Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Létezik hosszú távon is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik hosszú távon is működő párkapcsolat (több mint 10 év)?

Figyelt kérdés
Sajnos egyre kevésbé tudok hinni a kapcsolatokban. Ha ti legalább 10 éve jól működő párkapcsolatban vagy házasságban éltek, vagy ismertek ilyen párokat, leírnátok nekem, ti/ők hogyan csináljá(to)k? Hogy oldják meg a problémákat, hogy előzik meg, hogy elmúljon a vonzalom, megszűnjön a szex, megutálják, megcsalják egymást?

2017. szept. 25. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
En meg fiatal vagyok, a jelenlegi leghosszabb kapcsolatom meg csak ket eves, de siman el tudom kepzelni, hogy lesz 10 is. Persze az meg sok ido, szoval ki tudja. Mindket szulom 10+ eves kapcsolatban el, nem tudok egyik fel reszerol sem megcsalasrol se utalatrol egyikuknel sem. Szerintem bizonyos kor utan az ember felfogja, hogy egy uj kapcsolat csak az ujdonsag varazsa miatt jo, igazabol ugyanolyan lesz idovel mind es csak felesleges energiapazarlas mindig az ujat hajszolni. Nyilvan ha konkretan megutaljak egymast, akkor el kell valni, de ha szimplan mar nem uj es izgi az egesz, akkor nem.
2017. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Jön magától, ha két ember összeillik.

Veszekedés csak nagyon ritkán van, olyankor nincs személyeskedés, sértegetés. Akinek gondja van valamivel, azt normális hangnemben előadja, megoldjuk.

A házimunka feleződik, kb. Mindenkinek van feladata, sok esetben együtt csináljuk, pl. a kerti munkát.

A gyereknevelés is csapatmunka, nagyon fontos, hogy a nevelési elvek azonosak legyenek.

A pénzügyi kultúránk is hasonló. Közös kassza, nagyobb kiadások közösen tervezve, spórolósak vagyunk. Nem szoktunk anyagiak miatt veszekedni.

És nem utolsó sorban a szex: hasonló szexuális étvágyunk van, összeillünk. Rendszeresen kerítünk időt rá, kipróbálunk ezt-azt, nincs elfolytott titkos vágy.

De szerintem a legfontosabb: a beszélgetés! Órákig tudunk beszélgetni bármiről, odafigyeléssel. Munkáról, hétköznapi dolgokról, pletykálunk, politizálunk, filozofálunk, álmodozunk.


Az udvarlást, odafigyelést, a jó szexet, a minőségi együtt töltött időt tudatosan lehet alakítani. A többi jön magától.

2017. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%
Ahogy mondani szokták, 10 még gombócból is sok. El nem tudom képzelni, hogy lehet valakit tíz éven keresztül elviselni. Szerintem totál az idegeimre menne, és természetellenes dolognak tartom ennyi ideig leragadni valakinél. Szüleim is kezdtek egymás idegeire mikor még kicsi voltam, és szerintem a legtöbb ilyen hosszú kapcsolatot legfeljebb az anyagi érdek tart össze.
2017. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Én még értelemszerűen fiatal vagyok +10 éves kapcsolathoz (24 vagyok, bár már azért több éves a kapcsolatom, 10 még nincs), viszont pl szüleim korosztályában alig van 1-2 ember, akinek nincs normális, 10-20 éves kapcsolata.

Úgy oldják meg, hogy foglalkoznak egymással. Nyilván ha csak ülsz, és csak úgy létezel a párod mellett, akkor elmúlik a szerelem, megunod, stb. Ők viszont szerveznek közös programokat, esténként leülnek és beszélgetnek egymással, meglepik egymást, stb. A megcsalás ellen meg növesztettek gerincet és ennyi. Tesznek érte, hogy működjön a kommunikáció. Nem heccből házasodtak, 2 hónap után, mert az "cuki szokás".

Kb ezek nem voltak meg azoknál, akik elváltak.

2017. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg 10 évnél hosszabb ideje tartó kapcsolatot látok, ami tartalmasabb és értékesebb mint néhány friss kapcsolat.
2017. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 20 év
2017. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11 éve vagyunk együtt. Jól működünk egymás mellett. Alapnak van egy közös értékrendünk, közös múltunk és közös céljaink. Elfogadjuk egymást olyannak, amilyenek vagyunk. Egyikünk sem akarja megjavítani a másikat, nem várjuk el, hogy a másik változzon a kedvünkért. Mind a ketten a saját fejlődésünkre koncentrálunk, igyekszünk jó társai lenni egymásnak. Ha probléma van, azt higgadtan kezeljük. Nem keresünk bűnbakot, nem a múlton rágódunk, hanem a megoldásra koncentrálunk. Egyikünk sem ragaszkodik a saját igazához, nem érezzük vereségnek, ha a másik javaslata lett a nyerő. Meggyőződèsem, hogy a vonzalmat lelki, szellemi síkon lehet megtartani. Ha lélekben rendben van a pár, akkor a testi egyesülés sem lesz probléma. Oda kell figyelni egymásra, ennyi az egész. A szexet gyakorolni kell. Rendszeresen. Fáradtan is. Gyerekek mellett is. Emellett meg kell tartani a privát szférát. Időt kell hagyni egymásnak saját magunkra. Nagyjából ennyi.
2017. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

8 évnél járunk, és valami olyasmit tudnék mondani, mint a 2-es. Ez kb. jellemző ránk is. Nagyon összepasszoló személyiségünk van, hasonló temperamentum, az életcéljaink is mindig egyeztek. Alig-alig veszekszünk, még a vita is ritka, és nem azért mert valamelyikünk nyel, hanem mert nincs min, nagyon hasonlóan látjuk a dolgokat. Házasok vagyunk 4 éve, egy kislányunk is van, aki elmúlt 2 éves, sosem ingott meg a kapcsolatunk, nem volt bizonytalanság, mélypont, mindig mindent meg tudtunk beszélni, meg tudtunk oldani.

A szex nagyon jó együtt, ez gondoskodik arról is, hogy a vonzalom megmaradjon.

Hűség kérdése... nem hiszek abban, hogy van hűséges és nem hűséges típus. Ez egy döntés kérdése, el kell döntened, hogy akarsz-e a másikhoz hűséges lenni, megéri-e. Ez csúnyán hangzik, de igaz. Nyilván nem vagyok vak, láttam már olyan férfit, hogy hűha, meg a férjem is olyan nőt. De egyszerűen belegondolok abba, hogy egy kalandért nem éri meg eldobni azt az embert, akivel ennyire összhangban vagyunk, aki egyben a legjobb barátom is, és aki a gyerekem apja. Lehet rizikózni, meg azt gondolni, hogy nem tudja meg, de a lebukás mindig benne van a pakliban, és nem éri meg a kockázatot. Arról nem is beszélve, hogy tudom, mennyire szeret, én is szeretem, jó embernek tartom, nem ezt érdemli. Beledöglenék a lelkiismeret-furdalásba.

Abban is van igazság amúgy, amit az 1-es írt. Az újdonság varázsa mindig elmúlik. Ha folyamatosan az izgalmat hajszolod, a pillangókat a gyomrodban, sose maradsz meg senki mellett 1-2 évnél tovább, mert az addig tart. Aztán ahogy megszokod, ez a zsongás elmúlik, helyette jó esetben marad egy mély szeretet, a láng meg néha takarékon van, néha fellobban. Emiatt azért nem érdemes szakítani, mert az új kapcsolattal ugyanez fog történni.

Szerintem nincs nagy titok, csak tudni kell beszélgetni. Őszintén, köntörfalazás meg mellébeszélés nélkül bármiről, bármikor.

2017. szept. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az egyik előző írta. Ha az adott 2 ember nagyon összeillik, akkor gyakorlatilag jön magától. Max apróbb kompromisszumok talán szükségesek, de lehet, hogy még az sem.

Mi még csak a 8. évben vagyunk, (pontosabban 7,5 éve kapcsolatban,6 éve házasságban), tehát nincs még meg a 10 év, de az is meglesz.

Nagyon gyorsan elrepül az idő, ha jó a társaság:) Soha nem voltunk boldogabbak, mint amióta együtt vagyunk. Egyszerűen összepasszol a személyiségünk, sok bennünk a közös, szexuális téren is egyeznek az igényeink, sok időnk van egymásra, közös programokra, és mindketten eleve a monogám kapcsolatban hiszünk, ilyen beállítottságúak vagyunk. Igazi lelki társak. Nagyjából ennyi.


A környezetünkben is vannak jól működő boldog párkapcsolatok, házasságok, 10 év, 13 év, 9 év, 8 év stb stb.


Értelemszerűen nagyon hosszú kapcsolatokról még nem tudok beszámolni, mert a mi ismerettségi körünk kb a mi korunkhoz, 28-32 év köré korlátozódik. Én 31, a férjem 28 éves, szóval mi magunk sem vagyunk még elég idősek egy hosszabb kapcsolathoz. Ugyan viszonylag még fiatalon, (24-21 évesen), de nem tizenévesen találtuk egymásra, ezért nem vagyunk együtt még olyan régóta. De egy 50 éves boldog házasság is az első évekkel kezdődik:).


Viszont a szüleim együtt vannak, 35 éve. Igaz elváltak, aztán újra összejöttek, de együtt vannak:) A férjem szülei sajnos nem, 3 éves volt, mikor meghalt az apukája.:(

2017. szept. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 horvathagota válasza:
100%

Nálunk a beszélgetés és az összebújás a kulcs.

Minden este szánunk egymásra időt, amikor leülünk békességben egy pohár finom ital mellé (a gyerekek lefektetése után), és csak egymásra figyelünk. Mindent megbeszélünk, ami aznap történt velünk.

Amikor tehetjük, egymáshoz bújunk: elég egy ölelés, vagy egy vasárnap délutáni ölelkezős szundikálás.

2017. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!