Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez normális reakció a nő részéről egy házasságban?

Figyelt kérdés

Férj azzal jön haza, hogy elbocsátották az állásából.

Feleség első mondata ez:

"És mi lesz az orvossal, az autórészlettel és a házra felvett hitellel?"

Nyilván ezek fontos kérdések, de egy feleségnek nem a férjét ért lelki sokkal kellene először foglalkozni, mint szerető házastársnak, és majd később megbeszélni hogyan tovább? Ez még nem a világ vége, és közösen szinte mindig lehet találni megoldást.


Ti mit gondoltok?



2017. okt. 7. 11:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha belegondolsz egy állás elvesztésekor neked is az az első gondolatod, hogy mi lesz a pénzügyekket, hitelekkel, rezsivel stb. És csak utána jön az, hogy jajj szegény kicsi lelkemet ez most hogy összetörte, mekkora lúzer vagyok.

Szerintem teljesen jogos első kérdések a feleség részéről. Én nem hiszem, hogy egy felnőtt férfit úgy kéne pátyolgatni, mint egy kisgyereket.

2017. okt. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

#10 Ha az autós példánál maradunk, akkor kicsit módosítani kell rajta. Mondjuk, van egy beteg gyereked, akit heti kétszer kell orvoshoz hordani, és csak a kocsival megoldható.

Máris sokkal reálisabb a kérdés, hogy milyen állapotban van az autó, ugye? Hiszen a gyereked élete múlik rajta, míg a hazatérő a két lábán jön, tehát nem történt nagy baj. (Normális ember persze azért utána rákérdez, hogy ugye nincs bajod.)


A fenti példa ugyanez, ha feltételezzük, hogy nincs párszázezres megtakarítás a számlán. Tudom, hogy az itteni válaszolók mind milliomosok, de a mai "középosztály" nagy része máról holnapra él.

Nyilván tudni kéne többet a szituról, pl. milyen orvosról van szó, van-e megtakarításuk, a nő dolgozik-e, stb. De általánosságban nem lehet elítélni valakit azért, mert bevillan neki, hogy vajon milyen következményei lesznek a történteknek.

2017. okt. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
95%
#10: Látja a férjed/feleséged, hogy nem az intenzíven fekszel, hanem a nappali közepén beszélsz vele, vagyis neked semmi bajod.
2017. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
7%
Érdekesek és elgondolkodtatók a válaszok, valamint azok százalékos értékelései. Az tűnik ki belőlük - amit nagyon sokan gyanítottunk már -, hogy a nőknek az anyagiak mindig fontosabbak, mint a párjuk maga. Válaszolók többségét nem érdekli, hogy mi van a férjjel, mit érez hogy kirúgták. De ez nem is érdekes, egy férfi ne is érezzen semmit, az nem az ő dolga, hiszen a férj nem azért tagja a családnak, hogy törődjenek vele és jól érezze magát, hanem hogy a nők élősködjenek rajta, miközben ők megvalósítják önmagukat a gyerekszüléssel. Sejtettük ezt, de itt legalább nyíltan ki lett mondva a dolog. Szomorú az, hogy sok férfi fújja ugyanazt a nótát, mint a nők, mintha megjártak volna egyfajta átnevelőtábort, sikerrel.
2017. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
4%

14:

Respect! Ott a teljes igazság.

2017. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%
#14 Nincs igazad. Kétkeresős családot feltételezve: ha a nőt rúgják ki, és a férfi kérdez rá ezekre, akkor is teljesen korrekt a dolog.
2017. okt. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem teljesen normális reakció. Nem egy csecsemő már a férj, hogy babusgatni kellene őt egy olyan helyzetben, hogy elbocsátották. Mással is előfordul. Igen, sz.ar. De anyagilag is. Sőt, talán úgy a leginkább...nyilván ezért kezdte ezzel a feleség. Úgyhogy nem, én ebben semmi..de semmi furcsát nem látok. Ez az élet. Ilyen. De ebből levonni magára a kapcsolatra...semmilyen konzekvenciát nem lehet.
2017. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
egy elbocsájtásnak vannak előzményei. szerintem ez lehet normális reakció
2017. okt. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
94%

Első blikkre szinte mindenki kétségbe esik ilyenkor, hisz kiesik nem kevés bevétel, és ha nincs megtakarításuk, hónapról-hónapra élnek, vagy csak kevés van, akkor teljesen normális a reakció, hogy megijed az ember, főleg hitellel a nyakukban.

Nem azt mondta, hogy te haszontalan béna senki, mit csesztél el, hogy kirúgtak? Hanem azt, hogy úristen mi lesz a sok kiadással. A házra felvett hitel nem játék, ha nem tudsz fizetni, kiveszik alólad aztán mehetsz a híd alá lakni.

Átlag ember átlag fizetésből nem igazán tud 2 embert eltartani, nem ok nélkül dolgoznak a nők is, és a férfiak is. A fizetések alacsonyak, kivéve a politikusoké.


Ez a reakció nem anyagiasságot tükröz. A megélhetéshez nyilván pénz kell. Ez nem szól semmi másról, csak az ijedtségről, félelemről.


Miután lenyugodott mindenki, akkor persze meg kell beszélni a továbbiakat, támogatásról biztosítani a másikat, aztán azonnal neki kell állni munkát keresni, hogy ne csak az egyik fél vállán legyen az anyagiak terhe.

2017. okt. 10. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
92%

1. nyilván nem egyik napról a másikra rúgták ki, hanem tudott róla, vagy sejthette

2. ha épphogy marad hó végére kajára, akkor én sem azzal kezdem, hogy a férjemet pátyolgatom, hanem megkérdezem tőle ezeket

3. sokszor ez eléggé a világvége, mert elég ha csak 1-2 hónapig nem talál állást a másik, és eljuthatnak az "örülünk, hogy nem halunk éhen" - verzióhoz


Én nyilván nem ezzel kezdeném, hanem megölelném és hangosan csak annyit mondanék "megoldjuk", de közben igencsak járna ezeken a KARDINÁLIS kérdéseken is a fejem.


28n

2017. okt. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!