Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek szakemberre van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szakemberre van szüksége? Túlzás lenne, amit csinál?

Figyelt kérdés

A feleségem rajongva, már-már megszállottan szeret engem, ami természetesen nem lenne baj, ha nem társulna hozzá a beteges aggódása és féltése. De komolyan, úgy kezel, mintha nem a férje, hanem a gyereke lennék. Vagy inkább a kisbabája. Babusgat, ami nem probléma, de egy idő és mennyiség után ez meglehetősen irritáló, a széltől is óvna, csoda, hogy dolgozni elenged. A munkahelyemen úgy fél óránként hívogat, hogy megtudakolja mit csinálok, minden rendben van-e, milyen napom van. Sokszor megcsinálom, hogy egyáltalán nem válaszolok a hívására, ilyenkor általában vagy berohan hozzám, vagy otthon tűkön ülve vár és pánikol. Egyszer még a testvérét is beküldte hozzám, hogy ellenőrizze, nem vagyok-e életveszélyben. Pedig csak egy sima, egyszerű, biztonságos, kicsit unalmas irodában dolgozom. Mi baj történhetne?! A másik pedig, amikor hazaérek a munkából, úgy fogad, mintha évekre mentem volna el, valami veszélyes helyre, és amíg nem voltam otthon, ahogy már írtam, pánikol és konkrétan halálra aggódja magát: "Mi lesz, ha valami történik veled?". Arról ne is beszéljünk, milyen jelenetet rendez akkor, ha mondjuk kocsival megyek be dolgozni...

Volt olyan eset(ami ma már egyre gyakoribb), hogy elsírta magát, amiért végre újra láthat. Azt hiszem, ebből következtethetek arra, hogy a helyzet kezd egyre súlyosabbá válni nála...

Ha itthon vagyok, folyamatosan rajtam tartja a szemét, követ, istápol, felügyel, fogdos, simogat, kiigazít, mint egy öt évest. Az őrületbe kerget!

Minden áldott este, mikor alszunk, hozzám bújik, ami még mindig nem lenne baj, ha közben nem csak személyes térhez, de levegőhöz is jutnék. Gyakran napokat nem vagy alig alszik, mert a munkám miatt van, hogy el kell utaznom másik városba (ne adj Isten, másik országba - na akkor kész cirkusz van!). Egyszerűen azért, mert aggódik,olyankor is folyamatosan hívogat. Múltkor megbetegedett, muszáj volt ágyban lennie, és azon kesergett, hogy nem tud rólam (és nem a 4, illetve 6 éves fiainkrol!) gondoskodni...


Nem tudom, hogyan hangzik ez így most leírva, talán nem olyan szörnyűnek, mint amilyen, de higgyétek el, marha idegesítő. Beszélni nem lehet vele, mert elkezd bőgni és mentegetőzik, hogy ő csak azért csinálja, mert nagyon-nagyon-nagyon szeret engem. Én viszont felnőtt férfiember vagyok, nincs szükségem ilyenfajta és mennyiségű istápolásra és féltésre.


Arra gondoltam, felhozhatnám neki a szakértői segítség lehetőségét, de mivel képtelenség vele normálisan kommunikálni, tanácstalan vagyok.

Hogyan cselekednétek a helyemben? Mivel próbálnátok meggyőzni őt, hogy már túlzás, amit művel?



2017. jan. 23. 14:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Vedd rá, hogy keressen munkát, legalább 4-6 órában, talán kicsit elterelné a gondolatait, ismerkedne, jó lenne ha programokat csinálna a barátaival stb. Esetleg a családja nem tud vele beszélni?
2017. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy egy újabb gyerek megoldás a problémára, főleg ha a nejed ennyire paranoid, a gyerek lelki fejlődését is hátráltatja egy mindenen stresszelő kiegyensúlyozatlan anyuka. Nem mellesleg azért nem vállal az ember gyereket, hogy lekösse valamivel a szabadidejét vagy hogy lelkileg egyenesbe jöjjön általa. Pont fordítva szokott lenni. Ti dolgotok csak mondom, nem biztos hogy ezzel helyre állna a lelki békéje.
2017. jan. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Anyósom is beszélt vele, apósom is, egy kis ideig hallgatott rájuk és akkor abbamaradt ez az egész túlféltés kb. egy hétre. Utána megint beszéltek vele, akkor már rájuk sem hallgatott, csak ugyanaz a lemez ment, mint nálam: sírt, hogy ő mennyire szeret engem.

A gyerek csak egy ötlet volt, nem több.

2017. jan. 23. 17:57
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Nőként írom. Ez sajnos súlyos kötődési probléma. Végtelen onbizalomhianybol fakadó gondoskodásba bujtatott kontroll és féltékenység.

Meg ha tuzszeresz lennel sem lenne érthető. És mindem tiszteletem a tied a birka türelmed miatt.

Egyedül nem fog elmenni sehova, mert nincs betegség tudata. Csak együtt tudsz vele, ahogy mar írták. Es onnan egy idő után vezet neki út tovább.

Lehet a múltjában vm nagy lelki sérülés, hogy elveszitette azt, akihez nagyon kötődött, vagy megrendült a bizalma. Ez lehet nagyon pici korban. Vagy akár már az is, hogy nagyon korán beadtak bolcsibe, még ilyen is okozhatja.

Ki kell derítenie szakembernek. Sok sikert!

2017. jan. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem szimplán szorongásról van szó. A nők elég nagy hányada szenved ilyesmitől, illetve ennek enyhébb, vagy súlyosabb formájától. Álltalában irnak rá xanaxot , oszt jónapot (ha rendszeresen szedi, akkor használ is elvileg, bár az egyik ismerősöm-aki hasonló kaliber, állítása szerint akkor is használ, ha csak akkor szed be párat, ha rájön az 5perc)

Amit az előző irt épp ezért nem igaz. A szorongás kivetülése már az, amit csinál. Ha te nem lennél neki, akkor mondjuk a testvérével, vagy xy hozzá közel álló emberrel csinálná ezt.

2017. jan. 24. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%
Jól mondta előrébb valaki, lehet, hogy ez nem valódi féltés, csak irányítási kényszer és így csomagolja. Tudni akarja, hogy pontosan mikor mi történik veled, rögeszmésen fél, hogy lemarad valamiről veled kapcsoaltban.
2017. jan. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelmű, ez beteges konrollmánia. Mostohaanyám volt hasonlo, hát az ember meg tudott örülni töle. Azt javaslom, vidd el szakemberhez, ha pedig nem hajlando, valahogy kényszeritsd, akár zsarolással. Csubya dolog, de a saját - és a család - érdekében muszáj! kezeltetnie magát. Ez már csak rosszabb lesz, ne várd meg, míg hülyeséget tesz.
2017. jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne, hogy fokozatosan lett ilyen vagy hirtelen. Ha hirtelen, akkor mi történt közvetlenül előtte?
2017. jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A feleséged viselkedése tényleg beteges.

Ilyen fokú féltést nem is nagyon lehet elviselni, gondolom, nagyon fárasztó számodra.

Tudat alatt talán azért félt, mert nélküled ő senki, ezt úgy értem, hogy te tartod el, nincs munkája, nem tudna a lábán megállni.

Én a helyedben mindenképpen kezelésre mennék, akár párterápiára mennék el vele, akár elvinném egy pszichológushoz, vagy egy pszichiáterhez.

Ezenkívül ragaszkodnék hozzá, hogy keressen munkát, a betegségéhez az is hozzájárul, hogy van rá bőven ideje, hogy agyaljon, veled foglalkozzon.

Sok sikert!

2017. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Szerintem fokozatosan alakult ki nála, eddig nem volt ennyire rossz a helyzet. :/
2017. jan. 25. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!