Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meg lehet ezt a házasságot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg lehet ezt a házasságot még menteni? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés

A férjem kb két évvel ezelőtt belekerült egy adósság és hazugságspirálba. Rengetek tartozást halmozott fel, folyamatosan mindenről hazudozott. Azt mondta, hogy elintézett dolgokat(hivatalos, fontos dolgokat), így fogalmam sem volt arról, hogy egyre nagyobb szarba kever minket. Végül lebukott, minden hazugságára fény derült. Akkor teljsen vállszélességgel mellé álltam, hogy szeretem, majd rendehozzuk a dolgokat. Nagyon nehezen, de keztem elfelejteni minden egyes megalázó hazudozását.

Zokogva kért, hogy ne hagyjam el, mondta, hogy segítségre van szüksége, pszichológus. Pánikrohamai lettek.

Aztán én keresetem neki egy pszichiátert. Minden egyes héten órákon át beszélgettünk arról, hogy mi volt a terápián, mikről volt szó... stb. Órákon át, részletesen elmesélt mindent.


Na, hétfőn jött egy telefon, amiből kiderült, hogy nem intézett el megint egy hivatalos ügyet. Aztán nyomban kiderült egy másik jogi dolog elmulasztása is. Végül már tudtam, megint minden hazugság. Felhívtam a rendelőt, ahol még nem is hallották a férjem nevét. Megint átvert, és úgy hazudott, mintha könyvből olvasná. A naptárban ott volt felírva, mikor kell terápiára mennie. Egyszer az épület előtt találkoztunk, szóval teljes mértékben megvezetett.

Kommunikálni nem kommunikál velem, mert csak egyszavas válaszokat kell NEKEM KIHÚZNOM BELŐLE. Borzasztóan fáj, borzasztóan összetörte a szívemet. Nem tudom, hogyan tovább.

N/31



2016. jún. 29. 13:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Én nem tudnék már soha többé bízni benne, ennek a házasságnak annyi. Arra viszont kíváncsi lennék, mi váltotta ki belőle ezt a viselkedést, miért éppen két évvel ezelőtt kezdte? Előtte nem csinált ilyet?
2016. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%

Akármennyire is fáj, és összetörtél most, próbáld meg összeszedni magad, és minél előbb válj el ettől az embertől, mert beteg.

Gondolj bele, ilyen hazugságokban és stresszben akarod élni az életedet? Fiatal vagy még, idővel mindent újrakezdhetsz majd.

Biztos van valakije (családtag, rokon, ismerős), aki segítene neki is, mert ha pánikrohamai vannak kell mellé valaki. Bár lehet azt is megjátssza, az ilyen pszichopatáknak az nagyon megy.

2016. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

A diákhitelt elhanyagolta, abból indult ki minden. Előtte megbízható volt, nem is értem, mintha nem ugyanaz az ember lenne. Azelőtt minden hivatalos dolgot Ő intézett, meg lehetett benne bízni. Most egyszerűen már egy kiló kenyeret se merek rábízni.

Ha kérek tőle valamit, akkor hazudik, hogy nehogy megharagudjak, amiért eéfelejtette. Így egy hazugságból jön a többi, végül a lavina. Nem értem, pedig mindent meg lehet velem beszélni.


Oké, szoktam vele veszekedni, mikor már hetek óta kérek tőle valamit, és szarik bele, ráadásul olyan hivatalos dolgokat, amik mind akettőnk érdekeit szolgálják :(

2016. jún. 29. 13:56
 4/25 anonim ***** válasza:
47%

Mégis mik ezek az adósságok és jogi ügyek? Sok múlik ezen is. Mert pl. ha elkártyázta, akkor az nem igazán javítható, akkor nem érdemes mellette maradni. de ha pl. megbüntették a vállalkozását, akkor az helyrehozható, van jövő.

Az a véleményem, hogy most költözz el tőle, adj neki ultimátumot, hogy amennyiben nem akarja h elhagyd, hozza rendbe a dolgait és amikor kész, szóljon. Neked persze majd le kell ellenőrizni h minden rendben van e.

A hazudozás nem biztos h rossz indulatú, lehet h reménykedett abban h nem lesz gond. Bár, mint írtam, ez függ attól is hogy mi volt az adósság és a jogi ügyek oka.

39/F

2016. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Februárban az derült ki, hogy miután megvettük a lakást ( előtte bátyámmal együtt laktunk, minden közüzemi cucc az ő nevével szerepelt). egy évig mondta, hogy minden rendben van a csekkek befizetésével, utalja őket. Kikapcsolaták az áramot, azt mondta csak adminisztrációs baki. Semmit, de semmit nem íratott át a nevünkre, se főtáv, elmű, semmit. Bátyám számláját zárolták, így serült fény a dolgokra. Kiderült, hogy egész hátterében a diákhitel áll.

A közös költségek véletlenül átutalta vki magán embernek. 200ezret. De ez is vhogy sántít. 100 ezret visszautalt, de a következő 100-ast nem. Mivel nagybátyám jogász, el kellett volna vele intézni, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Nem intézte el, de azt mondta, elintézte, minden rendben van.


Örökbefogadást intéznénk, és már hívtak a gyámügyről engem, hogy mi miért nem jelentkezünk. Azt hittem, a férjem telefonált nekik, ezzel kapcsoaltban is nyugodt voltam.


3 hónapon át minden szerdán este arról beszélgettünk, mit érez, mi volt a pszichiáternél, mindenféléket elmesélt az ülésekről. 1x ment el, soha többet. De mindent megtett, hogy elhiggyem, jár hozzá.

2016. jún. 29. 14:05
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ismerős a kérdésed. Nem kérdeztél már erről?


Mindenben hazudott, ami csak létezik, ha akarnád sem működne ez a kapcsolat tovább. Azt vennéd észre, hogy ha kérdez, már azt is kétségbe vonod. Reménytelen az egész.

2016. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen, amikor kiderült ez az adósságspirál akkor kérdeztem itt.

Akkor mellé álltam, és ezt kaptam vissza cserébe.

Hogy megint egy árva szavát se lehetett volna elhinnem, csak naív voltam ,és azt hittem, elég pofont kapott, hogy majdnem mindent elveszített maga körül. Úgy tűnik, nem volt elegendő a tanulópénz.

2016. jún. 29. 14:17
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Nekünk is van a családban egy ilyen ember. Ugyanilyen dolgokat csinált. Ő elintéz mindent, de közben nem csinált semmit, csak a kavarást. Máig nem lehet tudni hova tűntek bizonyos pénzek.

Számon lett kérve, hogy mégis meddig csinálja még? Lassan tönkreteszi az egész családot. Akkor annyi volt a reakció részéről, hogy ő most mit csináljon? Na, ekkor már gyanús lett a dolog, miért nem kér bocsánatot, vagy próbálja helyrehozni a dolgokat. Utánaolvastam elég sokat, és rájöttem, hogy pszichopata. Ezt élvezi, ha szemben áll a törvénnyel, hazudozik, keveri a szálakat. Ez élteti, ez neki a normális. Az embereket tárgynak tekinti, és legtöbbször kihasználja őket, lelkiismeretfurdalás nélkül.

Csak azért írtam ezt le, mert a te férjed is nagyon hasonló lehet. Ha a diákhitellel kezdődött, gondolom az volt az első komolyabb "hivatalos dolog", amit vissza kellett volna fizetnie, a többi ennek mind a vonzata.

2016. jún. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz helyzet, velem is nagyon hasonló történt. Csak alkoholizmussal egybekötve. Én a héten költözöm. Vissza a szüleimhez. Nagyon megvisel, de nálunk sincs még gyerek (mi nem is vagyunk összeházasodva, de 7 éve élünk együtt)és szerintem addig kell otthagyni, amíg nincs gyerek. mert utána egy ártatlan lényt szivattok meg közösen. Így még "csak" magatokat...Utána meg csak ő magát...Figyelj..te egy tök normális nőnek tűnsz, ezt nem érdemled. A férjed notórius hazudozó, gondolom, hogy szereted. Mondom, nagyon ismerem ezt az érzést. Minél előbb hagyod ott annál jobb!
2016. jún. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nem egy pszicopata típus, viszont az igaz, hogyx extrém módon kerül minden konfliktust. Én nagyon türelmesen és empatikusan álltam hozz, hogy lássa, érezze, mindent elmondhat nekem, de mégsem tette.

Úgy érzem, azt a bizalmat, amire egy házasságnak épülnie kellene, végleg összetörte. Nem tudom, egyáltalán valaha meg tudnék e benne bízni.

2016. jún. 29. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!