Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, ti hogy reagálnátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti hogy reagálnátok, ha a leendő feleségetek kijelentené, hogy semmilyen formában nem hajlandó felvenni a neveteket, és a közös gyerekeiteknek is a saját vezetéknevét szeretné adni?

Figyelt kérdés
A kérdés egyelőre pusztán elméleti, a párommal még sem esküvőt, sem gyereket nem tervezünk (elég korai is lenne), de már kamasz korom óta tudom, hogy én semmilyen körülmények között nem szeretnék valamilyenné, de még csak kötőjeles sem lenni, és a gyerekeimnek is szívesebben adnám a saját vezetéknevem (az utóbbiból kész vagyok a kötőjeles kompromisszumra). A kérdés az, hogy a mai férfiak mennyire nyitottak erre?

2018. okt. 15. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
62%

#7 De, önzőség, de ha te is ugyanazt csinálod bosszúból, akkor te sem vagy jobb. Sőt, ebből csak a gyerekes sértettség szól.


Én nő vagyok és én sem akarom felvenni a leendő férjem nevét, csak kötőjeles formában. A gyerek nevét is kötőjelesre akarom, mert szerintem ez így fair. De eszembe sem jutna csak a saját nevemet adni neki, ez elég parasztság lenne.

2018. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
39%
7: én büszkén viselem a férjem nevét, jelezve, hogy mi egyek vagyunk. Büszkén adtam a gyerekeimnek az ő vezetéknevét, hogy lássa mindenki, mi egy család vagyunk. Nekem ez semmi problémát nem okozott, mert a házasságot egységnek látom.
2018. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
62%
Bírom ezt a kötőjeles megoldást is, a 10. generációnál jó lesz majd aláírni a két oldalas neveket... :D
2018. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
86%
#13 Na igen..ez így macerás. De miért kéne csak a férj nevét adni? Szerintem ez így igazságtalan. Pl nekem nagyon szerencsés vezetéknevem van, ami külföldön is jól cseng(mivel alapból külföldről származok). Viszont nincs fiútesóm, így hagyjam kihalni ezt a nevet? Biztos nem fogom.
2018. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
26%
Egyesek jó dolgukban már nem tudják min rugózzanak.A kapcsolatunkban század rangú kérdés volt, hogy marad a lánykori neve, vagy sem. Egyik gyerek az ő, másik az én vezeték nevemet kapta, de ez sem volt egy szempont.
2018. okt. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
86%

A névváltoztatás engem hidegen hagy. Van ismerősi körben olyan házaspár, ahol a férfi neve tömegnév (Kovács pl), a nőé pedig szépen hangzó, "arisztokratikusan" írott név (mint pl Kapronczay). Eszükbe sem jutott átíratni Kovácsra magát :D


Nekem őszintén szólva mindegy lenne a gyerek neve is. Én Szabó vagyok, na most ha összeházasodom egy Kováccsal, akkor nekem aztán hulla mindegy, melyik tömegnevet kapja a gyerekem, ha viszont a leendő feleségem mittudomén Eördöghffy, akkor már inkább legyen ez a gyerek vezetékneve is, ne a Szabó, amiből csilliómillió van Magyarországon.

2018. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
57%
Én 1000%, hogy megtartom a saját nevemet. Ez az én saját nevem, ezt használtam világ életemben és nagyon szeretem, illik a keresztnevemhez és szép a hangzása. Soha nem lennék hajlandó felvenni a párom nevét semmilyen formában. Úgy egyáltalán nem is hangozna jól, valamint én eleve hülyeségnek tartom ezt az egészet és nem értem, hogy mi értelme van. Nagyon elavult, régies és hímsoviniszta dolognak tartom. Viszont a gyerek nevén még sosem gondolkoztam, de ez a kötőjeles megoldás tetszik.
2018. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
61%

De akkor is látja a családi egységet a közönség, ha a nő nevét viseli az egész család. Sőt, ha egy kitalált nevet viseltek, akkor is.

A kérdés az, hogy felállna-e továbbra is a pasinak, ha a nője nevét viselné kötőjelesen, ahogy a nő is az övét (egyenlőség).

2018. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
16%
Az nem érdekel, hogy nem veszi fel a nevem, de a közös gyereknek évezredek óta a férfi vezetéknevét adják az emberek. Biztos, hogy nem engedném ezt is elvenni.
2018. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
27%

És ennyi erővel én is háborodjak fel férfiként, hogy miért anyám leánykori nevét kérdezik az ügyintézők, miért nem apámét?

Bolond feminista baromság, ami csak konfliktust ver a nemek közé ezzel a modern nő vagyok, nekem minden előjog jár, a férfinak meg semmi.

2018. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!