Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért mennek ilyen hamar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mennek ilyen hamar tönkre a házasságok?

Figyelt kérdés

Mai nap 2 ismerősömről is megtudtam, hogy 1 év után válnak, mind kettő esküvőjén ott voltam egy éve.

Teljesen lesújtott és megdöbbentett ez a hír, mert tök szép házasság volt, tökre szerették egymást úgy láttam őket.


De egyre több válást hallok, szinte a mostani házasságok 80%-a tönkre mennek egy-két év után, Miért és régen miért nem ennyire?


2017. ápr. 21. 09:46
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
Egyébként indítványoznám, hogy az esküvő mellett/helyett a válás is hasonló nyilvánosság és külsőségek mellett zajoljék. :)
2017. ápr. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer már jópár éve voltam egy esküvőn.

Az polgárin szép beszédet mondtak. Ott hangzott el a következő mondat:


"A házasság olyan mint egy kincsesláda, de hogy abból kincseket tudjunk kivenni, előbb bele is kell raknunk azokat. "


Szerintem nagyon sokan csak kivenni akarnak, úgy ahogy az élet minden területén ez jellemző hogy mindenki csak kapni akar de adni, vagy tenni a dolgokért már nem.


Szerintem ezért megy tönkre sok kapcsolat, házasság!

2017. ápr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Szergej55 ***** válasza:
44%
Régen nem volt más választásod. Ha nő voltál, kellett aki eltartson a terhesség ideje alatt és szülés után, a férfinak pedig szüksége volt arra, hogy az asszony rendben tartsa a házat és az udvart. A gyerekeket együtt kellett nevelni, különben kinéztek a közösségben, nagyon rossz házasság esetében is legfeljebb különélés valósulhatott meg, mert felbontani csak a pápa tudta volna. Ma az egymásra utaltság megszűnt, a házasságnak csak a formális oldala maradt meg, mi meg szépen pusztulunk, persze más miatt is, de ez vastagon benne van.
2017. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem miért kell idealizálni nagyanyáink korát.Csak ők nem válhattak el, mert meghurcolták volna, mára pedig beletörődtek a boldogtalanságba. Ma elválhatnak, ennyi a különbség.
2017. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
98%

En kiegeszitenem a szuloi mintakkal.Egyre tobb valas van az oseink kozott is,az egyszulos csaladokban felnevelt gyerekeknek valahol ez a normalis,rengeteg celebnonk (egyedulallo anya) nyilatkozza h egyebkent ot is az anyja nevelte fel egyedul es lam mi lett,hisz felnott es most majd o is megmutatja hogy lehet ezt egyedul is.A gyerekeknek nincs hiteles anyakepuk es hiteles apakepuk.Exemet elhagyta az apja kicsikent,nekem meg bizonygatta h o azert akar jo apa lenni mert nem kapta meg.Nem birt ki 2 evet ugyanugy lelepett mint anno az apja.

Regen is voltak felrelepesek,nem kell messzire mennem,sajat apamnak szeretoje volt,raadasul a csaj megkattant es hivogatott es kovetett minket evekig miutan apam bevallotta es veget vetett neki.Anyam kitartott mellette,ketten egyutt ujraepitettek a kapcsolatukat,iden voltak 35eves hazasok. Regen bun volt elvalni,megprobaltak megjavitani.Az idosek,a csalad ott volt es megmosta az illeto fejet,tanacsokat adott es igyekezett visszaterelni az eltevelyedettet vagy aki elveszitette a hitet a sajat hazassagaban,nem zavarta el rogton valni.

Van az a pont, amikor elkerulhetetlwn egy valas,de manapsag sok esetben mar akkor a birosaghoz szaladunk ha elkezd rancosodni a parunk es talaltunk egy hamvasabbat.

Mindenki elfelejti h o is oregszik,o sem lesz szebb,kevesbe rigolyas,szerintem sokkal szebb dolog egy ember kezet szorongatva vegigmenni az egesz eleten es nagyobb buszkeseg lesz az ut vegen megveregetni egymas vallat h megcsinaltuk Papa,mint visszatekintve azt latni h szalltam agrol agra szenvedelyt keresve mig vegul a kutyanak sem kellettem mar.Nehez belatni h nem csak szenvedellyel mukodo kapcsolat lehet a jo kapcsolat,hanem mely szereteten,elfogadason es tiszteleten alapulo is es lehet becsiccsentve agybanpezsgozes kozben vegigtelefonalni a haveri kort hogy megszuletett az elso unokank,nagyszulok lettunk (szuleim megcsinaltak).Meg van ezeknek az eletfazisoknak is a szepsege es hogy szemtanuja van az eletunknek,aki lat bennunket elejetol a vegeig.

2017. ápr. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

"mára pedig beletörődtek a boldogtalanságba"


Vagy esetleg megpróbáltak máshogy változtatni...

2017. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
96%

Férfi létemre majdnem megkönnyeztem a gondolataidat, 25.!


Anyámék és nagyszüleim is MEGOLDOTTAK olyan kríziseket, amiktől sajnos ma mindenki menekül és esze ágában sincs még csak elgondolkodni sem a megoldáson.

Sokkal kisebbekért azonnal válnak, sajnos.

2017. ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
74%
Nekem mar ferjhez menni sincs kedvem, nincs megfelelo, aki meg jo lett volna, az is eldobott, ahelyett, hogy megjavitottuk volna a problemat. Biztos, hogy nem fogok tudni ferjhez menni. Ilyen kilatasok vannak sajna.
2017. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
38%
Én a szüleim példáján okulva szinte biztos, hogy nem fogok házasodni.
2017. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
92%

Erre nincs egy válasz. Több válasz is lehetséges.


-alapból össze sem kellett volna házasodniuk, mert már maga a kapcsolat is problémás volt.


Végül mégis összeházasodtak, mert milyen dolog ha nem...(ismerek ilyet), aztán 1 év múlva váltak is mert az asszony már nem bírja elviselni a férjét aki még mindig alkesz, (már a kapcsolat alatt is az volt) és kiosztott pár pofont is az esküvő óta. 8 év együtt járás, ebből 4 év együttélés nem volt elég, hogy kiismerje a férjet.


- az egyik fél tudatosan becsapja a másikat a párkapcsolat alatt, a jövőbeli tervekkel kapcsolatban


Mint pl majd összeházasodunk és lesz gyerekünk, aztán hopp, esküvő után mégsem akar gyereket az egyik fél. Én speciel nem ragaszkodtam soha a gyerekvállaláshoz annyira, hogy ezért váljak, viszont van akinek a gyerek fontosabb. Ez is érthető, főleg akkor, ha a másik fél tudatosan vezette félre a másikat, nem csak arról van szó, hogy valamiért megváltozott a véleménye a témában.


-vannak akik nem alkalmasak házasságra, mert egyszerűen nem monogámok, megunják egymást pár év alatt, mást keresnek, hűtlenkednek, szeretőt tartanak, nem tartják be az esküt amit tettek, vagy eltávolodnak egymástól, mert egyik sem tesz semmit a kapcsolatért. Van aki próbálná menteni, de a másik fél nem veszi a lapot, nem érzi úgy, hogy baj lenne, vagy nem akarja észrevenni, elkényelmesedetnek, készpénznek veszik a másikat stb stb.


-nekem pl sok olyan ismerősöm van, de tényleg sok, akik évekig teljesen jól megvoltak házasságban, vagy anélkül, aztán miután jött a gyerek, a legtöbben már az első szülinapján nem voltak együtt, szakítottak, válófélben voltak vagy el is váltak. Mások 2-3 évvel a gyerek után mentek szét. Egy kezemen meg tudom számolni azokat az ismerőseimet akik együtt maradtak már minimum iskolás korú gyerekkel.

Vannak férfiak akik nem tudják kezelni a megváltozott helyzetet, olyanról is hallottam aki megundorodott a feleségétől szülés után, és soha többé nem nyúlt hozzá, el is váltak, volt aki bepánikolt a felelősség miatt, vagy mert megunta a papásmamást, és lelépett másik nővel, gyerektartást nem fizet, az egyik kisgyerekét nem látta évek óta, a másikat egyáltalán nem stb stb. És vannak nők akiknek csőlátása lesz, és elfelejtik hogy van egy férjük is, már csak a gyerek érdekli őket és a párjukkal nem törődnek, a kapcsolat pedig tönkremegy.

Olyan párt is ismerek akik 8 év házasság után azért váltak el, mert a férjnek nem tetszett, hogy a felesége meddő, és amikor még javában lombikoztak (sikertelenül), amikor a pasi már együtt volt valakivel akit teherbe is ejtett. Mikor kiderült, hogy megint nem jött össze a gyerek, a férj elhordta a nőt mindenféle selejtnek, borította a bilit a másik nőről, közölte hogy boldogan várják a kisbabájukat," majd megkapod a válási papírokat "és lelépett.


Sok oka lehet annak, ha végül szétválik egy pár. Sem az élettársi kapcsolat, sem a házasság, de még a közös gyerek sem garancia arra, hogy egy életen át passzolni fognak egymáshoz, hogy mindig tenni fognak a kapcsolatukért és hogy kezelni tudják a kialakult problémás helyzeteket. Nagyon sok múlik a hozzállásukon, és hogy kinek mi fér bele a házasságba.


Régebben szégyen volt elválni, és megbélyegezték azt aki megtette, de ugyanúgy voltak boldog házasságok élethosszig, és olyanok is ahol az asszonyt verte az alkesz, vagy nem alk. férje, és vagy orrba-szájba csalta fűvel fával. Ma már más világ van, senkit nem érdekel ha valaki elvált, nem kényszerülsz bele egy nem kívánt kapcsolatba. Nincs ilyen jellegű diszkrimináció. Tény az is, hogy nem sokan tesznek azért, hogy ne legyen elhidegülés, és hasonlók...csak válnak ha megtörténik, mondván majd lesz más.


Egyébként lehet, hogy egyéni vélemény, de pl én nem maradnék együtt hűtlen emberrel. Igenis válnék 1, de 20 év házasság után is. Lehet lepontozni érte ha jól esik, de akkor is így van.

2017. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!