Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi értelme van a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme van a házassági szerződésnek, hogyha a házasság előtt szerzett vagyon és az örökségi vagyon is különvagyonnak számít?

Figyelt kérdés
2016. dec. 2. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl. a házasság közben szerzett vagyon kit milyen arányban illet meg valakit válás esetén: tipikus esett a fiatal, kitartott széplány + idősebb pasi házassága.
2016. dec. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem csak az a célja, hogy váláskor kinek mi jár anyagilag, minden olyan kérdést tisztáz, amit a válóperen is szoktak rendezni. Gyakorlatilag a gyerekelhelyezéstől a gyerektartáson át odáig, hogy ki költözik ki az ingatlanból, és mennyi ideje van erre.

Lehet rögzíteni, hogy a közösen létrehozott vagyon a kereset mértékében kerül szétosztásra, hogy az ingatlan a beleadott pénz alapján kerül elosztásra, stb. Elvileg ugye minden fele-fele, amit a házasság alatt szereztek.


Házassági szerződésben van lehetőség ilyen kitételekre, hogy ha az egyik félrelép, akkor "fájdalomdíjat" fizet, vagy lemond a házrészéről, meg hasonló extrém marhaságok, de utána még lesz belőle polgári per is, ha ezt érvényesíteni akarja valaki. :)


Mondjuk tény, hogy legtöbben azért kötik, mert attól félnek, hogy válás esetén lehúzzák őket anyagilag, de nem ez az egyetlen célja.

2016. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Pl. azért mert együtt vannak 3 évet, mialatt az egyik vesz egy házat, 2db 50.000 eurós autót, a másik meg vesz egy Suzukit. Ebben az esetben mindent feleznének. Ez korrekt lenne? Tudod mikor adnám oda egy férfinek a fele vagyonomat? Hát soha.
2016. dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
A suzuki felet felted?
2016. dec. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Akkor van értelme, ha az egyik fél nagyságrendekkel jobban keres, mint a másik (és itt nem a gyerekgondozás időszakát értem elsősorban, mert akkor kb. természetesnek kéne lenni, hogy amíg a nő - vagy éppen a férfi - kiesik a munkából, addig a másik keresete közös).

Én mondjuk azon a véleményen vagyok, hogy nem is kötnék házasságot olyasvalakivel, akivel házassági szerződést kell kötni.

Felnőtt, értelmes emberek a váláskor is képesek normálisan megbeszélni, rendezni a helyzetet akkor is, ha előre nem állapodtak meg.

Nem is értem, hogy minek vesz el valaki olyan nőt, akiről már előre feltételezi, hogy úgyis "lehúzza"?!

2016. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
# 5, de naiv vagy. Van ügyvéd ismerősöm, családjogi és nem válóperes és olyan brutális sztorikat mesélt. Nagyon durva tud lenni egy válás, olykor rá se ismersz a másik emberre.
2016. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

# 6: Egy családjogi ügyvéd nyilván azokat az eseteket látja, ahol már jobban eldurvul a helyzet.

Én is váltam, és a környezetemben még sokan, egy pár fordult egyáltalán ügyvédhez, mindenki más közös megegyezéssel vált, és már eleve az egymás közti megállapodással mentek a bíróságra.

2016. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Ja és ezek az emberek válás után is szóbaállnak egymással (már csak a közös gyerek(ek) miatt is).

Nekem az exemmel már-már baráti a kapcsolatom, voltak viták, de megbeszéltük kulturáltan. Mindkettőnknek van új párkapcsolata, a gyerekünket megosztottan neveljük (ugyanannyit van nála, mint nálam), mindent meg tudunk beszélni normálisan.


Eléggé szégyellném magam, ha olyan emberhez mentem volna feleségül, akitől még elválni se lehet normálisan. :)

2016. dec. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz dolog ám az a házassági szerződés, csak itt mindig a habzó szájú pasik hozzák fel, akiket érdekes módon mindig le akarnak húzni a nők...


A házassági szerződés célja alapvetően az, hogy megkönnyítse az esetleges procedúrát válás esetén. Azaz előre megállapodunk róla, hogy a nagyi kredence a tied vagy az enyém, és akkor nem merül fel később olyan, hogy "de hát a szívemhez nőtt...".

Igen, az anyagiakat is rendezi, de nem csak azt: az esetleges lakhatást, eltartást, gyerekelhelyezést, minden egyebet bele lehet foglalni.

Házassági szerződés nélkül is lehet persze szépen válni, de akkor is lehet csúnya balhé a vége, ha meg van írva, ez nem ettől függ. De gyorsítja, könnyíti a folyamatot - szerintem nem rossz dolog, ha van, csak tudni kell helyén kezelni.

Ha például rögtön azzal párosítja az ember magában, hogy a másik ki akar majd csinálni, akkor eleve a házasságnak sincs értelme.

Egy jó szerződés egyébként mindkét fél számára előnyös - ezért éri meg tulajdonképpen.

2016. dec. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#5: Én is elvált vagyok. Konkrétan járástól a válásig én tartottam el az exemet. Én fizettem a suliját. Minden rendben is volt egy darabig, aztán bekattant és mindenki ledöbbenésére elvált. Vitte a vagyon több mint felét, az összes háztartási gépeket, a Zsolnay készletet, a Szamovárt, és még sok minden mást. Jah, és én költöztem el. Mindezt úgy, hogy a számlákat is lehetőleg még fizessem neki... Szóval ennyit arról, h az emberek mennyire kiszámíthatatlanok és önzőek, ha válni akarnak. Hozzátenném, hogy én 1 véig küzdöttem érte, kedvét kerestem, meg minden. Jah, azért ezalatt az idő alatt még fel is újítottam a lakást, amiben éltünk. Válás előtt nem sokkal tudtam meg, h neki 1,5 éve van egy külön számlája, amire tett magának félre pénzt.. ennyit a korrektségről.
2016. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!