Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ugyan az a név, mint az ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugyan az a név, mint az ex feleségé?

Figyelt kérdés

A párom rég elvált, jövőre fogunk házasodni.

Az ex feleség az ő nevét vette fel (pl. Kiss Balázsné).. Én leginkább kötőjelesen szeretném, nekem nem annyira jön be, a 'né', de a páromnak a fent említett variáció tetszik.

Ez nem túl "bizarr", hogy ugyan az legyen a nevem, mint az előző nőnek?!

Mindenképp felvenném a nevét, csak nem így.

Lehet én képzelek bele sokat... de akkor is..


2017. okt. 16. 17:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Soha többé nem változtatnák nevet!

Pedig csak xy-né X Y -vagyok....

2017. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

Nem venném fel soha Kiss Balázsné formában, túlságosan szeretem a nevem. Gondolj bele, akkor minden hivatalos dokumentumban csak a férjedhez képest léteznél. Született Kovács Anna, de az mindegy, mert most Kiss Balázs felesége. Borzongató. Pláne hogy az ex is.

Ha valaha névfelvevés lesz, azt csakis Kiss-Kovács Anna formában tudom elképzelni, és leginkább úgy, hogy "nevet cserélünk", és mi leszünk Kiss-Kovács Balázs és Kiss-Kovács Anna.

2017. okt. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

És a Kissné Kovács Marika verzió? Így megmarad a "nézés" (feltéve, hogy szeretnél a kedvére tenni), de a saját neved is, és majdnem ugyanolyan, mint a kötőjeles. :)


Egyébként én tuti nem venném fel az ex nevét. Oké, senkit nem érdekel, de engem a tudat zavarna.

(Nálunk az anyukát hívják Kiss Balázsnénak, de nekem már ez is bizarr, hogy úgy hívnának, mint anyóst, úgyhogy én emiatt kukáztam a dolgot, páromnak hiába tetszett.)

2017. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%
Én férjem is Kiss Balázsnét szeretett volna, mondtam, hogy nekem ez olyan érzés, mintha a tulajdona lennék, ezért nem szeretném. Meg állapodtunk a "Kissné Tóth Máriában". Nálunk a kötőjeles verzió azért nem volt opció, mert elég idétlen összetett szót alkotott volna, olyan "Cserepes-Virág"-hoz hasonlót. :))))
2017. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
De most mi a problémád? Rádbízta, nem? Vagy véleménye se legyen?
2017. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha én Kiss Béláné lennék és válnék, kizárt h ez maradna a nevem....

Amúgy én né meg minden nélkül simán lecseréltem a vezetéknevem, hogy ha már család vagyunk, legyen ugyanaz mindenkinek a családneve.

2017. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!