Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért mennek ilyen hamar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mennek ilyen hamar tönkre a házasságok?

Figyelt kérdés

Mai nap 2 ismerősömről is megtudtam, hogy 1 év után válnak, mind kettő esküvőjén ott voltam egy éve.

Teljesen lesújtott és megdöbbentett ez a hír, mert tök szép házasság volt, tökre szerették egymást úgy láttam őket.


De egyre több válást hallok, szinte a mostani házasságok 80%-a tönkre mennek egy-két év után, Miért és régen miért nem ennyire?


2017. ápr. 21. 09:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

"senkit nem érdekel ha valaki elvált"


Hát, ezt nem tudom, pontosan hogy értetted... de amikor pl. egy 20 éves csaj azzal jön, hogy ő elvált, akkor onnantól nehéz dolga van, hogy komolyan tudjam venni.

2017. ápr. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
76%
Mindig arrol almodtam, hogy ferjhez megyek. De most mar latom, nincs ertelme.
2017. ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Miért mennek tönkre manapság a kapcsolatok?

A járások 90%-a szakítással végződik.

Az élettársi kapcsolatok 80%-a szakítással végződik.

Bezzega nagyi


Egyre több tini szakít a pasijával 2 hét után.

Bezzeg a Maris 50 évvel ezelőtt.. Neki 15 évesen csak a Béla volt.


Régen.. ne idealizáljuk ezt túl. Helyrehozták? Na erről kellene egy jó kis kutatást végezni, lehet kiderülne h a mamik 80%-a vált volna, ha megtehette volna...


Ma miért? Azért válnak, amiért szakítanak. A különbség, hogy ez be van jegyezve, erről van statsztika, ezt lehet követni.

Miért nem azt kérdezik folyton, hogy az együttélő párok 80% miért költözik szét 1-2 éven belül? Miért a házasokat kell állandóan csesztetni?

2017. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

31.


Úgy értettem, hogy nem kap olyan kiközösítést egy manapság elvált ember, mint a nagyszüleink korában, de ezt le is írtam, hogy semmiképp nem olyan a megítélése egy ma elvált embernek, mint régebben. Általánosságban írtam. Ezen mi nem volt világos?

Anno mikor ismerkedtem, én is láttam sok csajnál, hogy 23 éves-1 gyerek-elvált, 24 éves-2 gyerek-elvált, 21 éves-1 gyerek elvált stb. Ez van. El nem ítélek senkit, mert nem tudhatom miért váltak el. Csak én pl nem kezdtem volna elvált emberrel kapcsolatot.

Egyrészt azért, mert az ilyenek jó része megkeseredett, és a csalódottságát, frusztrációját a tönkrement házassága, a rossz párválasztása miatti fájdalmat, feszültségeket az új párján vezeti le (pl egy pasi akit megcsalt a felesége, ezért soha többet nem házasodik mással sem, hiába másik nővel van együtt, aki nem tehet az ex qurvulásáról). Másrészt azért nem kezdtem volna elvált férfival, mert én még nem voltam házas korábban, és azt akartam, hogy azzal akivel összekötöm az életem ilyen módon, szintén én legyek az első.

2017. ápr. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
18# ezzel baromira nem tudok egyetérteni. Te elolvastad amit írtál? Tényleg jobb lenne ja most két pici gyerekkel maradtál volna egyedül mert a rózsaszín ködben "összehoztátok" őket de apa szórakozni akar és lecarja őket? Egyik veglet sem jó. A rózsaszín köd után kéne gyereket vállalni de csak akkor ha még megvan a szerelem. A kettő szerintem nem ugyanaz.
2017. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Mert nem akarják megjavítani,a problémákat megoldani, nem akarnak felelősséget vállalni, nem kell az elköteleződés.

Saját példámat említve, frissen elváltként, a volt férjem végig hazudott, ígérgetett, 3 gyereket akart.Aztán az egy is teher volt neki, ő maga mondta.Csak saját vágyai, elvárásai voltak, nem volt kompromisszumkész.Nem lehetett vele semmit megbeszélni, megoldani.Végül megcsalt, ekkor léptem.Ezt már nem tűrtem el.

Most épp a 3.esküvőjére készül.

2017. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
#utolso,detto csak en a masodikat vartam kozben.Neki mar meg volt 3.eskuvo es ott is szuletett mar gyereke.Van aki nem erzi ezeknek az igereteknek a sulyat.A nagy baj az h szentul hiszi h alkalmas ferjnek es apanak,pedig egyik hozzaszolo jol irta,nem valo mindenkinek.
2017. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

36-os vagyok.Én jártam pszichológushoz is,ő is azt mondta, hogy a volt férjem alkalmatlan párkapcsolatra is és apának is.Sok férfi megreked gyermeki szinten.Az én exeméknél is már úton a gyerek.Ő is, a nő is 40-es. Nem kommentálnám...

Kedves Utolsó minden jót kívánok Neked! Legközelebb jobban választunk.

2017. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Nálam ugyan még érik a gondolat,de elmondom,mi a gond. Mi 18 éve vagyunk együtt, 11 éve házasok. Sokminden volt ezidő alatt, de amire rájöttem: nem szabadott volna gyereket szülnöm a férjemnek. Féltékeny a saját gyerekére, mert rá kevesebb figyelem jut. Soha nem vette ki a részét a gyereknevelésben, a háztartásban. Most, hogy én is teljes műszakban dolgozok, mellette közel 40 évesen egyetemre járok, hogy több pénzünk legyen, ugyangy elvárja, hogy csak körülötte ugráljak. Csak miután hosszú évek alatt cselédnek használt, mert hát ugye az a nő dolga, hogy mosson,főzzön, takarítson, 2-3 munkahelyen dolgozzon, gyereket neveljen, este meg legyen a világ legjobb k...vája, kezdtem másként gondolkodni. Miután évek óta nem ölelt meg, nem csókolt meg csak úgy, minden szándék nélkül, nincsenek közös programjaink, semmit nem csinálunk együtt, ennek tetejére tavaly a szülinapom után beleközölte az arcomba, hogy nem szeretlek és nem tartalak nőnek. Ugyanis 2 betegség miatt híztam 15 kilót és képtelen vagyok lefogyni. Na ezek után már nekem sincs kedvem tenni ezért a kapcsolatért semmit. Most már nem kívánom szexuálisan és szinte minden kapcsolat megszűnt köztünk. Élünk, mint 2 lakótárs. És inkább elválok, hogy a fiam ne ezt a mintát lássa, ne ilyen legyen majd a párjával.
2017. ápr. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Egyrészt én úgy gondolom, hogy régen is rengeteg rossz házasság volt, csak nem váltak el, mert az szégyen volt.

Manapság pedig az emberek egyre nehezebben alkalmazkodnak, sokan gondolkodnak úgy, hogy ők senki felé nem tartoznak semmivel, mindenben azt kell tenni, ami neki megfelel, pedig egy házasságban alap, hogy egymáshoz igazodunk és figyelembe vesszük a másik igényeit is.

2017. ápr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!