Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan közöljem a férjemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan közöljem a férjemmel hogy beteg vagyok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk házasok. Az igazság az, hogy nem élünk jó házasságban. A férjem szerint minden rendben van, de én tudom, hogy vannak kisebb-nagyobb hiányosságok. Jelenleg az ő jövedelméből élünk, vendéglátással foglalkozik már vagy 10 éve. Mióta együtt vagyunk elvárta azt, hogy nála dolgozzak, mint pincér. Hozzáteszem, hogy a végzettségem klinikai laboros. Tehát köze kb semmi a vendéglátáshoz. Észrevettem magamon, hogy akármikor van rendezvény, annyira bepánikolok és rosszul vagyok, hogy minden egyes alklommal be kell vennem rá gyógyszert (nyugtatót). Annyira eluralkodik rajtam a megfelelési kényszer, hogy már rendezvények előtti napokon alig tudok aludni. És ezt észrevettem pl egy nagyobb bevásárló közértben is, hogy rosszul leszek, ha látom hogy sokan vannak bent. Elmentem orvoshoz és egyértelműen pánikbetegséget állapítottak meg, ez miatt van a magas pulzusom is, ami általában 120, de ha rámtör a pánik 170-80 is. A férjem annyira nem foglalkozik az ilyennel,munkamániás, hogy nem érdekli, azzal jön, hogy én csak dolgozni nem akarok, pedig nem erről van szó, mert előtte is dolgoztam a szakmámban, csak sajnos miatta váltottam. Mit kellene tennem? Életem végéig dolgozzak egy olyan szakmában, amitől kb rosszul vagyok csak azért,mert a férjem ezzel foglalkozik? Ja és ha mondanám neki, hogy voltam orvosnál ez miatt, biztosan kiakadna. 28/n

2017. máj. 20. 10:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
97%

A ti házasságotokban egyértelmű,hogy a férjed a domináns, Te pedig teljesen alárendeled magad az Ő akaratának. Ez vélhetőleg így alakult ki, megszokhattátok, a férjed természetesnek veszi, Te pedig elfogadtad, és nem emeltél szót ellene sosem.


Most itt az ideje,hogy tiszta vizet önts a pohárba. mond el Neki a betegséged (amit azonnal meg kellett volna tenned) és azt,hogy Te mennyire nem szereted. nem bírod végezni ezt a munkát. Legyél határozott és mond,hogy addig helytállsz, amíg helyetted nem találtok mást, de szeretnél másik, a végzettségednek megfelelő munka után nézni.

Az egészséged Neki is fontos, hiszen fiatal vagy, és a társa vagy.


Ha nem egyezik ebbe bele akkor én a helyedben nem gondolkodnék, elválnék Tőle, hiszen ha nincs tekintettel Rád, nem érdekli az állapotod, azt akaratod,nincs értelme tovább folytatni a közös életet.


Állj a sarkadra, mert ez a visszahúzódó személyiség máshol is gondot okozhat.


A betegségedre pedig figyelj oda, hiszen egészségügyi végzettséggel tudod,hogy a pánikbetegséget kezelni kell.

2017. máj. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
Én csak azt nem értem, mi értelme egy ilyen házasságnak.
2017. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
96%

Figyelj, szerintem pánikbetegség sem kell ahhoz, hogy az ember elmondhassa a férjének, hogy "drágám, elegem van, nem szeretnék tovább ebben dolgozni". Pont. Van neked saját szakmád, amit gondolom nem a poén kedvéért végeztél el...

Mellesleg pont egy ilyen vérbeli vendéglátós tudhatná igazán, hogy ez is egy olyan szakma, amit ideig-óráig bárki végezhet, de ha nem szívvel-lélekkel csinàlja az ember, tönkremegy bele először lelkileg, aztán fizikailag...

2017. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, miért vagytok még együtt.


Én sem vagyok teljesen rendben (mondjuk diagnózis még nem született, de a borderline tüneteit mutatom magamon), és a barátom pont hogy támogat abban, hogy pszichiáterhez menjek, és a gyógyulás útjára lépjek ezáltal.


Másrészt mi az, hogy belekényszerít egy munkába? Gondolom a napod nagy részét a munkád teszi ki. Sőt, mivel 40 év után tudsz nyugdíjba vonulni(amiből 32 év mindenképp szolgálati idő), az egész életed nagy részét az teszi ki.


Megéri ez neked egy olyan pasiért, akivel még csak nem is éltek jó házasságban?

Szerintem nem azt kellene elsősorban közölnöd vele, hogy te beteg vagy.

Én inkább ezt mondanám:

"Ennyi volt a házasságunk, nem vagyok boldog veled. Beadom a válópert."


21/L

2017. máj. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Az elején valahogy nem ilyen volt. Mielőtt megházasodtunk sokkal több időt is töltöttünk együtt. 3 éve kb, hogy neki csak a munka fontos, a cége fejlesztgetése, de az, hogy velem alig-alig találkozik az nem érdekli. Szerintem ez miatt is alakulhatott ki nálam ez a pánikbetegség. Hiába próbálom mondani neki, nem akarja megérteni és csak azzal jön, hogy ezek mind csak kifogások részemről, meg hogy bebeszélek magamnak dolgokat. Annyira hideg és semmi lelki dolgot nem lehet vele megbeszélni. És érzem magamon, hogy azt a hajtást én nem bírom, ami ott van, meg hát a vendéglátást nagyon nem nekem találták ki. Az a gond, hogy a szülei is engem támadnak, hogy én miért nem veszem tudomásul, hogy ebből élünk és tegyem magam jobban oda a fiuk vállalkozásában.
2017. máj. 20. 10:51
 6/28 anonim ***** válasza:
94%

Értem. Ezek szerint tipikus önérdekű csóka.

Jó dolog a célorientáltság, de azért más dolgok is számítanak az életben.

Te viszont jelen esetben egy rabszolga vagy - igen, még akkor is, ha kapsz ezért fizetést. Gyereket nem említettél, hogy lenne. Így még nem is annyira nehéz kiszállni a házasságból, mint gyerekkel.


Ha nem tudsz vele beszélgetni, akkor sajnos menthetetlen a dolog, mint ahogy gondoltam.


Jó hír viszont, hogy attól, hogy vele így megromlott a házasságod, mással még lehetsz igazán boldog. :)

2017. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Az a "durva" hogy még fizetést sem kapok érte. Gyereket meg házasság után terveztük, de azóta, kb mindig csak tologatja az időpontot...most már ott tartunk, hogy majd 4-5 év múlva. De hozzáteszem, hogy ő 39 éves már.
2017. máj. 20. 10:57
 8/28 A kérdező kommentje:
Viszont tartok attól. hogy hogyan tudnék megindulni...mert jelen esetben se munkám, se anyagi biztonságom nincs, nélküle. Sajnos elég erős függőség is van, amit ő tudatosan alakított így, viszont tudom, hogy erősnek kell lennem és meg kell lépnem az első lépést minél előbb...
2017. máj. 20. 11:00
 9/28 anonim ***** válasza:
79%
mint a 2.-k, mi értelme ennek a házasságnak? előbb utóbb úgyis el váltok nem jobb lenne előbb?
2017. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%

Gyáva vagy lépni, élsz, mint hal a vízben... jó neked mert "eltartanak". Van munkád, lakásod stb. nem fogsz lépni, mert elkényelmesedtél... nem pánikbeteg vagy hanem életképtelen.


Nem tetszik az életed, de lépni nem lépsz...


Meg is érdemled, te választottad ezt.

2017. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!