Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális reakció a nő részéről egy házasságban?

Figyelt kérdés

Férj azzal jön haza, hogy elbocsátották az állásából.

Feleség első mondata ez:

"És mi lesz az orvossal, az autórészlettel és a házra felvett hitellel?"

Nyilván ezek fontos kérdések, de egy feleségnek nem a férjét ért lelki sokkal kellene először foglalkozni, mint szerető házastársnak, és majd később megbeszélni hogyan tovább? Ez még nem a világ vége, és közösen szinte mindig lehet találni megoldást.


Ti mit gondoltok?



2017. okt. 7. 11:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Hát furcsa. Persze ha hónapról hónapra élnek, akkor ezek nagyon fontos kérdések.
2017. okt. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
45%
Egy elbocsajtas nem gondolom, hogy akkora lelki sokk lenne, sokkal fontosabbak ilyen helyzetben az anyagiak. Aze’ nehogymar felnott ember (ferfi, no) lelkibeteg legyen attol, hogy valamiert eppen mar nem volt ra szukseg a munkahelyen.
2017. okt. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Hogy örülök hogy én nem ilyen vagyok, és hamarabb foglalkoznék párom lelkével, mert szerintem egy férfit igenis rosszabbul érint egy állás elvesztése mint egy nőt. Mert ennek nem anyagi vonzata van, hanem munkaerői vonzata .

Illetve, örülök hogy nincs hitelünk, és nem hónapról hónapra élünk, és ennél műveltebbek és tehetősebbek vagyunk

2017. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
Az nem lehet, hogy a nő nem tudja, mennyi tartalékuk van? Mert ha tudja, hogy sok, nem aggódik, ha tudja, hogy kevés, akkor meg jogos, a bankot sem érdekli a lelki világ.
2017. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván a következő mondatban a feleség foglalkozik a férjével is, csak éppen hamarabb beszélt, mint gondolkodott.

Akinek ennyi hitele van, annak igenis létkérdés a kieső jövedelem, és az első gondolat igenis az, hogy úristen mi lesz velünk. Az már más kérdés, hogy ezt nem mindenki mondja ki hangosan.

2017. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha nagyon rosszak az anyagi körülményeitek, akkor indokolt lehet, hogy a nő hirtelen bepánikolt, de persze ettől függetlenül támogatóan melletted kellene állnia.
2017. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%

Életemben egyszer bocsátottak el, és habár nem volt hitelem meg részletem, és anyagilag sem voltam szorult helyzetbem, mégis piszok dühös voltam és ráadásul szégyenkeztem is, hogy ilyen "lúzer" vagyok. Más kérdés, hogy csak jól jártam az elbocsátással, mert új és sokkal jobb lehetőségek nyíltak meg előttem, de ezt akkor még nem tudtam.


Nyilván a leírt esetben a férj gondolataiban ugyanúgy végigfutottak azok a kérdések, amiket a feleség fölvetett, úgyhogy az elbocsátás mindenképpen egyfajta sokkot jelenthetett számára, ami érthető. Ezért kissé igazságtalan volt az asszony részéről így nekitámadni, hiszen a férj is tisztában volt a helyzettel, neki a legnagyobb gond ez az egész, mert neki kell megoldania. Szóval nem szép hozzáállás ez a nő részéről, szerintem, először biztosítania kellett volna a férjét arról, hogy együttérez vele és mellette áll, és majd valahogy úgyis megoldódik a dolog...

2017. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Ha hónapról hónapra élnek, akkor igen.
2017. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%

Teljesen normális első reakció.

Azt sehol se írod, kérdező, hogy nem volt a feleség támogató, nem állt melletted, amíg állást kerestél.

Mikor engem küldtek el, nekem is ez volt az első reakcióm. Egyszerűen azért, mert a fizetés miatt kell a munkahely. Ennyi.

2017. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
37%

Ez kb olyan mitha azt mondanám: Drágám, karaboloztam. És az elenne a reakció hogy nagyon összetört a kocsi?

Nekem is marhára szarul esne, úgy érezném hogy az anyagi dolgok fontosabbak mit én.

Teljesen mindegy hogy nő vagy férfi, ha kirúgják az embert - anyagi helyzettől függetlenül - az mindenképp trauma és elvárható a pertnertől egy empatikus reakció.

Az anyagi dolgok minden esetben pótolhatók, valahogy megoldhatók.

Egyébként a nó miért rakja abban a pillanatban a terhet a férfi vállára? Nem közös a probléma? Akkor miért várja a megoldásra a választ a férfitól?

2017. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!