Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van, hogy sok nő hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van, hogy sok nő hosszú évekig benne maradnak egy rossz kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sok nőről tudom, hogy nem boldog és utálja párját/férjét.

Már az elején látszott, ez kapcsolat rossz lesz. Ennek ellenére mégis össze jött a férfival. Állandóan panaszkodnak, ilyen meg olyan aljas mocsok disznó a párjuk. Mennyire utálja párját. Nem tudja idegileg elviselni a párját..sorolhatnám. De mégis nem szakít párjával, inkább "kényszerből" elviseli férfi, tovább panaszkodik a nő. Ilyen például: Szomszéd nő elején tudta férfi trehány lusta. Mégis össze jött vele. Lassan 3 éve majdnem mindennap panaszkodik a nő, neki kell főzni, takarítani, vásárolni, csekket befizetni, mert a párja semmit nem csinál és egész nap tévét néz. Persze a párját nem akarja elhagyni és tovább panaszkodik. Vagy a másik nő elején tudta, a férfi idegbeteg zsugori. Mégis össze házasodott vele. Állandóan panaszkodik hogy férje sajnálja pénzt tőle, betegesen spórol mindenen. Nem tudja elviselni dührohamait. Persze a férjétől nem akar elválni, inkább elviseli és tovább panaszkodik. Még sorolhatnám. Vagy elég itt GYK olvasni nem normális férjek/apákról. Miért félnek a nők elhagyni a párjukat és új életet kezdeni? Nem vágynak arra, hogy normális párjuk legyen? Megkeseredve, panaszkodva, mártírkodni, boldogtalanul jobb leélni egy életet?



2017. aug. 8. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én erre 2 lehetőséget látok. Az egyik, hogy csak azért marad a kapcsolatban, mert kapcsolatfüggő és azt hiszi, úgysem talál jobbat, fél az egyedülléttől.

A másik az, hogy talán gyerekként érte valami olyan sérelem, ami miatt olyan emberekhez ragaszkodik, akik nem bánnak jól vele, talán nincs önbecsülése, nem hiszi el, hogy megérdemli a szeretetet.

2017. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
"Mert szeretem"...
2017. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

A balfaxság nem férfi előjog.

31/f

2017. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy #1 vagyok, én az ilyen nőtársaimat nemis tudom sajnálni, mindenki maga valaszt párt magának és egy kapcsolatból bármikor ki lehet szállni. Ha nem teszi meg, akkor ne is panaszkodjon, hogy milyen szar...
2017. aug. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Annyi a titka, hogy az a mocsok disznó esténként határozottan belemarkol a hajukba és hátulról, ellentmondást nem tűrve magáévá teszi őket.
2017. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sok esetben anyagilag függenek a pasijuktól, ezt nem szabad elfelejteni, de az is gyakori, hogy a gyerek miatt(ha van) maradnak együtt. Meg aztán ott van a remény hihetetlenül erős érzése, hogy egyszer majd talán, hátha, esetleg, ne adj' Isten újra olyan lesz a szemét disznaja, mint régen :D
2017. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is maradtam benne rossz kapcsolatban. Miért? Mert 0 önbizalmam volt, és egész egyszerűen nem hittem benne, hogy lehet jobb is. Nem tudtam elképzelni, hogy valaki képes lenne engem tényleg szeretni és jól bánna velem. Meg se fordult a fejemben, hogy lehetne másmilyen is. Az akkori párom meg legalább néha jó volt hozzám, ez már úgy is több volt, mint amit előtte életem során akárkitől kaptam. Nem volt önbecsülésem.

Ennyi.

2017. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
#6 kövezzetek meg, nekem még nincs gyerekem, de sosem értettem, miért kéne együtt maradni csak a gyerek miatt, ha a kapcsolat már szar...ez a felállás kinek jó? A gyerek érzi ezt, feszültség van otthon, sokkal többet árt, hogy látja a szüleit veszekedni és olyan családmodell lesz előtte, hogy a szülők nem pusziszkodnak, nem szeretgetik egymást stb. Sokkal többet árt ez a gyereknek, mintha külön élnének a szülők, de legalább békességben(úgy mondom ezt, hogy nekem elváltak a szüleim).
2017. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben anyagi okok. Aztán egy idő után belekényelmesednek, ugyanis a rosszba is bele lehet, nem csak a jóba. Tudják, minden nap érzik a bőrükön, hogy szar, de nincs más alternatíva előttük. Ami meg mégis van, arról nem hiszik el, hogy az nekik is járhat.

Ez a "lehet, hogy nem a legjobb, de legalább ez a biztos" gondolkodás. Az emberek általában ilyenek, nem csak a rossz házasságban tengődő nők. Ennek pedig a félelem az alapja. Félnek az ismeretlentől, mert nem bíznak abban, hogy helyt tudnak majd állni, félnek mások véleményétől, mert nem tudják, kik ők és mit érnek, ezért mások ítélete alapján határozzák meg magukat.

Lépni az fog, akinek vagy felbukkan az életében egy könnyen kezelhető , kényelmes lehetőség (jellemzően egy másik férfi) vagy kellően magabiztos önmagában is (ez már ritkább), vagy már tényleg olyan élhetetlenül rossz dolga van, hogy annál már bármi jobb lehetőség, egyedül megfagyni az utcán is.

Ennek ellenére a válások javát a nők kezdeményezik. Most ez azt jelenti, hogy vagy ők a bátrabbak, vagy rosszabb dolguk van általában házasságban, jobban szorítja őket a cipő, mint a férfiakat.

2017. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Másik dolog, amikor a nők ilyen kapcsolatban gyereket szülnek. Természetesen anyuka nem érdekli hogy gyerek szenved az apjától (pl:alkesz apuka). Végül anyuka csodálkozik. Amikor gyereke lelép otthonról és megszakítja vele kapcsolatot. Utána megy a panaszkodás, mártírkodás, gyereke nem kíváncsi rá. Hány ilyet ismerek.
2017. aug. 8. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!