Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan közöljem a férjemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan közöljem a férjemmel hogy beteg vagyok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk házasok. Az igazság az, hogy nem élünk jó házasságban. A férjem szerint minden rendben van, de én tudom, hogy vannak kisebb-nagyobb hiányosságok. Jelenleg az ő jövedelméből élünk, vendéglátással foglalkozik már vagy 10 éve. Mióta együtt vagyunk elvárta azt, hogy nála dolgozzak, mint pincér. Hozzáteszem, hogy a végzettségem klinikai laboros. Tehát köze kb semmi a vendéglátáshoz. Észrevettem magamon, hogy akármikor van rendezvény, annyira bepánikolok és rosszul vagyok, hogy minden egyes alklommal be kell vennem rá gyógyszert (nyugtatót). Annyira eluralkodik rajtam a megfelelési kényszer, hogy már rendezvények előtti napokon alig tudok aludni. És ezt észrevettem pl egy nagyobb bevásárló közértben is, hogy rosszul leszek, ha látom hogy sokan vannak bent. Elmentem orvoshoz és egyértelműen pánikbetegséget állapítottak meg, ez miatt van a magas pulzusom is, ami általában 120, de ha rámtör a pánik 170-80 is. A férjem annyira nem foglalkozik az ilyennel,munkamániás, hogy nem érdekli, azzal jön, hogy én csak dolgozni nem akarok, pedig nem erről van szó, mert előtte is dolgoztam a szakmámban, csak sajnos miatta váltottam. Mit kellene tennem? Életem végéig dolgozzak egy olyan szakmában, amitől kb rosszul vagyok csak azért,mert a férjem ezzel foglalkozik? Ja és ha mondanám neki, hogy voltam orvosnál ez miatt, biztosan kiakadna. 28/n

2017. máj. 20. 10:37
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Szerinted, ha valaki életképtelen... akkor az azért van, mert megérdemli? Akkor azzal így kell bánni? Ne érts félre, bármennyire is annak látod, én nem vélem magam annak, csak tudod én ha valakin látom ,hogy segítségre szorul, akkor igyekszem nem még én is egyet belerúgni, hanem segíteni rajta, a tőlem telhetőt. No de nem vagyunk szerencsére egyformák.
2017. máj. 20. 11:27
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

Fizetés néklkül dolgoztat halálra??

Erre inkább nem mondok semmit... Max annyit hogy egy dolog hogy néha szívességből, vagy szükségből besegítesz, és egy másik az hogy állandóan muszájból.


Van egy szakmád, kezdj el nézelődni. Vagy ha nem abban akkor bármi másban. Szüleid élnek még? (fiatal vagy, vagyis feltételezem igen) Költözz haza, úgy keress munkát. Ebbe bele fogsz roppanni, amiért szintén te leszel a "hibás"

2017. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Bence_ ***** válasza:
92%

Van egy igényed amit elnyomsz.

Csinalhatod de büntetlenül nem tojhatsz a fejedre. Betegséged is ezért alakult ki.

Döntsd el, hogy szeretnél élni. Mártírként, egy idő után még betegebben vagy lépsz. Ezt lezarod, pár év alatt rendben szeded magad és mondjuk 33 évesen meg szülőd a gyereked egy értelmes, szerető családban.

Utóbbi feltétele, hogy megszeresd magad.

2017. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
47%

Ismerek épp elég ilyen gyáva nőt, mint te... pontosan tudom, hogy milyen vagy...


Az ilyenekben bele kell rúgni, hogy észhez térjenek, különben csak tovább élősködnek és csak adják az "ártatlant".


A te érdeked, hogy valaki felnyissa a szemed, hogy ne az áldozati bárányt játsszad... hanem állj a sarkadra...


Ha meg nem teszed... akkor ne rinyálj és örülj annak, ami van.

2017. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Sajnos a szüleim nyakára nem költözhetek, megindulni a semmiből meg hogyan? Tudom, hogy meg kell tennem, csak nem egyszerű :( Nálam nincs szülői támogatás, nem azért, mert nem akarnak, hanem mert nincs miből. Viszont tudom, hogy ha válás lesz a férjem, kb az utcára fog kirakni kb a ruháimmal max. De majd csak túlélem, valami csak lesz. Ezt tudom, hogy én szúrtam el..
2017. máj. 20. 11:35
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

Hogy-hogy nem tudsz elmenni a szüleidhez? Egészségügyben szerintem gyorsan találsz munkát (bár javítsatok ki, ha tévedek, de úgy tudom hiány van) és beleadsz nekik simán a rezsibe. A többit pedig elkezded gyűjtögetni egy albérletre vagy lakásra.


Inkább élnék egy pár hónapot kicsit bizonytalanul, mintsem, hogy egy olyan kapcsolatba legyek, ahol teljesen lesz@rják, hogy mi van velem, dolgoztatnak és még az egészségem is rámegy az egészre. Na nem...


Olvasni is rossz, könyörgöm állj a sarkadra.

2017. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Bence_ ***** válasza:
88%

Igen, nehéz lesz magadon valtoztatni. Sok-sok munkád lesz benne.

Ezért teszik oly kevesen.

Mert kényelmesebb belehalni mint saját magán változtatni.

2017. máj. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
80%
Erre az esetre pontosan illik, hogy azért nem lépsz, mert nem fáj még eléggé.
2017. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
84%
#10-15 válasza ha nyers is, de tartalmaz valami kis igazságot. Látod a problémát, már elképzelésed is van a megoldásra, de nem lépsz, ezzel nem lehet mit tenni. Csak Te tudod elindítani az egész folyamatot, válással, költözéssel, mi itt hiába próbálnánk segíteni, nem fogjuk tudni helyetted beadni a válópert. Az anyagi függőség nehéz dolog, de még mindig jobb mintha gyereketek lenne... Pár hónap bizonytalanság még mindig jobban megéri, mintha az egész életedet kellene így leélni.
2017. máj. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
81%

Én megértelek, és nagyon sajnállak, mert tudom, min mész keresztül. A pánikbetegség, szorongás, depresszió a boldogtalanság miatt van és most úgy érzed, megbénít, de ha nem akarsz szó szerint belehalni a boldogtalanságba, akkor lépned kell. Én nem tudok mást tenni érted, mint elmondani neked, én mit tennék a helyedben.

1. Beszélned kell vele, ha nem vagy rá képes, írd le. Nem tudom, be vagy-e jelentve nála, ha igen, gondolom minimum bérrel. Miközben keményen dolgozol, de táppénzed, gyesed, nyugdíjad, minden ebből a bérből lesz. Hogyan szülnél így gyereket? Már így is ki vagy szolgáltatva neki, akkor szó szerint a rabszolgája lennél. Ne tedd! Ennek az embernek és ilyen kapcsolatba gyereket nem! Amúgy sem vagy erre kész állapotban.

2. Mondd el neki, hogy elkezdtél keresni az egészségügyben állást és csak addig vagy hajlandó ezt tovább csinálni amíg nem találsz te más munkát. Mondd el, hogy neked ez így nem jó, te ettől szenvedsz, és ne a betegségeddel akarj rá hatni, mert az csak zsarolás. Mondd el, hogy változtatni fog és vagy támogat ebben,vagy te mész el.

3. Beszélj a szüleiddel. Hamar találsz majd munkát, haza adsz a pénzből, de hozzájuk kell költöznöd átmenetileg, mert el kell indulnod valahonnan. Ha nem pont a szakmádban kapsz, hanem eü adminisztrációban vagy hasonlóban az sem baj, csak kezdd el valahol.

4. Mondd el magadnak minden nap százszor, hogy szeretem magam, én egy értékes ember vagyok és megérdemlem a boldogságot. Nem viccelek, pár héten belül érezni fogod a hatását, ha nem csalsz.

5. Az a baj hogy most nem te irányítod az életedet, és ezen változtatnod kell. Lesz majd valaki akivel kölcsönösen, szeretetben,egyenlő partnerként tudsz majd létezni, de ehhez a legjobb, legegészségesebb önmagadat kell nyújtanod.

6. Ne zsarold őt érzelmileg, mint mondtam korábban. Ne vádaskodj, ne cirkuszolj. Mondd el érhetően hogy mit szeretnél, mi a terved és kérdezd meg hogy akar-e így veled együtt lenni, vagy sem. De én már meg sem kérdezném, mert mindig vissza fog húzni.


Ne félj a szabadságtól. Ennél amiben most vagy, minden jobb!

2017. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!