Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megbocsájtanátok a párotoknak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbocsájtanátok a párotoknak, ha megcsalna?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 18:02
1 2 3 4
 31/33 Toga Aty ***** válasza:

Tisztelt Jedi mester.


Így igaz,ha valami nem működik akkor lehet választani hogy leélem az életem szarul,vagy kilépek és keresek olyan embert akivel öröm minden perc. Egyébként meg minden megfelelni és elítélni akaró ember bekaphatja,az én életemet magamnak élem és nem a külső megfelelésnek.


A Youghurt legyen veletek ! :)

2018. júl. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Yoda m. ***** válasza:

Tisztelt Toga Aty!


Amit én eddig tapasztaltam e Földi rövid pályafutásom alatt, h. az emberek igen jelentős része

a) FÉLELEMBEN él, s nem mer változtatni, ergo változni sem. Fél attól, hogy egyedül marad, megcsalj/elhagyja párja, nem tudja kifizetni a számlát, hogy nem fog sikerülni, hogy boldogtalan lesz.. egyszóval annyira a félelemben él... olyannyira, hogy már észre sem veszi, mennyire. Mert már megszokta. (Mondom a többség!)

b) A szülői, össz-társadalmi MEGFELELÉSI, megfeleltetési kényszer rabságában vívódik napról napra. Úgy is nevezhetnénk: Mások (élet-társ, szülő, anyós, kollega, barát, stb) elvárásainak akar foggal-körömmel MINDENÁRON megfelelni. Tehát a környezete kedvéért cselekszik, azaz él, s nem a saját kedvéért, saját magáért. (Ahogyan Te is írtad)

De, ha jobban belegondolunk, ez utóbbi megfelelési kényszert is a FÉLELEM motiválja. Mert

vajon mit fog gondolni rólam XY, ha ezt, vagy azt nem teszem meg, vagy éppen ellent mondok neki, esetleg visszapofázok... ugye?

Félek attól, h. akkor nem fog rendes, szófogadó, példa-követő, hit-hű embernek tartani. Félek a várható reakciójától... Mert miért is? Mert fontosabbnak tartom az Ő véleményét, amit rólam alkot, mint a saját életem alakulását, ami meg csak az enyém. Ezért aztán nem azt teszem, amit őszintén jónak gondolok, hanem azt teszem, amit Ő tart helyesnek, amit Ő elvár tőlem, tehát megpróbálok MEGFELELNI az elvárásainak.

És ezt lehet tenni KÉNYSZERESEN is év-tizedeken keresztül... Mindig csak Mások kedvében járni, miközben meg szenvedek ettől. De ez szokott előfordulni akár pár-kapcsolatban is.


Az ERŐ legyen Veletek!

2018. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Annak oka van - bármilyen. Mivel nem vagyok még megcsalva, nem tudom mit tennék, de ennyi sok év után próbálnám megérteni/megbeszélni. De valószínűleg belehalnék.
2018. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!