Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Én reagáltam túl, vagy tuskó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én reagáltam túl, vagy tuskó volt a férjem?

Figyelt kérdés
Előre közölném, olyan ember vagyok, aki nagyobb események előtt kibeszéli magából a dolgokat. Most műtét előtt állok. Elmondom neki, miket gondolok, érzek, mit hallottam erről a beavatkozásról. Erre közli, hogy unalmas vagyok. Elhiszi, hogy fáj, de mit kell róla beszélni. Most nem az lenne a lényege egy kapcsolatnak, hogy beszélgetünk a félelmekről, gondolatokról? Ha őt szmm érdekli, akkor kivel beszéljek ezekről?
2018. ápr. 29. 13:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha állandóan ezt hangoztatod, meg nyavajogsz hogy fáj, ekkor elhiszem hogy unja ha egész álló nap a jajgatást hallgatja tőled.
2018. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
1%

Kérdező, ez most jutott eszembe.


Anyukám 12 évig küzdött a daganattal, tavaly 56 évesen meghalt. De egyszer se hallottuk apával, hogy panaszkodott volna műtét vagy kemó előtt. Vagy, hogy itt fáj, ott fáj. Az utolsó fél évben 42 kg-ról lefogyott 30-ra, folyt a hasvize, sárga volt, de meg se mukkant, hogy mennyire szenved. Mikor tavaly januárban utoljára bekerült a kórházba, akkor derült ki, az orvosnője mondta, hogy 10-es skálán már 6-os a fájdalma és már elég rég óta. Láttuk, hogy hogy néz ki, hogy elfogyott a szemünk előtt, láttuk, hogy sz..rul nézett ki, láttuk, hogy gyógyszert gyógyszerrel szed, de csak a halála után derült ki, hogy mennyi fájdalomcsillapítót szedett.

Szóval, hozzá képest, te szerintem bocsi, de nem vagy sehol.

Ha ő nem panaszkodott, akkor te se tedd, mert nem mindenki kíváncsi rá.


7-es voltam

2018. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
88%
Nebsszamármeg, hogy az életem párjának nem mondhatom el egy műtét előtt, hogy félek, fáj. Mert kinek panaszkodjon? A szomszédnak?
2018. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

#13


Tudod értelmezni a kérdező által leírtakat?


"olyan ember vagyok, aki nagyobb események előtt kibeszéli magából a dolgokat."


Az ember életében több nagyobb esemény, megpróbáltatás is van. És ha minden egyes előtt csak panaszkodni tud az ember, az egy idő után unalmas. Plusz ideje lenne azt is megtanulni, odafigyelve a másikra, ha tudom, hogy a másikat ez nem érdekli, akkor mérséklem magam és nem csinálok minden egyes nagyobb eseménykor ekkora patáliát.


És ugye az se mindegy, hogy mennyi ideig áradozik a fájdalomról, kétségbeeséséről, hogy ez kimerül 30 percben, vagy órákon keresztül terheli a másik embert.

2018. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%
12# sajnálom az anyukádat, de az sem normális amit ő csinált. Elég szomorú, hogy egy ilyen helyzetbem a saját családodnak sem "panaszkodhatsz". Nem vagyunk egyformák. Ez nekem rideg, távolságtartó és mártírkodó magatartás amit az anyukád csinált. Remélem te soha semmiért nem panaszkododsz, ha ő ezt szó nélkül tűrte.
2018. máj. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

#15


Hát ha azt nevelték beléd, hogy semmiért se panaszkodj, meg mutasd az erőset, akkor azzal mit lehet csinálni? Anyát elnyomták, sz..r neveltetést kapott.


Meg az ember minek panaszkodjon, ha ránézve is tükröződik a fájdalma?


És képzeld, nem szoktam panaszkodni. Ha megkérdezik mi bajom, válaszolok. Viszont egy vizsga előtt sose terheltem azzal a másikat, hogy ódákat zengjek, hogy miért is izgulok. Egy mondatban közöltem, hogy izgulok és kész.


Tudod, van különbség érzelemkifejezés és panaszkodás között.

Remélem tisztában vagy a különbséggel.

2018. máj. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!