Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak, ti hogy reagálnátok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti hogy reagálnátok, ha a leendő feleségetek kijelentené, hogy semmilyen formában nem hajlandó felvenni a neveteket, és a közös gyerekeiteknek is a saját vezetéknevét szeretné adni?

Figyelt kérdés
A kérdés egyelőre pusztán elméleti, a párommal még sem esküvőt, sem gyereket nem tervezünk (elég korai is lenne), de már kamasz korom óta tudom, hogy én semmilyen körülmények között nem szeretnék valamilyenné, de még csak kötőjeles sem lenni, és a gyerekeimnek is szívesebben adnám a saját vezetéknevem (az utóbbiból kész vagyok a kötőjeles kompromisszumra). A kérdés az, hogy a mai férfiak mennyire nyitottak erre?

2018. okt. 15. 09:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
17%

Elojog abbol az idobol mikor a katolikus egyhaz a nok elnyomasat propagalta es masodrendunek nevezte oket.

Elojog ?

Elnyomas jele

A no szul a gyerek az o testebol jon

Az apa soha nem biztos

2018. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
84%

Nem alakulnak ki hosszu nevek, mert maximum kettobol allhat.

Ha egy Kis-Nagy hazassagot kot egy Szabo-Kovaccsal akkor a 4 nevbol max. 2-ot lehet valasztani. Ez a gyerekekre is vonatkozik.

2018. okt. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
24%
39. Nem. A nő hordja ki, ad életet, a férfi pedig a nevét (mivel biológiai okokból a spermàjàn kívül màssal nem tud hozzàjàrulni a dologhoz).
2018. okt. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
50%

#40

"Az apa soha nem lehet biztos benne, hogy a gyerek az övé."

Azért elég gyakori, hogy a gyereken már babakorban látszik, hogy "tiszta apja" -akkor is, ha lány (nekem a fogaim egy az egyben ugyanolyanok mint apáé, és nagyon sok vonásom az apai nagymamámra hasonlít)

Aztán vannak a szemszín, vércsoport, satöbbi, amik utalnak rá, hogy az apa-e az apa.

De ha mindenáron kétségbe vonja ezeket az apa, van dns teszt.


"Az is egy társadalmi női előjog, hogy a nő választ magának párt, nem a férfi."

Ez érdekes. Soha nem hallottam beszámolót arról, hogy egy férfinak kiutaltak volna feleséget. Épp ellenkezőleg: általában a férfi választja ki, hogy melyik nőnél kezdeményezzen.


"ha a feministák mindent el akarnak venni"

??

Semmit nem akarnak elvenni a feministák senkitől. Egyenlő jogokat akarnak a két nemnek, ennyi. Ez olyan rossz dolog?

2018. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
17%

44. Az mióta egyenlő jog, hogy a gyereket csak önmagáról akarja elnevezni? A pasit ezzel gyakorlatilag kizárja mindenből ami a gyerekkel kapcsolatos, hisz nem hordhatta ki mert nem tudja, nem hozhatta világra mert nem tudja, de nem adhatja még a nevét sem neki...de ugye az kell, hogy eltartsa a gyereket, vagy gyerektartást köhögjön ki?

Ez már nem az egyenlő jogokról szól ilyen esetben, hanem a férfiak elnyomásáról. Az rendben van, ha max kötőjeles formában egyeznek meg. Akinek ez kell, hogy egyenjogúnak érezze magát egy kapcsolatban, hát ragaszkodjon hozzá. De a férfit teljesen kihagyni ebből egyáltalán nem jogos. Súlyos problémákat is okozhat a későbbiekben. Pl egyre jobban eltávolodik majd, mert úgy érzi nincs rá semmi szükség azon kívül, hogy csak egy pénzautomata. Aztán megy a hőbörgés, ha elkezd félredugni és lebukik a femináci felesége/barátnője előtt az új nőcivel.

2018. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
73%

#45

Hol írtam, hogy magáról nevezze el? :D

Épp elég baj, hogy évezredekig csak a férfi nevét kapta a gyerek, ne folytassuk már ugyanazt a baromságot pepitában..

2018. okt. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
67%

Tehát eddig minden férfit visszatartott a megcsalástól, hogy az utóda a nevét viseli?


Mellesleg én pont fordítva látom: ha már a nő teste szakad szét a szülésben, hadd nevezze el magáról.

2018. okt. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
17%
Hát sok szerencsét olyan férfit találni, aki ehhez jópofát tud vágni. Én biztos menekülnék ilyen ultimátumokat adó femináci mellől.
2018. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
41%
Nagy veszteség vagy a női nemnek.
2018. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
68%

Az én férjemet már harminc éve se érdekelte, hogy meg akarom tartani a lánykori nevemet. A gyerekeink viszont a hagyománynak megfelelően az ő vezetéknevét viselik,hogy ne kerüljenek félreérthető helyzetbe az apát illetően. Azaz legyen egyértelmű, hogy az apjuk elismerte az apaságot.

Akinél meg fontos volt, ott tisztáztuk, hogy házasságban élünk. (hitelfelvétel, védőnő ...)

2018. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!