Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság hete! Szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság hete! Szerintetek van értelme? Mivel lehet meggyőzni az embereket, hogy érdemes házasságra lépniük? Egyáltalán miért érdemes?

Figyelt kérdés
2018. febr. 12. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem semmi értelme. Számomra nem több egy kacagtató konzervatív agymenésnél.
2018. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Meggyőzni senkit nem lehet, tiszteletben kell tartani mindenki meggyőződést!

Van értelme?-akinek fontos, annak van értelme. Ez olyan kb. mint a "pizza világnapja" akinek fontos, ünnepli, jelentősnek tartja, aki nem az nem.

2018. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Engem senki nem fog meggyőzni egy olyan jogi dolog létjogosultságáról, aminek - elvileg - a felek egyenlőségén kellene alapulnia, de mégis mindig ugyanannak a félnek kell kezdeményeznie.
2018. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez senkit nem fog meggyőzni, aki nem akar, ettől nem fog.

Mert a tv-ben promozzák, hogy házasság de jó...

2018. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már meggyőzni kell valakit, akkor már rég nincs értelme. A házasság manapság már nem létszükséglet, mint ahogyan az volt mondjuk 300 évvel ezelőtt, hanem inkább lelki igény, és ha valakinek nincs rá igénye, akkor kár erőltetni. Na meg szerintem pont emiatt nincs is olyan általános "érdemesség", amit ide le lehetne írni, mint pl egy olyan kérdésnél, hogy érdemes-e jogosítványt szerezni, miért. Ez személyfüggő- kinek miért fontos. Nekem azért volt fontos, hogy úgy érezzem nem csak egy állomás vagyok a páromnak a sok közül, hanem a végső cél, hogy biztos lehessek benne igenis velem akarja leélni az élete hátralevő részét, ahogyan én is így gondolom. Másnak gondolom mást jelent, biztos vannak olyanok, akiknek a biztonságon túl presztízs is, "menő", biztosan vannak olyanok is, akik azért házasodnak, mert ezt "így illik", de olyan általános indoka szerintem nincs, hogy azért szerez mindenki jogosítványt, mert anélkül nem vezethetsz (közúton) autót.
2018. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Magával a házasság intézményével nincs bajom, de nevetségesnek tartom, hogy erről győzködni kelljen embereket. Akinek fontos, azt úgysem kell meggyőzni, akinek meg nem, azt nem is szabad meggyőzni, nehogy elhamarkodott, rossz döntést hozzon.
2018. febr. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Amit reklámozni kell, az már eleve gyanús.
2018. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudtam, hogy létezik ilyen :). Gondolom kevesebb házasság köttetik évről-évre, ezért motiválni kell az embereket. Ilyen pl. az első házasok kedvezménye. Ha valaki vacillál, hogy legyen-e, ne legyen, vagy nem sok értelmét látja, a pénz még mindig motiválhatja...


Az ilyen programok köztudatban maradnak, és az ember minél többször hallja, duruzsol a fülébe...előbb-utóbb megszokja és talán kedvet kap. Szép dolog házasságot kötni, de miért kellene erőltetni?


Házasságpárti vagyok, de nem acsarkodok mindenki másra, aki ellene van. Nem próbálok minden áron meggyőzni másokat...mert mindenki legyen úgy boldog, ahogy akar.

2018. febr. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szervezéstől, helyszíntől függ.

Nálunk pl. nem az a célja, hogy reklámozzák a házasságot, hanem előadások vannak különböző párkapcsolati témákban. Nagyon hasznosnak tartom (konfliktuskezelés, gyermeknevelés, házassági krízisek megoldásai, stb.), színvonalas előadások szoktak lenni. Szerintem kevesebb házasság menne tönkre, ha az emberek tudatosabban készülnének a házasságra és többet tudnának a problémák kezeléséről.

2018. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Érdemes? Miért?


Én annyit gondolok erről hogy amiatt mert úgymond hitelesítik a kapcsolatunkat nem lesz jobb. Sőtt álltalában azt hallani hogy házasság után, akár a férj, akár a nő elengedi magát, megváltozik, bekényelmesedik.


Na már most ne érts félre, ha megtalálnám azt a nőt aki 100% ban a hozzám illő pár, minden vágyam az lenne hogy elvegyem és ezzel is még boldogabbá tegyem, ha ő arra vágyna.

2018. febr. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!