találok, vagy elküld, hogy ő most filmet néz, játszik, nincs kedve beszélgeni, neki nincs mit mondania. Nekem pedig egyre nehezebb kedvesnek és mosolygósnak lennem, miközben ő durván szól hozzám.

Ha hazajön már egy puszit sem kapok, elmaradtak az érintések, éjszakai összebújások.

Szüleimet folyamatosan szapulja, engem is elkezdett kritizálni.

Azt tudom, hogy nincs másik nő a képben, mivel mindig időben jön haza, szabadnapjait itthon tölti.


Hozzá köt az elmúlt 9 év és a szép emlékek, de nem tudom, hogy így merre tartunk... Ha ezt szóba próbálom hozni kiabál velem, hogy ő "nem hajlandó a kapcsolatunkről beszélni"(???). Ezt eddig sosem tette (tényleg nem kiabált velem soha...), csak mióta itt lakunk. A gyerek téma pedig tabu, tegnap azt üvöltötte, hallani sem akar róla még egyszer.


Sajnos környezetem már észrevette, hogy valami nincs rendben velem, de eddig csak édesanyámmal és nagymamámmal osztottam meg ezeket a dolgokat, amiket most leírtam.


Ti, kedves olvasók, akik így kívülállóként olvassátok soraimat, mit gondoltok? Van még értelme nap-mint-nap mosolyt erőltetnem az arcomra és folytatni ezt az értelmetlennek tűnő "harcot"?


Válaszaitokat előre is köszönöm!


29/N



2016. márc. 26. 21:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez elejét tudtam csak elolvasni, mert a válasz már megvolt.

El kell hagynod és kész!

30F

2016. márc. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenébe.

Téged rendesen átvert, és ezt te is látod. Mire vársz?


Most válj el, még bőven időd társat találni és családot alapítani.

2016. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán semmi értelme nincs. Válj el, és feleannyi energiabefektetéssel felépíthetsz egy új kapcsolatot egy normális pasival, mint amennyit a mostani javítgatására elpocsékolnál. (Mert majdnem biztosan kudarc lenne a vége, ennyi problémával, és egy együtt nem működő féllel.)
2016. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Pár évvel ezelőtt még egy határozott személyiség voltam, simán léptem volna, viszont most tudatosult bennem, hogy mennyire bizonytalan és "gyáva" lettem.


Ellenben a válás gondolata már bennem is gyökeret vert... Ezért is írtam ki ezt a kérdést.

2016. márc. 26. 21:24
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges! Ez a csávó les,z,ar téged,csak te homokba dugod a fejed!

Elválni,lakást eladni, ő jobbra, te balra!

9év az 9év,értem én,de ha.már most utál,meg üvölt,mi lesz később?

Most lépj,míg nincs gyerek!

2016. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy a célotok, nem tisztel téged, te őrlődsz. Szerinted mitől lesz jobb? Attól biztos nem, ha folyton megalázkodsz. Ebbe bele fogsz betegedni.
2016. márc. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
5. válaszolónak: belebetegedtem. Egy hónapja pánikbetegséget diagnosztizáltak nálam.
2016. márc. 26. 21:27
 8/30 A kérdező kommentje:
Bocsánat!!! 6.válaszolónak írtam, hogy már bele is betegedtem.
2016. márc. 26. 21:27
 9/30 A kérdező kommentje:
5. Válaszolónak: Igen, valóban homokba dugtam a fejem... A lakás az enyém (kizárólagosan, mivel örököltem), így el nem adnám :)
2016. márc. 26. 21:30
 10/30 Költőnő? ***** válasza:
100%
Én a részéről semmi tiszteletet nem látok. Nálam ez minden emberi kapcsolat alapja. Mehet isten hírével. Azért vagy beteg, mert tudod h lépned kéne, döntened. a tested így büntet. Ha lépsz, újra egészséges, szabad és boldog leszel. És még fiatal vagy; semmiről nem maradtál le.
2016. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!